Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ileana cine este"partea adversa"?
Interesant, chiar nu cunosti problema ori o eviti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Cu Goldul treaba-i murdara rau, si nu numai pe blogul asta.
Deunazi, l-am auzit pe Bogdan Baltazar, altfel un tip pe care-l apreciez pentru parerile lui in ale finantelor (si nu neaparat pentru ca a reusit cea mai concisa prezentare a competentei olteanului bogdan), cum le lua apararea pana-n panzele albe. Si m-am lamurit de ce, pentru ca singur ne-a povestit ca a analizat dosarul de creditare a RMG.

Dupa cum se stie, gramele de aur sunt insotite de tone de noroi.
(exceptand florile de mina pe care le avea strabunica-miu intr-o ladita; acolo aurul sclipeste printre alte cristale )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Mai bine se concentreza pe asta:http://www.ziare.com/articole/o+bacterie+ajuta+la+formarea+aurului
Balthazar cred ca se preocupa de fraierii care au investit in proiectul canadienilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ce interesant cu sondajele astea!
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6296531-batalia-sondajelor-alegerile-prezidentiale-csop-castigator-thttp
Au o mare problema cu Basescu la procente;nu pot sa se compromita si trebuie sa-si multumeasca si clientii.
Sa mai adaugam si asta:
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6293681-traian-basescu-voi-dizolva-parlamentul-7-decembrie-daca-nu-voteaza-pina-atunci-premier.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

A fost super-tare faza cu "Voi dizolva Parlamentul pe 7 decembrie daca nu voteaza pina atunci un premier. Presedintele in functie face asta, nu asteapta nimeni noul presedinte". . "BAU!!!". . Vai, si cit de serios o spunea. Un adevarat barbat de stat. :)
(De-au venit dupa aia consilierii prezidentiali sa-i murmure ca stiti, Domnu' Zeus, de fapt nu prea se poate :)))

S-a demonstrat, o data in plus (de parca mai era nevoie), cam cit de bine cunoaste Dl. Basescu Constitutia. Si anume are, asaaaaa, o oarecare idee despre ce-i vorba pe-acolo, da' cam atit.

Noroc ca-i veti acorda voi sansa de a o mai aprofunda putin inca 5 ani.

Ups, gresesc.
In fond, de ce s-o mai aprofundeze?
Lasa, dom'le, ca merge si-asa. Ne-am obisnuit.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Sirimie, nu ar trebui sa fie de blamat faptul ca in spatele unui om politic sta unul puternic financiar pentru ca asa e in firea politicii sa fie. E de blamat momentul in care economicul se amesteca in politica si o dicteaza.

De blamat mai este faptul ca Base spune de ai altora si tace cand e vorba de ai lui.

Gafa lui Base de la radio romania cu dizolvarea parlamentului pe 7 decembrie va ramane in analele politicii ca o gafa monumentala de proportii care nu ar trebui auzita din gura unui presedinte sustinator infocat al Constitutiei.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Bnica si Capcaunul, si eu fac ca trenul cand vad reclamele alea cu Gold.
Credeti ca exista cea mai mica sansa ca unul din candidatii la presedentie sa fie impotriva proiectului? N-a abordat niciunul tema asta. Nici Crin ca doar e fost prof de istorie!
Cand l-am vazut pe primarul Sibiului la TV m-am gandit ca omul asta intelege oarecum ca istoria poate aduce profit si inca pe termen lung! Macar pentru a fi consecvent cu imaginea sa de pana acum...
Cei ce l-au propus or fi gandit un pic mai departe sau doar defileaza cu el in fata, ca da bine?

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
(De-au venit dupa aia consilierii prezidentiali sa-i murmure ca stiti, Domnu' Zeus, de fapt nu prea se poate :)))


Ca sa vezi! Basescu chiar asculta de aia 3 cu capu' mare de spuneam eu mai sus. Ntz Ntz! Se duse dracu' perspectiva dictaturii.

Daca va uitati insa la www.ziare.com/tariceanu/pnl-tariceanu/vezi-echipa-de-campanie-a-lui-crin-antonescu-858758" target="_blank">echipa lui Crin va cam dati seama de calibrul sfaturilor primite de la sa zicem unu ca Fenechiu':
-Luati si cu mustar sefu' ca e mai buni*

------------
Relu Fene si'a inceput cariera politica din pozitia de prosper comerciant de carnati in zona Iasiului.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

www.ziare.com/tariceanu/pnl-tariceanu/vezi-echipa-de-campanie-a-lui-crin-antonescu-858758" target="_blank">echipa lui Crin

E firesc sa ti se para jalnica echipa lui Crin, nici nu se putea altfel, pentru ca e formata, cum e si normal, din membri PNL, care la rindul lor ti se par jalnici. Toti. Propun sa-i impuscam.

Fain ar fi fost ca Dl. Presedinte sa-si asculte consilierii inainte de a emite, cu atita emfaza si hotarire, timpenii.
Consilierul prezidential a facut corectura prin presa. I-o fi fost mai la indemina decit sa i-o comunice direct sefului.


Edit: Basescu zice c-a fost doar o www.mediafax.ro/politic/basescu-am-facut-o-eroare-de-exprimare-in-declaratia-privind-dizolvarea-parlamentului-5001772/" target="_blank">eroare de exprimare. Mai, io am alta perceptie despre ce inseamna o eroare de exprimare, dar nu mai insist, ca mi-au cazut ochii pe alta afirmatie:

"Pentru ca dizolvarea Parlamentului nu este un act de adāncire a crizei politice, ci o solutie de iesire din criza politica. Atunci cānd partidele nu mai reusesc sa gaseasca solutia, se apeleaza la electorat"

Of, probabil o alta regretabila eroare de exprimare.
Vroia sa spuna: "cind partidele nu reusesc sa gaseasca solutia care sa pozitioneze, in capul bucatelor, partidul meu proprietate personala...".
Ca partidele, saracele, tocmai ce au gasit o solutie pentru iesirea din criza politica, si inca una remarcabila!




Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

101, www.realitatea.net/gigi-becali--romanii-sa-nu-l-mai-voteze-pe-diavol_642976.html" target="_blank">102, ...



Edit: ca e tot de ras



Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput