Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns provista spune:

gianina imi pare tare rau ptr alergia pe care o are bebelusa Andreea. Sper sa treaca cat mai repede si sa fie totul ok. multa sanatate

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

mda, e o idee. sau cantarit pe cantarul lui bebe o bucata mai mare...sa zicem 90gr si apoi taiata in 3(ca sa ai marja de eroare cat mai mica)oricum cred ca e doar informativ acest 30gr. daca o friptura pt noi la restaurant e cam 150gr...iti poti face o idee,zic eu


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26


novus - nici eu nu vad metoda de o cantarii 30gr. asa ca pun din ochi..ca idee o linguritza are cam 5ml..stiu ca e alta unitate de masura dar pe acolo undeva


25 martie 2009



am priceput, deci o lingurita de carnita


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui novus

Hello fetele !!

Acum am venit din oras de la restaurant unde Alexandra a pus ochii pe niste domni si a flirtat cu ei toata seara


Mami lui Alexandra (03.03.09)




Si tati nu a scos inca pusca?

Olga, mamica lui David iepurasul


nu era atent , statea de vorba cu alti domni


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Mey, ce ma enervati, dar voi ati citit ce am scris? Luana a plecat azi prima data in patru labute si nimeni nu a zis nimic? Ca eu astept momentul de ceva timp.
Am zis ca nu ma vad cu baietel, nu are nici o legatura cu Clau, ce interpretari dati si voi.

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ayla, io sint tare emotionata, esti prima la noua odisee si abia astept sa ajung si eu, sa vorbim de noii simburei!
Ziceai tu, acum citva timp, ca ai avut o senzatie de fluturi in burtica, ca atunci cind misca BB, oare cind a fost asta? Io cred ca tu atunci ai avut oul in nidare (ce exprimare facui ).
Eram sigura ca Alex va fi bucuros si ajutat de noua veste sa faca progrese!

Oli, io zic sa nu ii dai dovleac copt lui David acum, el e inca mic si nu cred ca are reflexul sa duca mincarea cu limba spre git si apoi sa inghita... iar dovleacul e destul de compact, nu e lichid ca supa pe care o faci tu. Oricum, nu e graba, dovleac ii poti face si in ianuarie/februarie, nu?



Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Mey, ce ma enervati, dar voi ati citit ce am scris? Luana a plecat azi prima data in patru labute si nimeni nu a zis nimic? Ca eu astept momentul de ceva timp.
Am zis ca nu ma vad cu baietel, nu are nici o legatura cu Clau, ce interpretari dati si voi.

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!



oohhh citisem dar pana sa scriu cred ca am dat delete pe undeva

chiar ca e o veste mare si eu o pandesc pe Alexandra dar nu are de gand deocamdata

felicitari !!!!! parca vad ca acusica face primii pasi


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Cum calculez "in" si "oz" in grame si cm? ca era un calculator pe undeva.

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Hello fetele !!

Acum am venit din oras de la restaurant unde Alexandra a pus ochii pe niste domni si a flirtat cu ei toata seara

Chatonel, spor la cautat bona pt pogonici !! ceva poze cand mai vedem ??

Mersi de lamuririle despre carnita, dar acum mai am o intrebare : cum cantariti voi carnea? sau mai bine zis cam cat e o bucatica de 30 gr ??


Mami lui Alexandra (03.03.09)




o-kio-metric :) asa cintarim noi
poze noi nu prea am mai facut, deh, sintem cu serviciul si griji gramada.


Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Mey, ce ma enervati, dar voi ati citit ce am scris? Luana a plecat azi prima data in patru labute si nimeni nu a zis nimic? Ca eu astept momentul de ceva timp.
Am zis ca nu ma vad cu baietel, nu are nici o legatura cu Clau, ce interpretari dati si voi.

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!



Asa este, sa ne fie rusine Eu m-am bucurat, dar m-a emotionat samburelul-lamaita Felicitari!!! Bravo Luana!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput