Albinutze de Mai-Iunie 2009(25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

eheee, n-am pierdut nimic; maria pe 18 si Carla pe 19; deci dati de baut

si Maya are baby gym de la 2 lni jumatate si este foarte incantata de el

cred ca s-a trezit minunea, ma duc la cumparaturi ca avem o aniversare astazi si apoi mergem prin oras

pupici dulci mamici

aaa, didi, superbe perlele lui Matei

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

Citat:
citat din mesajul lui clodyac

va multumesc frumos de urari si am pus pozici noi cu razvi

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya



La multi ani pt mandretea de baiat !
Fetzisoara asta scumpa iti face atatea probleme? Eu nu cred.....numai cand il vezi si-ti vine sa-l pupi tot.

tuturor sarbatoritilor de azi

mamica fericita de fetitza cuminte www.flickr.com/photos/42333902@N04/page1/" target="_blank">Athina - Eugenia din 08/june/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

Neatza,

Am intrat si eu in fuga, sunt foarte suparata/deprimata/etc etc.... Am fost ieri la pediatru cu amandoi, cu cel mare ca sa iau avizul pentru gradi si cu cea mica ca nu mai scapa de mucii de la frate-so. S-a uitat la ea in gat si a vazut ca e puztin rosie, a pus-=o pe cantar si galusca a luat numai 100 gr. Bine, mai avem 9 zile pana face luna dar totusi este fff putzin. Are intr-adevar raceala asta de vre-=o 3 saptamani dar totsi mi se pare prea aiurea sa ia atat de putzin. Vaca aia de asistenta imi zice ca sa duc copilul la spital, dupa ce ca eram deprimata mai toarna si ea gaz pe foc.

Pediatrul mi-=a zis sa ii dau completare ca poate nu mai am lapte, sa o bag pe supa de legume caci fructele crude s-=ar putea sa nu ii placa din cauza gatului.

Am venit de acolo am zis sa incerc sa ii dau putzin lapte praf, Humana, ea a inceput sa se joace cu bibe, in fine a inghitzit ea acolo vre-o 40 ml pe care i-=a dat afara dupa 5 minute. Ori nu i-a placut laptele ori era plina .

Sincer nu mai stiu cum sa fac cu ea. M-=am trezit de la 3 noaptea si ma tot gandesc.

I-=am facut azi supa si a acceptat vre-=o 10 linguritze de supa. Sper sa perseveram...Frati-=su s-=a suit in scaunul ei de mancat si a varsat toata supa in pat

Albinutzele voastre cat mananca la o masa? (am uitat cat ii dadeam celui mare, parca un castronas de copil dar cred ca asta mult mai tarziu).

Pupam stupul, Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

adriana activeaza pm te rog sa iti trimit un mesaj

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!

Astept sa se trezeasca somnorici-licurici si apoi mergem sa facem cumparaturi de mancare,ca luni este sarbatoare nationala si vor fi inchise toate magazinele!Asa ca trebuie sa ne aprovizionam si sa fac si mancare(varza cu costita de porc si chiftele)

Relusha..ms de cafea,acum o savurez..mmm,foarte buna!
Ana_micu..bravo pt suptul direct de la san a lui Razvan si daca zici ca incet,incet iti formeaza el sfarcurile,imediat va papa singurel..asa a fost si la noi,numai ca noua la spital ne-au preconizat in spital ca intr-o saptamana se vor forma sfarcurile mele,dar nu a fost asa...dar de la 3 luni nu am mai folosit protectia de silicon.
Ela..multa sanatate si poate scapa Vlad de raceala.Multumim pt complimente.
Alic..fii tare si pune-i fetei cercelusi daca asta iti doresti..pana la urma si la vaccin o inteapa,nu?Dar ei uita repede mititeii!Abia astept sa o vad pe printesa cu cercelusi.
Ana_micu..hahaha,dar crezi ca eu am asa neuroni sa raspund din amintiri?Nuuuuuuu...citesc in cursul zilei,imi fac o idee deci..,iar seara dupa ce adoarme Darius si pot scrie linistita,deschid doua fereste si in una recitesc si in cealalta raspund.Distractie placuta la nunta si un Razvanel linistit!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Clodyac..multumim pt tratatie si pt noul capitol!Am vazut pozele cu Razvan si e asa dulce si dragalas si pare foarte cumintel si linistit!Oricum,cresc ei si se mai schimba lucrurile!Spor la treburi azi..eu mi-am schimbat programul...acum fac vinerea curatenie si sambata mancarea..nu mai am dispozitia de altadata!
Cris..ai grija ce scrii de gagii pe aici,ca acum intra Dani3lla si nu ti-l mai da pe Denis!
Laurraa..multa sanatate Mayei..cam asa e,multi copilasi sunt asa in perioada asta.Distractie placuta la sarbatorile orasului.Da..sunt balanta si vad ca ai gasit singurica si data nasterii,tu parca tot pe 19 ca si Carla,nu?Si pe 18 oct este nascuta si Deea,chiar si in acelasi an cu mine..super coincidenta!La capitolul diversificare deocamdata doar cereale cu restul mai asteptam!
Ertina..am vazut printesa incantata foc de baby gym..,ce atenta si curioasa era...e o frumusica foc!
Badriana..imi pare rau ca esti suparata,dar cred ca ar fi mai bine sa ii faci cateva analize,nu cumva sa aiba vreo infectie ceva..tin pumnii sa fie totul bine si multa sanatate.


mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Si acum sa raportam..:

Azi i-am vazut un punct alb pe gingie..deci asteptam si noi primul dintisor..
Azi-noapte,a stranutat taica-su si a sarit din somn si s-a agatat de gatul meu si m-a pupat..asta pt ca eu ca sa il linistesc din sperietura,l-am pupat pe obraz(deci eram aplecata_)...m-am topit toata!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

intrebare stupida: cum se activeaza PM-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

imi raspund singura, cred ca am reusit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Laurraa..rectific,am vazut acum ca ziua ta este pe 14 oct,dar am mai zarit cateva balante:Oana_du pe 15 oct,Anda_Magda pe 20 oct,

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput