clinica privata dr ursuleanu

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bogdan_L spune:

L-am operat de polipi pe baietelul nostru Tudor in aprilie la aceasta clinica si totul a decurs absolut normal. Pot sa va spun ca am intrat pe acest forum dupa ce l-am programat la operatie si am fost foarte aproape sa ne razgindim. Imi pare bine ca nu am facut-o. Cred ca s-au mai imbunatatit si serviciile referitor la reclamatiile primite - punctualitate, curatenie, etc. Am fost la clinica la ora 13 si la ora 18 eram acasa. Nu a facut febra deloc, iar de a doua zi comportamentul a fost normal, fara dureri de gat sau nas.
Imi pare rau de experientele celorlalti, dar cred ca este doar o impresie un pic gresita ca dr.Ursuleanu este un pic superficial, iar echipa care-l sustine este excelenta.
Pupici si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iolandamg spune:

Dr. Ursuleanu, mi-a operat copilul la 4 ani, facea febra, era infundat pe nas si mai dormea noaptea cu gura deschisa. Ne-a spus sa il operam de polipi a doua zi ca se rezolva imediat si febra. Pentru ca ne luase pe neasteptate si nu eram pregatiti l-am rugat sa ne programeze peste o saptamana. Nu ne-a dat in aceasta perioada nici un tratament, l-am operat marti la 12 iar la ora 13.30 ne-a dat drumul. Pe drum, in masina, copilul a vomat, iar dupa operatie tot a mai facut pusee de febra si tot infundat a fost . Desi am dat telefon pe dr. Ursuleanu nu l-am mai gasit, plecase in concediu. Biletul de iesire ni l-a transmis o asistenta prin fax, pt ca la externare nu ni s-a dat nimic. Probleme cu nasul am mai avut ulterior vreo doi ani, anul trecut am urmat un tratament homeopat foarte bun de la dr. Dascalu Alice din Ploiesti si chiar si-a revenit. La un consult ORL dr balanescu a sustinut ca polipii s-au refacut, desi nu prea ar fi semne in acest sesn. Nu stiu ce sa cred. Am senzatia ca se cam grabesc in a stabili ca e necesara operatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana2004 spune:

am o rugaminte ,daca puteti da mi trimiteti si mie nr tel.al dr. ursuleanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Silvana, nu ai PM-ul activat sa-ti pot trimite telefonul. Sau da-mi alta adresa de mail.
Maadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia.e spune:

Buna,tuturor!Dupa un an in care fetita mea a facut otite din 2 in doua saptamani am scos polipii la Budimex.Dupa,doar 3 saptamani de la operatie(adica exact in noaptea de revelion)Maria a inceput sa planga ca o doare urechea;avea iar otita.A mai facut cateva otite pana in primavara apoi se parea ca am scapat,dar numai pe timpul verii.Din septembrie a inceput iar cu otitele,am fost la alt medic la CMU si a spus ca are polipi.Am tratat otita si acum avem cam 2 luni fara dureri de urechi,dar e atat de infundata in nas,sforaie ingrozitor,i se mai opreste respiratia noaptea,nu mai poate manca pt ca respira numai pe gura si vorbeste atat de fonfait ca abia mai inteleg ce spune.Ea are 4 ani si a vorbit corect si clar de la 2 ani jumate dar acum nu mai vorbeste clar deloc si am impresia ca nici nu mai aude prea bine.Maine avem programare la clinica dr Ursuleanu,sa vedem ce ne recomanda.Eu ma gandeam sa o operam la clinica,daca spune ca trebuie scosi iar polipii,dar sincer,dupa tot ce am citit incep sa ma indoiesc si de dumnealui si de clinica.Anul trecut pe mine m-a "costat"operatia la budimex ca 950 lei si desi am dat in stanga si in dreapta nu am fost multumita deloca da purtarea asistentelor.De fapt la ce se spune mai in urma au iesit mai ieftin cei de la privat si tot nemultumiti.Anul asta care sunt preturile la privat?Chiar sa fie mai rau ca la spital la aceasta clinica?Mai astept amanunte de la cei care au fost la clinica privata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Cornelia eu sunt o mama care nu a fost multumita de clinica PRIVATA din simplul motiv ca a fost tot ca la spital. Eu ma asteptam ca la o clinica privata sa fii tratat cu respect, asa cum sunt obisnuita sa fiu tratata la privat. Aici e tot una cu spitalul, de la lenjerie de pat folosita a la long fara sa fie schimbata, pana la asistenta impasibila care recolteaza sange la intrare....

Multumesc lui DD ca nu ne-am ales si cu alte bazaconii de pe acolo...

PS Anul trecut in noiembrie am platit aprox. 7 milioane la aceasta clinica. Acum am explicatia de ce e asa ieftin comparativ cu Medlife si alte clinici care fac aceasta operatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Intre timp s-au schimbat multe la clinica Tinos. Eu am operat baietelul acolo luna trecuta. Am platit fix cat era afisat, s-au purtat ireprosabil. Am ramas peste noapte in clinica 4 pesoane.
Preturile era: 800 lei operatie polipi; 1000 lei operatie amigdale; 1200 lei operatie polipi si amigdale; 200 lei anestezie. Daca ramai peste noapte copilul plus un insotitor au gratuit, alt insotitor 100 lei. Mie mi s-a parut ok.
Am mers cu medicamente de casa (am citit aici ca ar fi nevoie) dar copilul a primit totul de la ei. Erau si servetele la discretie . Peste noapte a ramas un medic cu noi. Dr Ursuleanu a spus ca ajunge in max. 15 minute daca sunt probleme.
Noi am ramas in clinica peste noapte caci l-am operat de polipi si de amigdale, deci era riscant sa plecam la drum imediat.
Copilului ia- fost rau dupa anestezie, dimineata era ok.
Cu mancarea ne-am chinuit 7 zile desi dr Ursuleanu spunea ca in 2 zile e ok.
Copilul nu a facut febra, doar ca il durea si ii era teama sa manace. Mancarea de baza era inghetata si covrigii . La supa si iaurt spunea ca nu poate sa inghita.

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns batmanita spune:

eu l-am operat de polipi pe baiat anul trecut in septembrie ,avea 5 ani si jumatate la dr ursuleanu la clinica privata. am platit 600ron operatia si90 analizele mi-a trebuit trimitere de dr de fam . inainte de operatie respira foarte greu noaptea ,sforaia.imediat dupa operatie sa vazut schimbarea in bine.eu am fost multumita de cum s-a purtat personalul de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia.e spune:

Am fost ieri la consultatie la clinica privata a dr Ursuleanu.Consultatia a fost 100 lei.Am avut programare la 14.15 si am intrat la 14.25.Receptionerele,tinand cont ca sunt la privat,nu tocmai amabile si comunicative,dar cat am asteptat la etaj sa ne vina randul,am gasit o asistenta foarte amabila,care s-a si recomandat cum o cheama,ne-a pus desene animate ca se plictisise Maria si a zis ca orice mai avem nevoie sa ii spunem.La capitolul curatenie,ce sa spun,am fost la wc si era curat,holurile si cabinetul doctorului,la fel.Dr ursuleanu,cam de nota 8-9 la capitolul comportament cu un copil,adica nu a tipat,nu a smucit-o,dar fiind si pediatru si la clinica privata ar fi putut sa fie mai "jucaus" cu un copil.Una peste alta,am fost multumita de consultatie si mai ales de diagnostic:nu e nevoie de operatie,polipii nu sunt refacuti ci este doar o reactie alergica la ceva.Cred ca daca vroia doar bani,putea sa ne spuna ca trebuie operata iar(prima operatie nu a fost facuta de el),dar ne-a dat doar tratamentcu antihistaminice,imunostimulatoare si niste picaturi"magice"de pus in nas,care se gasesc doar in farmacia lor si care deja au desfundat nasul piticei,adica azi noapte nu a mai sforait,si a respirat pe nas.Deci,concluzia mea,este o bila alba pentru dr Ursuleanu si il recomand si altor mamici.Ramane de vazut cum raspunde Maria la tratament si ce ne mai spune la urmatoarea consultatie care va fi peste doua luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia.e spune:

Completare:am primit bon fiscal,de la receptie fara sa il solicit si mi s-a spus ca operatia de polipi costa 800 lei+200 lei anestezia,dar preturile astea sunt valabile cu trimitere de la medicul de familie,altfel suma se dubleaza.Am mai vazut afisat pt cine este interesat 1000lei pt scoaterea amigdalelor+200 anestezia si la oferta 1200lei+200lei anestezia polipi si amigdale.

Mergi la inceput