Burtici fericite de septembrie-octombrie(222)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Buna seara, fete dragi!

La multi ani, Lucia, pt cei 2 anisori!! Si pt prima lunisoara a lui David!!

Noi ne pregatim de baita. Dar am si eu o curiozitate: ai vostri bebici cam cat de des fac cah pe zi? Ca mi-e teama pe undeva sa nu faca prea des. Am si citit de diareea asta si nush c sa cred. Sunt cam stresata.

Andrushca, new mummy
Sophie Amelie, our sweet baby, we luv' u!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

mai Liliacule..poate vine radulescu mai repede, mai stii?!! nu stiu ce sa zic cu durerile astea..ca pe mine nu ma doare nimic

cica barbatu' trebuie sa mearga sa declare copkilu..fie tatal, fie mamica; asa ca tine-l pe huzband pe aproape ca doar nu i-o ramane flacaul nedeclarat..spune-i ca gasesti alt barbat sa-l declare..ups!! cred ca iau bataita!

Hai, copila cu parul balai! Anna!! Anna!!!

41s

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

acum m-a sunat prietena graviduta..sa ma intrebe daca am hainute groase si incaltari corespunzatoare..draga de ea!! asa ca m-am facut cu ghete si gecuta mai groasa...cu imprumut! sa nu ma duc sa nasc in bluzita ca foita de ceapa si pantofiori cu gaurele

s-a pus un strat de zapada pe masini!


Norocoaso!!!
Eu ma vad nevoia sa iau de la maica-mea... iar toate hainele ei sunt...dupa propriile ei gusturi. Eu pentru vremea asta am colanti Daca pun izmene indispensabili pe dedesubt sunt numai buni. La geaca...cred ca ma bag la vreun trenci model anii '80, ca doar si maica-mea-i o duoamna!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 38+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Liliana,...si eu am crezut la fel...ei dar vezi tu si computerele se duc la reparat...esti o draguta, si stiu sigur ca rosturi ai suficiente pe planeta asta...Esti plina de viata!!!dumnezeu poate sa-ti mai dea inca unul, ca are la cine...Andra si printul tau vor fi mandri de tine...

Claudia, mami de Iulia(04.12.2003) si Alexandra Isabella(05.09.2009)
http://s216.photobucket.com/albums/cc315/iulia04122003/fetele%20mele%20iubite/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

auzi floricico, dar cum ai facut sa apara cuvintele acelea taiate?!!!

Hai, copila cu parul balai! Anna!! Anna!!!

41s

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Tiii..ce frumoasa-i printesa lui Roxxy!! si maricica, voinica..si ce frumos zambeste ea in somn! sa va traiasca!!

Hai, copila cu parul balai! Anna!! Anna!!!

41s

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Dana, vine in seara asta?asa se incepe usor usor...eu am avut contractii serioase 3 zile la rand , iar dimineata treceau...
Liliana...nu-i nimic , revi curand la moda...ce conteaza daca ai sau nu indispensabili...iar la noi se poarta la greu colantii.
Am sa pun si o poza cu mine gravi ..in ultimele 2 luni (cred)..ca de acu nu am..nu-mi face nimeni..pana nu slabesc o tara..

Claudia, mami de Iulia(04.12.2003) si Alexandra Isabella(05.09.2009)
http://s216.photobucket.com/albums/cc315/iulia04122003/fetele%20mele%20iubite/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Mai, eu stau cu voi si combat "idei marete fara substanta".
Ma anunta fii-mea ca merge la baie sa fara "treaba mare".
Euuu...merg si-i aprind becu'... si apoi da-i si citeste, da-i si scrie...
Ma striga mititica (s-o sterg, evident!!) si eu: "da, mama, imediat!" Ce credeti, m-am dus???? Nuuuu, normal ca nu!
Saracuta cred ca a stat un sfert de ora-n baie dupa care ma striga: "mamiii, daca nu vii, ma ustura si fundul...si mi se lipesc si bucile de colac!!! Vino odata!"
mama nebuna ce sunt, am uitat ploada la baie...dar nici ea nu se incumeta sa isi stearga poponul de una singura. Deci, cam asta ne asteapta in urmatorul cincinal: kk-uta, kk, kk-loi, kk-toi, treaba mare...si cine stie ce-o mai urma...

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 38+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

auzi floricico, dar cum ai facut sa apara cuvintele acelea taiate?!!!

Hai, copila cu parul balai! Anna!! Anna!!!

41s

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Alea taiate-s primele cuvinte venite in "minte" (ma rog...daca mai exista asa vreo umbra pe undeva) si apoi imi flexez dejtele si-mi amintesc ca tre sa corectez
Deci...la Format ai S-ul ala taiat...sau intre [ s ] si [/ s]

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 38+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 4mykids

Dana, vine in seara asta?asa se incepe usor usor...eu am avut contractii serioase 3 zile la rand , iar dimineata treceau...
Liliana...nu-i nimic , revi curand la moda...ce conteaza daca ai sau nu indispensabili...iar la noi se poarta la greu colantii.
Am sa pun si o poza cu mine gravi ..in ultimele 2 luni (cred)..ca de acu nu am..nu-mi face nimeni..pana nu slabesc o tara..


chiar am vrut sa-ti zic Claudia..sa pui niste poze cu tine! sa admiram mamica de fete frumoase

Hai, copila cu parul balai! Anna!! Anna!!!

41s

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput