Gravidutze si mamici de Cluj -138

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

neatza

la noi nu e tare bine pt ca ieri l-am dus pe Dragos la tara unde l-am si lasat , cand sa plecam aveam impresia ca mi se surpa pamantul de sub picioare, am plecat insa nici bine nu am ieist din curte canu am mai putut , tot drumul tot am plans de dorul lui, e altceva de cand a venit si Iuia pe lume,iar aseara pe la 12am rabufnit din nou eram instare sa ma urc in masina sa plac dupa el, cu greu ma linisit C, saractu de el

in rest suntem bine D nu mai tusese decat ff rar sper sa nu mai avem probeme cu virozele.

co sanatate multa
pt noul inceput

karin unde esti kt(kinetoterapeut)???unde ai teminat??
multa bafta pt bb1, Doamne da se vina ca de repede



Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si
Iulia Anamaria (16 sept2009)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Gabi, nu e asta cantecelul?



Alexia savureaza fiecare cantecel propus de tipa asta si le stie pe majoritatea.

Noi relativ bine...Imi dau seama ca Alexia e plictisita de activitatile mele...dar sper sa mai reziste putin pana ajunge la bunici. eu sunt pe baricade, parca-s zombi, caut de lucru

Elena, daca tu faci asa, eu ce-oi face?! Tine cont ca ai nevoie si tu de odihna.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

NOT UNEMPLOYED, JUST BETWEEN TWO JOBS....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

Buna dimineata si de la noi!

Gabi, ce frumusete ai tu acolo ... si ce radioasa esti! Am vazut un cos cu jucariile Sarei (ceva din lemn). Oare de unde l-ai luat?

Karin merci de sfat

Diana si Kitzy, se pare ca la Iarina e ceva "angoasa de seara" cum ziceati si voi. Aseara insa nu am mai incercata sa o culcam intre 6 si 8 si ... minune, nu a plans. Nici nu a fost ea in cea mai buna forma, dar macar nu a plans. A pus-o sotul in scoicutza la un moment dat si a adormit vreo 10 minute dupa care s-a trezit fresh si bine dispusa. Oare asta sa fi fost secretul? Noi incercam sa o culcam si ea astepta poate baita ??? Deci, incercam de acum fara somn in respectivul interval orar

Pupici si o saptamana frumoasa

Nina si Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

Buna dimineata si de la noi!

Gabi, ce frumusete ai tu acolo ... si ce radioasa esti! Am vazut un cos cu jucariile Sarei (ceva din lemn). Oare de unde l-ai luat?

Karin merci de sfat

Diana si Kitzy, se pare ca la Iarina e ceva "angoasa de seara" cum ziceati si voi. Aseara insa nu am mai incercata sa o culcam intre 6 si 8 si ... minune, nu a plans. Nici nu a fost ea in cea mai buna forma, dar macar nu a plans. A pus-o sotul in scoicutza la un moment dat si a adormit vreo 10 minute dupa care s-a trezit fresh si bine dispusa. Oare asta sa fi fost secretul? Noi incercam sa o culcam si ea astepta poate baita ??? Deci, incercam de acum fara somn in respectivul interval orar

Pupici si o saptamana frumoasa

Nina si Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

Neata
Co felicitari ptr noul an universitar si sa fie unul f bun si Cari sa fie sanatoasa si voioasa la gradi
Elenutza odihnestete pupam minunatiile de copii
Andreea Eric e un dulce si ce bine se simte el in natura.
Am pus cateva pozici cu piratul meu la semnatura va pupam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

ieri am afat ca a nascut Mianya 36 de saptamani

BINE AI VENIT PE LUME DAVID ANDREI

FELLICITARIIIIIII MAMICO ANI!!!!!!!!!

SA FII SANATOSI, SA CRESTETI MARI SI SA AJUNGETI CAT MAI REPEDE ACASA


Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si
Iulia Anamaria (16 sept2009)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Co, eu am fost profesor consilier in primul an de la inventia acestor posturi si din cauza asta nu se prea stia cu ce se maninca si ne-au trimis la niste cursuri prin toata tara si la un master la Bucuresti! Super perioada!
Dar ai la cursuri pe acolo... numai pedagogii inovative! E fain! E greu ca va trebui sa mergi in Bistrita.
Sa ma chemi si pe mine cind iti sustii doctoratul! Sa ne mentinem o relatie si dicolo de cuscrie... sa anu ajunga nora-mea sa vb de mine ca de o soacra

Gabi, soacra soacra, poama acra! Oricit ar fi de minunate si oricit ne-am intelege cu ele, la un moment dat tot ne vine sa le
Bine ca v-ati insanatosit toata familia!

Elenuta, te rog sa nu mai fi atit de suparata! Gindeste-te ca lui Dragos ii e super bine acolo, mai are si alte activitati decit cele de acasa, mai ales ca e vreme frumoasa. DAca vezi ca e afectat de despartire, atunci nu il mai lasa la buni, dar daca lui ii e bine... nu are rost sa stai sa plingi! Iulia are nevoie de tine in forma! Poate ai o mica depresie post - natala... incearca sa o controlezi, lui Dragos ii e bine acolo!

Magduta, vazut poze, e tare mare Victoras! Felicitari pentru sentinta! Cum te simti? Eliberata?
A fost rezidentiatul? Sau inca inveti?


Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

Ioana sunt inca pe baricade mai este un pic examenul e pe 15 noiembrie,abia astept sa se termine si acesta sa ma bucur in voie de Victor
da ma simt eliberata,ptr ca acum nu ii mai port numele si stiu ca nu o sa mai avem deaface unul cu celalalt


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

Elena draga, dar stii ca lui ii e bine acolo si ii place, in plus te mai odihnesti si tu. Cui ii foloseste o mamica franta de oboseala???

Alex 29, Tanimi sunt initialele numelui meu; am incercat sa fac user pe numele meu, Nina, dar nu am gasit o combinatie disponibila asa ca ... tanimi sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

sal

CO felicitari si multe succese
si noi am fost aseara la UPU tare urat a tusit Tiadris ieri si saracuta are rosu in gat ii dau sirop de brad si humex si pare sa si faca efectul f repede
a fost greseala mea ca sapt trecuta a mai avut mititica mea probleme dar nimic grav si i am intrerupt tratam dupa 2 zile si se pare ca a recidivat :((
ce vroiam sa mentionez ca si eu am dat peste o "d na doctor "f repezita si m a provocat sa ridic tonul la ea si am facut o fara ezitare
s a enervat ca am rugat o sa mi repete tratamentul spunandu mi ca daca ar face asa ceva pt fiecare mama ar trebui sa stea non stop acolo ,tare m a suparat gestul ei si am avut o replica pe masura
s a terminat destul de ok pt ca si a cerut scuze si atunci m am potolit

acum cateva luni fetita unei prietene a avut f mari probleme ,a intrat in coma din cauza unei prescriptii medicale gresite :((




SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007

;http://scope.ro/detalii/infinity-studio



Mergi la inceput