Breaking News - 4

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

oau ce asemanare
in alta ordine de idei:
http://www.theinsider.com/news/3059256_Michael_Jackson_s_Funeral_Expenses_Revealed



Deci pana la urma si-a platit singur tot.
Ma mir ca nu au calculat acolo si imbracamintea familiei, ca doar el era de vina ca au fost nevoiti sa se prezinte.




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

A, pai sunt si hainele pe lista purple, doar ca nu in articolul acela :

As for itemized costs, the internment was $590,000. As for upkeep of the mausoleum -- $88,500.

The casket coach -- $295

Private security, lighting, baby grand piano, fan rentals -- $176,020.31.

And there's this -- Framing of a photo of MJ which was placed next to the casket -- $3,682.66

Wardrobe for the family -- $1,975.50

Flower van -- $125

Read more: http://www.tmz.com/tag/MichaelJackson/#ixzz0WZ8QkJ76

Am citit in alta parte ca designerul hainelor a costat 12.000, dar nu mai gasesc sursa... In tot cazul, te-ai inselat cu hainele, ce, ei sa scoata acum bani de un sacou? E vina lor? In fiine, m-am enervat iar.

Vestea buna este ca cererea lui Joe a fost respinsa, dar ca inca se mai gandesc daca o sa-i acorde si lui o alocatie (asa se traduce?).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Imi cer scuze, era "funeral designer", un job despre care nu stiam ca exista:

The Jackson family splashed out on every aspect of the ceremony, paying $35,000 for burial garments, $1,975 for the family’s wardrobe, $2,000 for usher costumes and $3,682 for framing of a photograph of Michael next to the casket.

Meanwhile, they paid $959 for embroidery, $11,716 for invitations and programs, $16,000 for flowers, $30,000 for cars and security and $15,000 for a funeral designer.

http://www.okmagazine.com/2009/11/michael-jacksons-funeral-cost-1-million/

2000 de dolari nu mi se pare o suma imensa, poate erau hainutele copiilor si ale lui Katherine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Bine ca nu sunt muritori de foame in lume, astfel pot sa inteleg de ce trebuia 1 milion de dolari unuia care merge in pamant.

Da, $35.000 e numa bine pt niste haine care vor fi mancate de viermi...Mai bine ii donau unei scoli din Projects, sau pt cercetarea cancerului la copii sau orice altceva...

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

blackpanterro, e cu dus intors. Michael a muncit pentru banii aia iar lui ii placea fastul. De aceea cred ca merita orice era mai scump si mai ... regal. Orice si oricat.

Cat despre donatii, nu e cazul sa ii batem obrazul chiar lui Michael, si mai ales, nu pentru banii de inmormantare

Mie exagerata mi se pare suma de $3,682.66 pentru poza aia din Liberian girl... Ce putea sa coste atat la ea? Era scluptata in aur si n-am observat noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall
Cat despre donatii, nu e cazul sa ii batem obrazul chiar lui Michael, si mai ales, nu pentru banii de inmormantare

Total de acord Rall.Nu cred ca este cazul sa fim rautaciosi sau sarcastici cu un om care a donat mai mult decat oricare artist vreodata.Foarte bine....merita si de 100.000 de dolari.Erau banii lui.....
Apropos....a mentionat in testament ca 20% din averea lui se duc catre Caritate...asa ca.....

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Michael este celebritatea care a donat cei mai multi bani organizatiilor de caritate si nu numai (intre 300 si 500 miliane de dolari).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Bine ca nu sunt muritori de foame in lume, astfel pot sa inteleg de ce trebuia 1 milion de dolari unuia care merge in pamant.

Da, $35.000 e numa bine pt niste haine care vor fi mancate de viermi...Mai bine ii donau unei scoli din Projects, sau pt cercetarea cancerului la copii sau orice altceva...


Buna . Poate daca ai cunoaste mai multe despre el si poate daca ai citi putin link-ul de mai jos nu ai mai judeca atat de aspru pana si momentul in care a plecat dintre noi.
www.examiner.com/x-7230-Atlanta-Special-Needs-Kids-Examiner~y2009m6d25-Thank-You-Michael-Jackson-for-your-life-long-charity-work" target="_blank">http://www.examiner.com/x-7230-Atlanta-Special-Needs-Kids-Examiner~y2009m6d25-Thank-You-Michael-Jackson-for-your-life-long-charity-work




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

LOL, ma gandeam ca sariti toti pe mine, se vede de la o posta ca nu sunt adoratoare de Michael nu? LOL. Da, mi se pare imbecil sa cumperi haine de $35000 pt unul care merge in pamant, banii puteau merge altundeva, nu spun ca nu a facut donatii, nu are legatura cu asta, ma intreb doar daca el si-ar fi dorit asa ceva cu tot fastul in care a trait. 1 milion de dolari e prea mult pt o inmormantare indiferent cat de regal a trait omul, la fel as spune si daca ar muri regina Angliei...

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Nu cred ca se numeste "sarit in cap", ci raspuns. Nici nu trebuie sa fii adoratoare de Michael; fiecare e liber sa aleaga ce ii place sau nu, ce apreciaza sau critica.
Insa trebuie sa recunoastem ca unii oameni sunt demni de respect.

O zi buna,




www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput