chitara la 4 ani

chitara la 4 ani | Autor: moniboni

Link direct la acest mesaj

Buna fetele!

Am posibilitatea si mi-ar placea f tare sa-l inscriu pe baietelul meu la un curs de chitara.
Nu stiu daca nu cumva e prea devreme (are 4 ani si 6 luni).

Voi ce ziceti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

si pe mine ma intereseaza problema.
avem un prieten care canta la chitara, si de fiecare data cand ne intalnim, trebuie sa o "invete" pe pitica mea sa cante. deja de mult imi tot zice alexa ca vrea chitara si vrea sa invete si ea sa cante, dar eu cred ca e prea devreme...
ma gandeam sa ii aduca mosul o chitara, si sa se intalneasca cu un profesor, sa vedem ce iese. (am gasit un profesor care spune ca a predat la copii asa mici...)
dar habar n'am... deci orice idei sunt binevenite.

multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

eu zic ca e prea devreme pt chitara, mai ales ca e un instrument destul de greu. se poate invata un copil de aceasta varsta sa cante la un instrument, dar tb sa aiba anumite tehnici sa capteze atentia si interesul copilului.
ar fi mai bine sa asteptati macar pana intra copii la scoala.
oricum va doresc sa devina mici talente

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala



Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moniboni spune:

Sincer, eu nu am descoperit nicio inclinatie pt. muzica (in afara de faptul ca-i place ac/dc de la 1 an si ceva.... )

Nu vreau sa-l chinui, dar ma gandeam ca o sa-l distreze.
O sa-l intreb si pe profesor.

Multumesc pt. raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

buna
cred ca e prea devreme
el ce zice vrea sau e doar dorinta ta?
copilul trebuie sa stie sa citeasca notele si cantecele dupa care v a exersa
unele note sunt dificile de reprodus pe corzi ma gandesc la dexteritate aici plus cateva saptamani de bataturi la fiecare dintre degete
daca nu are el atractia deosebita pt asta zic ca i inutil eu am inceput in clasa a 2 a cred ca din cauza spiritului de turma nu mi a placut deloc am participat la concursuri dar era un chin pt mine pasiunea mea a fost desenul si asta mi a influentat viata adulta in bine

o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

va recomand priteneste, daca copilul nu are atractie si inclinatie sa nu il fortati sa faca un instrument. lasati-l sa se traga singur catre muzica

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala



Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Bine a scris Anisia, se fac bataturi la degetele mainii stangi,te doare dar trebuie sa canti.Mi se pare prea mica pt chitara la aproape 5 ani...eu am avut chitara de la 3 ani dar primul curs adevarat l.am inceput in clasa a 6-a.Trebuie sa inveti fiecare nota si acord pe corzi, nu e usor.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput