VA ROG UN SFAT

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

cami draga imi pare tare rau ca treci prin asta...imi pare si mai rau ca esti asa departe si nu poti merge la cimitir cum spunea Monica.
EU cred ca ar trebui sa scoti toate pozele din telefon..pune-le pe un CD si fa-l uitat printr-un colt.Iesi cu Sebi afara mai mult, fa-ti prietene acolo...incearca sa nu te mai gandesti...
Te pup draga mea..si multi multi!!!

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Buna fetelor si multumesc pt sfaturi.In primul rand vreau sa va zic sincer ca nu a-si putea sa arunc pozele niciodata,le-am facut sa-l am acolo si nu pot sa le arunc.Eu inteleg ca nu-mi face bine sa le vad dar nu pot sa nu ma uit la ele,parca ma trage cineva sa le vad.Nu pot sa ma duc la mormant la el pt ca eu locuiesc in Italia iar el binenteles e in Romania inmormantat.Poate daca a-si putea sa ma duc sa-i aprind o lumanare si sa-i spun tot ce am pe suflet s-ar schimba cat de cat situatia.Cu sotul nu ne certam din cauza asta sunt alte probleme care trebuie sa le rezolv odata si-o data.Nu indepartez in nici un caz pe nimeni dar cand vezi ca barbatul cu care ai facut un ingeras,cu care imparti o casa un pat nu te considera,nu te face sa te simti femeie,sa spun si io vine duminica ne imbracam frumos si mergem sa facem o plimbare toti treicum face orice familie din lumea asta.Nu el stie sa se duca la vanatoare,sa se odihneasca chiar daca io a-si avea ceva de facut si tre sa stea un pic cu bebe.Nu face nimic,dar sa nu deviem de la subiect.E normal sa intru in depresie dupa cate mi se poate intampla.Eu sper macar daca tata ma aude sa ma ajute sa scap de acest om si sa pot merge acasa in tara mea ca nicaieri nu-i mai bine ca acasa. Io va multumesc inca o data pt tot.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

cami, poate gresesc dar eu cred ca vrei neaparat sa vezi in tatal tau cel de acum , de dupa moarte , acel tata care el nu a fost niciodata cat a fost in viata, asta din cate am inteles eu .
Vrei ca acum din nefiinta sa te ajute , sa fie alaturi de tine, dar el nu a facut asta cat ati fost copii , cat ati fost alaturi , din contra tot ce a facut e contrar principiului de tata bun si sot bun.
Daca gresesc sa ma ierti.
Nu inteleg de ce te agati de durerea asta.Imi dau seama ca inca tanjesti dupa un tata care sa fie alaturi de tine atunci cand ai nevoie, sa fie protector, sa dea lumea la o parte pentru tine, dar din pacate el nu a fost asa, si cu atat mai putin nu e acum. Nu mai suferi, adu-ti aminte de tot ce a facut el cu adevarat pentru voi cat a trait, cum a fost adevaratul lui comportament vi-sa-vis de familia lui, adica voi si mama voastra si vei vedea ca nu merita chiar atata suferinta.
Cum ar fi fost daca era chiar asa cum il vezi tu acum, atunci te-ai fi sinucis pentru el.
Deci judeca putin real, nu imaginar...cum ar fi fost daca era ce vrei tu, ci cum a fost el cu adevarat ca om.
Iar in ceea ce-l priveste pe sotul tau, nu am inteles daca e roman sau italian, dar daca asa a fost crescut si educat sa doarma cat vrea, sa faca ce-si doreste atunci cand isi doreste, s-ar putea sa ai in el acelasi model care a fost tatal tau in vaiata.
Probabil esti constienta in adancul sufletului tau ca nu-l poti schimba asa cum nici mama ta nu l-a putut schimba pe tatal tau, de aici si distantarea de el.
Deci in concluzie nu astepta minuni de la tatal tau , chiar daca ar fi frumos macar acum sa isi ispaseasca pacatele fata de voi si sa va ajute.
MULTA SANATATE ITI DORESC PENTRU CA AI NEVOIE CA SA AI GRIJA DE COPIL, SI DACA NU TE AJUTI SINGURA NU TE AJUTA NIMENI, NICI DE AICI , NICI DE DINCOLO...

roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)



http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=366&page=1

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Roxi ai dreptate ceea ce ai spus .Din pacate ai dreptate dar atunci ce sa fac ?Cum sa scap de el sa plec cu bebe si cand sunt acolo sa pot merge si la marmant si sa fiu alaturi de fam mea.E complicata situatia mea si nu stiu cum sa fac sa plec pe cale legala.

MULTUMESC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

cu sotul tau ai vorbit , ca ai nevoie de o mica vacanta , sa poti merge cateva saptam,ani, in tara? Ce parere are.Nu e obligatoriu sa va despartiti, adica de fapt nici nu e nevoie sa-i spui ca vrei sa te desparti, ci doar ca esti foarte afectata de pierderea suferita si ai nevoie pentru ca sa poti continua sa mergi o perioada in tara.Nu cred ca e asa absurd sa refuze.El presupun ca are servici, da tu esti cu copilul deci ai putea merge.Mergi in tara, stai o perioada, lunga, scurta, depinde de tine , reculege-te la mormantul tatalui tau, descarca-te si apoi cu mintea mai lucida, gaseste calea pe care vrei cu adevarat sa o urmezi, pentru ca sa nu dai inapoi.Acum vezi lucrurile din prisma suferintei, dar poate lucrurile cu sotul tau mai pot fi indreptate, nu trebuie sa asteptam ceva inevitabil sa se intample pentru ca dupa sa ne para rau.
Curaj, vorbeste cu el si vezi ce parere are.Cred ca e destul de mare sa se descurce cateva saptamani fara voi.



roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)



http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=366&page=1

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Buna fetelor.Roxy sotului si daca ii spun ca am nevoie de vacanta nu ma va lasa sa plec singura cu bebe in tara.Problemele cu el nu sunt de acum de cand a murit tata ,dinainte si sper sa le rezolv ca sincer nu mai pot.Am intrat sa va si spun de un vis care l-am avut.
Eram la tara unde statea el inainte sa moara si parca era si el doar pt 2 secunde l-am vazut.Parca aparu-se fratele lui care si el e mort(Dumnezeu sa-i ierte).Eu cand l-am vazut i-am spus lui tata "ia uite-l pe unchiu cornel".Tata a disparut.Intre timp unchiul se apropia de noi.Io am vrut sa-l imbratiseziar el mi-a spus"nu ai voie sa ma imbratisezi acum",apoi eu l-am intrabat"cunosti pe cineva acolo sus",el mi-a raspuns"da pe toti".Cand am auzt asa l-am intrebat daca la vazut pe tata la care el mi-a raspuns"nu tatal tau e in infern,pt ca va lasat fara casa ,sa platiti bancile etc."
Asta a fost visul meu.Eu acum sper daca exista si eu cred ca exista sa nu il fii lasat Dumnezeu sa se duca acolo.
Oare am inebunit?
Sper pt copilul meu ca nu. va pupam


Mergi la inceput