Gravidute prin FIV (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Iana_mari la Medgidia intr-adevar e super spitalul si fetele de acolo sunt niste dragute , amabile si nu stau cu buzunarul cascat ca in alte parti.Dr.Balasa este bun.Atentie, el nu sotia.O sa iti placa si maternitatea si spitalul.Bafta!

19+George-Theodor

Eu si bebe il iubim pe tati !

http://www.flickr.com/photos/9821718@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

ELLANIK multumesc,da a el merg,am programare pe 26 octombrie ,sper sa ma si accepte sa nu aiba prea multe paciente.

iana

23+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Buna fetelor, va citesc aproape zilnic, desi nu am prea multe de spus.
Din nefericire, acum am intrebari.
Ma doare nervul sciatic f tare, nu pot sa stau pe scaun sau intinsa. Nu mai pot sa stau in masina, nici sa conduc. Cel mai bine imi e in picioare, mergand sau intinsa pe partea dreapta, aproape pe burta.
Daca s-a mai confruntat vreuna din voi cu asa ceva, poate aveti vreo 'reteta' miraculoasa, vreo alifie/substanta/produs naturist, orice, vreo miscare/sport ca sa imi treaca. Nu ma doare spatele, asa cum am citit ca urmeaza sa doara in sarcina, ci doar nervul sciatic, piciorul drept din spate pana in glezna.

A doua intrebare: voi ati recoltat celule stem? Noi (eu si sotul) nu suntem convinsi de necesitatea de a recolta, bolile la care ar putea sa foloseasca celulele cu pricina sunt atat de rare si de putin intalnite, nu am probleme in familie, in alte tari mai vestice ale Europei nu se mai recolteaza....ma rog, sunt mai multe aspecte. Voi ati recoltat / intentionati sa recoltati?

multumesc frumos



24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Raduca, frumoasa foc printesa voastra. Sa va traiasca. Si tu esti finuta. Imi place cum arati. Frumoasa mamica.
Multumesc pentru sfaturi fete dragi. Parca sunt mai bine, am scapat de temperatura si de cheuneala, nu am bagat decat paracetamol si lamai cu coaja cu tot si ceaiuri. Sper ca puisorii din burtica mea sunt ok. Abia pe 5 nov ii vad. Am visat ca pot sa ii ascult cu stetoscopul
Da prin cate treceti si voi, ce mai dureri, la asta sa ma astept si eu.
Mie deja mi-a crescut burtica si se vede k lumea, abia am aproape 10 saptamani. E normal sau doar m-am ingrasat?
Va invit la tort diseara, sarbatorim cununia religioasa fara alcool.
Pupici si sanatate maxima la toate.

 9+ 
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Carmelly, gata, am modificat!

Multumim de aprecieri, eu cu hasbandu' suntem topiti dupa ea.



Baby

de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Iana , ma bucur mult ca sunteti bine si mai ales ca v-ati dezvoltat perfect . Numai bine , sanatate si sati linistita ca e mai bine sa ai medicul aproape de tine .

Blue Flower . aceasta problema o am si eu . mie mi-a pus diagnostic de lombosciatica de sarcina . In saptamanile urmatoare, s-a intins pe toata noada ,si sub fese .Tot piciorul drept imi face si mie probleme . Eu sincer , sper sa nu ti se intample ca mie, insa ti-am povestit ce mi s-a intamplat . Insa sunt trecatoare , nu te dor in fiecare zi . Depinde de efort, de cat ai stat in picioare sau la volan, daca ti-a fost frig.Mie mi-a zis ca pot da cu antiinflamatoare , insa la mine nu fuctioneaza decat spirtul , dat bine peste tot (nu si pe burtica ) , si imbracata bine in zonele respective .
Referitor la celule stem :noi ne-am hotarat sa recoltam , si am ales C.B.C . ne rugam sa nu avem niciodata nevoie de ele .
fiecare decide ce considera mai bine pt familia sa .


Carmelly , felicitari pt sarbatorire . Multumim si pt invitatie . Eu sa stii ca am mai baut in unele zile sampanie , ca asa a poftit bebele meu din butik . elegant ..ce sa spun ...e smecher de mic
ma bucur ca ti-ai mai revenit si stai linistita ca bebeii sunt foarte bine

Raluca
Many

Hepilica , cum mai esti . ce face comoara ? mai povesteste-ne si noua cand ai timp

Evy 34+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Evy30
Blue Flower . aceasta problema o am si eu . mie mi-a pus diagnostic de lombosciatica de sarcina . In saptamanile urmatoare, s-a intins pe toata noada ,si sub fese .Tot piciorul drept imi face si mie probleme . Eu sincer , sper sa nu ti se intample ca mie, insa ti-am povestit ce mi s-a intamplat . Insa sunt trecatoare , nu te dor in fiecare zi . Depinde de efort, de cat ai stat in picioare sau la volan, daca ti-a fost frig.Mie mi-a zis ca pot da cu antiinflamatoare , insa la mine nu fuctioneaza decat spirtul , dat bine peste tot (nu si pe burtica ) , si imbracata bine in zonele respective .
Referitor la celule stem :noi ne-am hotarat sa recoltam , si am ales C.B.C . ne rugam sa nu avem niciodata nevoie de ele .
fiecare decide ce considera mai bine pt familia sa .



Evy,multumesc de raspuns. La mine durerile nu sunt trecatoare. Am doar cateva minute dimineata cand nu ma doare, in rest toata ziua e un chin. Nu de mult timp, de vreo saptamana-doua e mai rau, pana acum am putut conduce. Acum ma doare si cand inspir mai adanc. Sau cand imi suflu nasul.
Voi incerca cu spirt. Macar de ar functiona!


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

EVY asa e ai dreptate,trebuia demult sa inchei cu Bucurestiul,dar asta e.
Cat despre dureri,la cele de spate sunt nr.1.Au disparut cateva zile dar au revenit in forta,numai noaptea.O sa incerc o centura prenatala.

iana

23+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Blue flower inseamna ca la tine e mai agravata treaba . da un telefon la medic si vezi ce spune .

ma doare si pe mine noada acum de vreo 2 ore , de nu mai stiu ce sa fac . dau cu spirt en gross .
am ajuns sa ma plimb la fiecare jumatate de ora ,ca altfel nu pot sta nici in pat
si azi am un bebe activ in burtik . imi rupe coastele . dar nu mai pot de dragul lui

ce sa facem , asta este . suportam orice pt bebeii nostri .

Evy 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Incep si eu prin a pupa toate burticile
Raluca, frumosi mai sunteti
Iana eu zic ca ai luat o decizie inteleapta. Eu cred ca o luam razna sa stiu ca am doctorul asa departe de mine
Fetelor ma lupt cu sindromul de tunel carpian, de care daca pana acum scapam dimineata dupa cateva exercitii de strans pumnul si desfacut, acum ma tine toata ziua.
Maine avem control, sa vedem ce zice d-na dr. Sunt asa curioasa sa-l vad pe piscotel ca aproape ca nu imi mai este frica de momentul nasterii cum o fi ea (naturala sau cezriana).
Evy
Li_am, Castelana pe unde sunteti ?




36 + Vlad

Mergi la inceput