Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

rocsana, sau bb?
Doamne ce incredere ne-ai da.
Bafta multa, poate e totusi cu ochisori.

Eu ma pregatesc abia ptr diphe 2, dar am inceput din ce in ce sa simt reactiile adverse. Mai ales bufeurile. Am si eu o intrebare pentru voi, diphe influenteaza valoarea TSH-ului? M-a mancat undeva ...., sa fac hormonii tiroidieni acum sub tratament si mi-a iestit TSH-ul mai mare decat limita. Sa fie de la diphe?
pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns csana spune:

tinuta nici nu pot sa ma gandesc la . mi-am impus sa nu debordez cu sperantele, mai ales ca si sotul meu are probleme mari cu gigeii. dar, noi ne facem datoria si prestam constant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Lucialu... sa ne traiesti iubita, LA MULTI ANI, sa fii fericita alaturi de cei dragi, un brat de

Panselutza... daca as fi in locul tau as mai cere si alte pareri, eu nu am mai auzit de chist in trompa?? dar poate cunostintele mele is limitate, oricum metoda verificarii trompelor prin ce ti-a zis el, e foarte invechita si o poate distruge, cel mai bine ar fi o laparo, nu mai stiu daca tu ai facut.Cauta un medic bun pe infertilitate care stie cu ce se mananca endometrioza,pe care oricat am vrea noi s-o neglijam face multe ravagii atat inainte cat si dupa ce ramai. Are multe necunoscute boala asta, ar trebui s-o abordam mai cu atentie, din ea deriva multe ciudatzenii.
Csana...esti spre sfarsitul perioadei de asteptare, dar nu poate sa-ti spuna nimeni cu exactitate, fiecare organism e unic. Sotului sa-i dai suplimente daca nu sta bine, ajuta foarte mult, spermotrendul e foarte bun.
Tinuta.. te-a mancat rau tare, nu sunt indicate analizele hormonale pe perioada tratamentului, toti hormonii sunt varza de la menopauza, asa ca nu lua in considerare.
Ionule.. tare, tare, te urmaresc peste tot
beea.. o sa uiti de suparare, nu aveti voie.
Flacarica..

*************************************************
Madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

mada,
m-ai linistit mult. o sa refac analiza dupa ce termin tratamentul. Tu ce ai facut vineri la tutu? Am vazut ca te intrebau fetele la alt capitol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

LA MULTI ANI, Lucia, sa ai parte numai de bine si o fetita ca o printesa toata viata!

Mada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

Ma alatur si eu cu un La multi ani !

mada, ma bagi in sperieti! esti sigura de treaba cu spartul trompei? Eu am facut acum 2 ani si laparoscopie,atunci s-au testat si trompele, prin cromoperturbatie. Cum exact au facut asta, pe unde au "intrat", nu stiu...eram in orice caz "taiata", caci la laparoscopie am avut complicatii si au trebuit in faza finala sa ma "deschida".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Panselutza.. nu o sparge, am spus ca o distruge, pe interior are niste cili care ajuta la transportul outzelot in uter, fara acesti cili nu este functionala.mai cere si alta parere, chiar nu mai ai unde merge, sa nu faca mai mult rau decat bine, oricum alegerea iti apartine, nu sunt de specialitate, doar imi dau cu parerea din ce am mai citit . sa iei cea mai buna decizie

*************************************************
Madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

Mada, scuza-ma...am inteles gresit.
M-am mai lamurit nitel: o metoda e cromoperturbatia, alta metoda e HSG (histerosalpigografia). Banuiesc, din cele descrise de doctor, ca mie mi se va face HSG. Cromoperturbatia se face intr-adevar laparoscopic si este o metoda superioara si preferata HSG-ului.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9098466

pupicei la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Exact

*************************************************
Madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank"> NU RAMANETI INDIFERENTE, IMPREUNA PUTEM DARUI VIATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Azi m-au durut ovarele de parca era gata-gata sa-mi vina, insa stiu ca mai am mult de asteptat!Abia astept sa-mi vina si sa ne punem pe treaba!

Mergi la inceput