clinica privata dr ursuleanu

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Boaba, din pacate ca si multor alti dr, f buni profesional, dar incredibil de irascibili si necomunicativi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adastero spune:

Mie mi s-a parut Ok si din punctul asta de vedere. Mi-a raspuns la toate intrebarile, mi-a explicat strictul necesar... nu vad ce ar mai fi trebuit sa imi povesteasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminita1973 spune:

Eu am avut ieri o experienta aproape tramatizanta cu doctorul Ursuleanu.
Fetita mea de 5 ani a facut pe ea de frica la o vizita medicala, in conditiile in care in cei 5 anisori ai ei, toate vizitele noastre la doctor de pana acum au fost fara probleme.
Fetita mea, obosita fiind dupa o zi lunga, a inceput sa planga de cum l-a vazut iar dansul, vadit nervos, nu a depus nici cel mai mic efort pentru a o linisti. O lipsa de tact complet nejustificata pentru un doctor cu experienta de peste 15 ani in ORL pediatrie.
Am citit pe forumuri opinii despre dl. Ursuleanu, majoritatea foarte bune. Este insa deceptionant ca am ajuns sa consideram un doctor foarte bun numai pentru ca reuseste sa scoata polipi fara incidente neplacute.

La vizita de aseara, care m-a costat 150 lei (pentru care nu au putut sa-mi dea factura pt. ca "dna manager nu mai este") dupa o asteptare de 45 de minute (aveam programare la 18:30 si am intrat la 19:15 pentru ca intre timp dl. doctor a mai avut o vizita neprogramata) am intalnit un doctor care nu numai ca nu si-a cerut scuze pentru ca a trebuit sa asteptam la usa dar era si irascibil, foarte grabit si ca multi alti doctori romani, prea plin de el.

Din pacate, experienta mea cu doctorii din ultimul timp m-a facut sa cred ca sunt foarte putin cei care isi mai fac meseria cu adevarat, iar dl. Ursuleanu nu este nici pe departe unul dintre ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albane spune:

Buna ziua, poate nu as fi scris un comentariu impotriva dr Ursuleanu daca la mijloc nu ar fi sanatatea copiilor nostri. Chiar daca multi s-au operat de polipi la dansul cu succes, noua ne-a lasat o impresie negativa. Dupa ce am consultat mai multi medici inainte, dr Ursuleanu s-a dovedit cel mai radical, insistand sa scoata si amigdalele. Am stiut asta de pe forumuri, asa ca episodul de teatru ieftin pe care ni l-a servit nu ne-a impresionat. Din contra, ne-a ambitionat sa mai cautam si altceva si din fericire am gasit metoda de a micsora amigdalele, fara a le scoate, oricum nu se scot pana la varsta de 9 ani daca nu prezinta infectii netratabile pentru ca au rol in imunitate. Nu vreau sa fac reclama vreunei clinici sau doctor, metoda si aparatura este importanta, se numeste coblatie cu radiofrecventa si cu ea am scos polipii si micsorat amigdalele fara probleme iar in Bucuresti este disponibila in mai multe spitale si clinici.
Asadar nu va lasati copiii macelariti de un doctor depasit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luminita1973

Eu am avut ieri o experienta aproape tramatizanta cu doctorul Ursuleanu.
Fetita mea de 5 ani a facut pe ea de frica la o vizita medicala, in conditiile in care in cei 5 anisori ai ei, toate vizitele noastre la doctor de pana acum au fost fara probleme.
Fetita mea, obosita fiind dupa o zi lunga, a inceput sa planga de cum l-a vazut iar dansul, vadit nervos, nu a depus nici cel mai mic efort pentru a o linisti. O lipsa de tact complet nejustificata pentru un doctor cu experienta de peste 15 ani in ORL pediatrie.
Am citit pe forumuri opinii despre dl. Ursuleanu, majoritatea foarte bune. Este insa deceptionant ca am ajuns sa consideram un doctor foarte bun numai pentru ca reuseste sa scoata polipi fara incidente neplacute.

La vizita de aseara, care m-a costat 150 lei (pentru care nu au putut sa-mi dea factura pt. ca "dna manager nu mai este") dupa o asteptare de 45 de minute (aveam programare la 18:30 si am intrat la 19:15 pentru ca intre timp dl. doctor a mai avut o vizita neprogramata) am intalnit un doctor care nu numai ca nu si-a cerut scuze pentru ca a trebuit sa asteptam la usa dar era si irascibil, foarte grabit si ca multi alti doctori romani, prea plin de el.

Din pacate, experienta mea cu doctorii din ultimul timp m-a facut sa cred ca sunt foarte putin cei care isi mai fac meseria cu adevarat, iar dl. Ursuleanu nu este nici pe departe unul dintre ei.



Uite aici am povestit cum a decurs la noi experienta cu Dr. Ursuleanu, daca vrei sa citesti. Slava Domnului ca operatia in sine a fost cu succes.
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=143523&whichpage=4

Mergi la inceput