Albinutze de Mai-Iunie 2009(24)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luckyblue spune:

Cris, Clodyac, Ioana, multumim frumos de aprecieri! Si voi aveti niste "dulceturi", sa va traiasca!

Irina, mami de www.flickr.com/photos/40416303@N08/" target="_blank">Sara Magdalena (19.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luckyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca

Fetelor, in urma combinatiei para/pruna+Duphalac+Humana Milchzucker a facut si sara caca



Felicitaaaaaaaaaaaaaaaari!!!!!!!!!!!!!!!!!

Irina, mami de www.flickr.com/photos/40416303@N08/" target="_blank">Sara Magdalena (19.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui coraly

Vad ca ignorati intrebarea mea, dar eu insist

Ce sutien de alaptat bun si nu foarte scump imi recomandati?



Eu am incercat de la Jolidon, cu care nu m-am inteles prea bine, si apoi am luat la plesneala un set de 2 sutiene de la Quelle, ca era un prte bun. Nu ti-i pot recomanda ptr ca sunt foarte neseriosi la trimis pachetele. Cred ca ti se insoara copilu' si tu nu mai vezi sutienele. Eu le-am comandat cu mai bine de o luna inainte de nastere si au venit la 2 luni dupa ce am nascut, si numai dupa ce le-am trimis mesaje peste mesaje. Ei insistau sa-mi spuna ca mi le-au trimis. Asa as fi renuntat la ele, de nu se vedeau, dar am facut niste bidoane si sunt hotarata sa ii dau la pompa cat se poate, asa ca le-am acceptat pana la urma, mai sunt si bunute.

Cred ca cel mai bine e sa te duci sas le incerci pe pielea ta. Ca ce e bun ptr un san nu e valabil si la altul. Au si de la triumph, dar categoric sunt mai scumpe.


CAPRA CU 2 IEZI

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

A DOUA MINUNE


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Cris o mai las ziua dar nu prea mult ca acum s-a cam racit vremea si se simte si in casa..(cat de curand trecem la caldurica)...si ucm simte putin rece cum stanuta ...

Clody imi pare rau ca bebe e si el iritat...eu le-am incercat pe toate si a ajutat putin pudra sau uleiul de baie ...am inteles ca saplaturi cu ceai de galbenele ajuta...

Strunfita, Beca, Cosminica..multumesc de raspunsuri ..Pai cred ca o sa imi fac o programare ca sa vad de ce inca am dureri..Ultima oare la cotrolul de 6 sapt (de fapt avea 7 sapt) mai aveam o ata care nu se resorbise inca si lichid, sau umezeala cum i-a spus ginecologul...
Beca amorteala nu prea o sa mai treaca...din cauza ca au fost afectati nervii...asa am si eu si cand dai cu mana pe burta simt decat niste furnicaturi

Coraly eu am 3 sutiene ptr alaptat...unul e luat din Carrefour, am dat si 25 euro pe el si nu imi place deloc, e ff rigid, dupa prima spalare a inceput sa ma stranga si nu il mai folosesc...in schimb a bagat intr-un magazin (de 2 ori pe an baga produse ptr bebei si gravide) sutiene cu 5 euro si mi-am luat 2...sunt ff multumita de ele, ma simt bine in ele, sunt elastice, materialul e ff bun...Asa magazine in ro nu stiu, sper ca fetele sa te ajute




Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009

http://b1.lilypie.com/4v3op2.png

Printesa noastra
Stefi, mamitu' nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luckyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui MADA77


Luckyblue,pupam printesa minunata .Cum s-a acomodat la cresa?



MADA, multumesc! O sa-ti para rau ca m-ai intrebat ca acum o sa ma plang un pic: nu prea vrea sa manance la cresa . In fiecare zi ma mulg 2 "mese" (ceea ce fac chiar acum) pentru ziua urmatoare si le dau la educatoare. Noi incepusem acasa de cateva saptamani sa-i dam lapte de mama din sticla si parea ca se obisnuise, dar acolo nu vrea si pace ... asa ca acum fac naveta o data la 3 ore la cresa si incerc impreuna cu educatoarele sa o "convingem". In 10 minute ma duc din nou ... sper sa manance de data asta. Oricum, multumesc de intrebare!

Irina, mami de www.flickr.com/photos/40416303@N08/" target="_blank">Sara Magdalena (19.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

ioana felicitari si la cat mai multe

picky atunci am sa ii fac si eu ceiut de galbenele

cred ca trec si eu la pampers nr 4 ca il strang la bulanase

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

picky..............daca vrei,caut eu aicea la noi flori de galbenele si-ti trimit.Mi-e dor de pletoasa mitica(i-a crescut si la brotacul meu perisorul cu 4 mm)


ioana....................iupppiiiiiice bine ca ati gasit combinatia asta si a facut in sfarsit si mititica kk-ita

Bebe doarme,asa ca profit si fug sa spal masina ca nu ma incumet sa plec cu ea la spalatorie..trebuie sa schimb permisul

mami de Miruna(29 mai)
http://img517.imageshack.us/img517/3850/1lunasi1sapt.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

ioana felicitari si la cat mai multe

picky atunci am sa ii fac si eu ceiut de galbenele

cred ca trec si eu la pampers nr 4 ca il strang la bulanase

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Citat:
citat din mesajul lui luckyblue

Picky_toto, Sara a avut de 2 ori iritatie pana acum si a trecut de fiecare data in cateva ore cu Bepanthen.

Coraly, eu folosesc sutiene de alaptat de la Anita (www punct anita punct com) si sunt f multumita de ele.

Clody, bafta multa sotului la noul job!

Ioana, ce mai face Sara? Tot aveti probleme cu constipatia?

Am pus cateva poze mai recente la semnatura daca aveti chef de vizionat.

Irina, mami de www.flickr.com/photos/40416303@N08/" target="_blank">Sara Magdalena (19.06.2009)


Lucky multumim...o sa caut pe la farmacii bepanthen sau ceva in genul asta
Am vazut poze e o scumpa si are nisite ochii frumosi...

Clody bafta multa sotului tau in noul job...nu e usor sa iti gasesti ceva de munca in ziua de azi...

Beca ma bucur ca Sara a reusit sa faca kk ...Apropo cam de la cate luni se poate da iaurtel sau branzica dulce?...

Ma duc ca fata mea e ff maraita azi...de fapt toata noaptea a fost asa..era 23:30 si buburuza nu avea de gand sa adoarma....si numai la tati a vrut toata noaptea...

Voi reveni mai tarziu!

Apropo Relusha, Yioanna, si restul fetelor mai scrieti si voi ceva pe aici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

irina imi pare rau ca sara nu papaceste la cresa eu cred ca ii e dor de tine poate totusi va papa

picky sa te auda dumnezeu ca am trecut prin niste momente pana a gasit

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput