FIV in Ungaria 68

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!
Oare mirela ce o face? sper ca bine.
Dr. Zadori nu mi-a raspuns inca. Astept sa vad maine. Daca nici maine nu primesc vreun raspuns, ce ma sfatuiti, sa-i mai scriu odata?
Sunt un pic ingrijorata.

Dumnezeu este alaturi de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis

Mairis, bine ai venit! Iti urez succes!
De obicei se recomanda ca testul sa fie facut in z 14 de la ET. Eu una am facut in Z10, ca nu am mai avut rabdare si tot a iesit ceva, chiar daca nu a fost bine pana la capat! Un lucru e cert, eu una nu as mai face niciodata test de urina inainte de beta, caci tare mult m-a dat peste cap eterna singura liniuta roz! Si am plans, m-am zbucuiumat...si am simtit si o arsura - cred ca atunci s=a desprins bb. In z 10 am avut 10.15, iar in z 12 scazuse pe la 2.
Eu am fost la clinica a doua zi dupa punctie, caci nu am mai avut rabdare si mi=a zis dr ca embrionasii evolueaza bine. Deci nu trebuie sa astepti doua zile (asta daca nu cumva ai suficienta rabdare sa astepti mai mult)!
Mirela, am vazut ca se discuta despre seful tau. La fel am patit si eu, inainte de fiv nu mi-a dat voie sa plec si plus de alta l-a montat si pe director sa nu imi dea drumul, numai ca directorul a fost suficient de intelegator cand a auzit ca e vorba de o problema medicala. Data viitoare o sa ii zambesc in nas si o sa imi iau medical daca imi mai face figuri. Si culmea, el s-a chinuit 10 ani pana a ramas nevasta-sa gravida(nu stiu daca natural, FIv, IA) si ar fi trebuit sa stie lucrurile astea! Dar a vrut sa fie rautacios, eu alta explicatie nu gasesc! Si ce am mai plans si atunci! Ei....dar data viitoare stiu.
Deci ignora-i pe toti si concentreaza-te pe ce e mai important acum in viata ta!
Va pupacesc!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


unii nu stiu ca abuzul de putere se pedepseste si poate ca si tupeu pe care l afiseaza o sa le darame scaunul pe care stau acm cocotati.
tocmai acel sef al tau ar fi trebuit sa inteleaga prin cwe treci tu acum, daca el la randul lui s-a hinuit 10 ani pt a avea un copil.

de ai mei sefi nu zic nik...ea a facut multe avorturi, iar el.....maine poimaine da coltul......sunt niste caini, nu niste oameni.....sa le dea DD sanatate si sa le lumineze mintile, vor vedea ei cat e de greu.

pup

de Craciun vom fi 2 in 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

puilor pupici

sunt ok
maine ma duc sa mi vada valoarea estradiolului si eco sa vada cat am clocit.
am fost azi la timisoara sa mi faca analizele pt anestezie, caci am uitat complet de ele. Vineri sunt gata si le voi avea pe net.
in rest....ma lupt cu kilele de lichide pe care tre sa le beau si pe care o sa le beti si voi.....e cumplit pe autostrada sa stai sa urmaresti fiecare peco.

aici e tare frig, a plouat azi de numa...vine iarna ce mai....

pupi pe toti si va povestesc maine ce si cum.


de Craciun vom fi 2 in 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

fetelor e normal sa am intepaturi in zona ovarelor, nu sunt dese sau de lunga durata...dar........le am din cand in cand.

pupi

de Craciun vom fi 2 in 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi

da mirela....e normal sa ai intepaturi in ovare...asa ca stai linistita
ma bucur ca esti bine

pup toate fetele si o zi calduroasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tveety spune:

Mirela ma bucur ca esti bine si sa aveti ce sa numarati azi

Si aici e frig ploua e frig si intuneric

http://lt2f.lilypie.com/jJSZp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna dimineata fetelor!
mirela Doamne ajuta!
Dr. Zadori inca nu mi-a raspuns. Ce spuneti sa-i mai trimit odata mailul, sau sa astept cateva zile?

Va pup si va doresc o zi usoara.

Dumnezeu este alaturi de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

tannoo: am intrerupt deoarece dupa ce am inceput stimularea am aflat:
1. ca am ureaplasma, micoplasma si candida;
2. ca am hidrosalpinx pe stanga si chist pe dreapta (la solicitarea mea, dr. s-a uitat si la trompe cand mi-a facut eco de ziua 6)
3. ca am reactionat prost la primele zile de stimulare, foliculi putini si mici

violeta: cand era urgent si nu-mi raspundea la mail, il sunam pe dr. la clinica. Bafta multa.

Mirela: asteptam vesti bune de la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Buna dimineata fetelor!
Mairis eu zic ca nu are rost sa-ti faci test de urina inainte de cel de sange pt. ca nu e relevant. Mie mi-a dat dupa ET Ovitrelle si se pare ca din cauza asta cand mi-am facut testul de urina au aparut 2 liniute roz, dar cea de a doua a fost foarte stearsa.Nu iti spun cate sperante mi-am pus in liniuta aceea si ce mare a fost dezamagirea cand dr. mi-a spus ca nu s-a prins.
Asa ca eu zic sa astepti pana la testul de sange.
Tamaryllis multumim pt. capitolul nou si sa fie plin de reusite. Please, ma treci pe prima pagina cu FIV1 nereusit, FIV2 intrerupt din cauza unui chist si cu ajutorul lui DD incep FIV3 la sfarsitul lui octombrie.
Mirela succes si sa fie cat mai multi foliculi.
Va pup si Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

tabitha la ce numar de telefon ai sunat, al clinicii sau al lui? Eu nu am decat adresa de mail a dr. Zadori.

Dumnezeu este alaturi de noi

Mergi la inceput