*Ghiocei de Martie Aprilie 2006 (65)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

hello fetele sunteti f ocupate
la mine a venit pauza de pranz si constat ca nimic nimic pe aici pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

LA MULTI ANI, CRISTINA (Serj) !!!
SA FII SANATOASA SI FERICITA, ALATURI DE TOATE CELE 3 COMORI ALE TALE !
Ce mai faceti voi, ne mai pui si noua cateva poze recente,ca mor de drag sa va vad ?

Stefanna, Felicitariiii !! pentru baietel ! Eram sigura Si eu mi-am dorit foarte mult o fetita. Si Delia, la fel. Si acum suntem lesinate dupa baieteii noastri. O sa vezi cum o sa te topesti si tu ....

Aida, cum e acasa cu mica printesa ? Ce zice Alexandra ?

Hmmm, cam nepoliticos din partea moderatorului care ne-a inchis subiectul fara sa ne dea posibilitatea sa ne deschidem capitol nou, catre care sa ne punem un link in vechiul capitol .... si fara sa ne putem salva listuta !! Parca ne-ar fi pedepsit. Aoleu, sper sa nu-mi iau vreun avertisment pe chestia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Cristina si multa sanatate ca sa ai parte de multe bucurii de la comorile tale!
Si eu as vrea poze mai recente cu voi!

Irina cred ca moderatorul ne-a confundat cu ghioceii de 2009...altfel nu-mi dau seama de ce ne-a inchis capitolul...Cel mai crunt e ca linkurile de la clubul scutecelor 25 la 40 o sa le recuperam greu (dupa ce ca aveam de recuperat linkurile 40-60)...Nu inteleg de ce nu se mai pot copia codurile html o data ce s-a inchis subiectul
Lasa ca de acum o sa pastram o lista pe mail ca sa nu mai avem surprize neplacute.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

AIDA,cum sunteti?Astept pozicile

Stefana,nu te simti vinovata pentru ceea ce simti.Eu am tot sperat pana in ultima zi ca baietelul sa se transforme in fetita,.....toata viata m-am vazut ca mami de fata...si nu de baiat,.....sa mai spun ca de la inceputul sarcinii am cumparat saptamanal hainute de fetita....care si acum isi asteapta stapana.....?Dar cand mi-am vazut minunea de baiat....mi-am dat seama ca sunt mai norocoasa decat as fi sperat vreodata ....si ca nu l-as fi schimbat pe toate printesele lumii la un loc.Nu iti fa griji,sunt sigura ca-l vei iubi enorm si ca veti gasi un nume/doua tare frumoase pentru flacau.Uiteaici cateva care imi plac mie;Charles,Horia,Valentin,Amadeus,Theodor,Larry,Sebastian,George,David,Mihai,Sergiu,Eric,Eddie,Edward,Octavian,Augustin,Maximilian,Felix,Remus,Cezar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

DELIA, toata lumea imi spune exact acelasi lucru.SI judecand dupa criterii logice mi se cel mai firesc sa se intample asa.Insa sa stii ca si eu tot mai sper, ca pana se naste, se va naste roz.E ciudata incapatanarea asta impotriva evidentelor.S-a vazut asa de clar ca e baietel, incat baietel va fi veci.Faptul ac Bianca e fff afectuoasa cu mica fiinta din "umbra" ma face si pe mine mai fericita.Sa vezi cum triaza ea hainutele ei, ma intreaba care ii este mica, si apoi analizeaza culoarea :daca e pink nu merge la "bebe tau", dar orice alca culoare e sub stindardul"uite mami, haine pt bebeb tau, i le dau eu toate".Pana si patutul, de care nu puteam sa o despartim,a zis ca il da lui bebe, dar ne roaga mai intai sa ii cumparam si ei unul, ca sa aiba unde sa doarma.Iar dim, im mod invariabil se trezeste mai devreme ca mine si vine si imi maingaie bebeul.E cam nelamurita cum sta bebe in burta intre "atata mancare", si i-am explicat ca are o casuta speciala, nu sat intre mancare.La care ea imi replica , si tu bei apa ca sa aiba bebe apita unde sa inoate?!
CAm astea is toate stirile despre noi.In continuare singurele, tati bate coclaurile la Romanica, si noi asteptam sa i se termine vacanta si sa vina acasa.Dar nu ne plangem, ne-am descurcat f bine si lasate de capu nostru.
Pupici dulci.
Andreea, pe unde mai esti?Vino sa ne mai zici de burtica ta rozalina.

Stefanna mami de fetita si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Stefanna eu te inteleg...cand am aflat ca e baiat Cri am plans de necaz, in timp ce sotul plangea de bucurie. Imi era asa de ciuda pe mine ca am simtit asa in momentul ala...ma gandeam la el si mi se rupea sufletul de ciuda ca eu mi-am dorit fetita. Ma simteam o tradatoare!
Bia e o scumpa...si Cri ii spunea azi lu Eli ca el nu s-a dus la gradi a ramas acasa sa aiba grija de ea ca sa nu mai planga
Cand ii aud asa ciuda imi e ca nu am avut si eu un frate/sora!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

cu multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi draga SERJ !!!

STEFANNA, lasa ca si la mine cica se vedea clar la 17 sapt. ca e baiat, si la 24 s cica e fetita...sau ma rog, asa pare, ca eu nu mai cred pana la nastere

DELIA, ceva idei de nume faine de fetite ai?
Daca ar fi baiat i-as zice Eric

AIDA, asteptam pozeeee! si povestea nasterii, bineinteles.




Alina si Marc Alexandru (28.03.2006) si 28+ cu
pozele noastre



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Stefana,cred ca iti vine sa o mananci pe Bia cat de grijulie e ea cu bebita deja

Alina,am cum sa nu....Layla,Emma,Denisa,Georgia,Eleonore,Theodora,Adelina,Harieta,Dalia,Aurora,Augustina,Carolina,Riana,Smaranda,Minodora,Viviana,Elizabeth,Virginia,Irina,Alicia,Antoaneta,Antonia,Liliana,Olivia,Ozana....toate imi plac enorm.Daca ar fi dupa mine as avea macar 3-4 fetite...si macar inca un baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:


La multi ani SERJ!!!


MIHA, da, da Otovowen fara reteta fara probleme. Costa cam 11 euro.

ALINAALEX, in germa e cam ca inainte… numai ca nu prea sunt joburi momentan.
Oh, STEFANNA, ai sa vezi ca n-o sa-l dai pe 100 de fete. Baietii sunt mult mai mamosi!!!

IRINA, si io zic ca tine cu inchisu capitolului…cam brutal.

DELIA, aici in germania tot ce se termina in “a” e considerat feminin, cumnatul meu Horia e “Frau Horia” si mircea Dinescu e o poeta romana.



Apropo ati auzit de premiul Nobel pt literatura? Herta Müller nascuta in Timisoara, emigrata in 87 in germa. Am intalnit-o la berlin odata la cina (nu am putut sa nu ma laud putin, scuze)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare
Serj, sa ne traiesti, sa fii sanatoasa sa iti poti creste copiii asa cum iti doresti, ei sa iti aduca numai bucurii si sa fii iubita de toti.
La multi ani!
Stefanna, felicitari pentru baietel. E grozav. Nu mai fi suparici. Asa am simtit si eu cand am aflat ca al doilea copil urma sa fie fata. Eu imi doream din toata inima baietel, ca deh, ma gandeam la Luca sa aiba un fratior. Si parca ma vedeam mama de baietei, nu de rozosine, pampoane si fundite. Dar pe parcurs m-am autoeducat si a iesit bine. Asa ca don't worry. Sa fie sanatos!
Catrinel, sa imi fie rusine dar nu stiam pana azi cine e Herta Muller. Traiasca DC.
Aseara am reusit sa ajung la sala sa imi mai dezmortesc incheieturile care parca zici ca sunt anchilozate. Apoi am mers sa luam de mancare, si de acelasi magazin i-am luat lui Luca costum de halloween. Va fi pirat anul asta. Evei i-am promis ca o duc la Mall si ii cumpar de acolo un costum.
In drum spre casa Luca si-a redescoperit dintisorul care i se clatina. A capatat o asa obsesie ca numai despre el ne-a vorbit. A pus-o si pe Eva sa ii simta dintisorul lui care i se misca si o intreba :"Eva, te face fericita sa simti dintisorul meu?", la care ea cu juma de gura "Da". Am ajuns acasa, ne-am uitat noi bine la dintisorul ala sa vedem ce e de facut. Desteptul de sot i-a spus ca o sa ii curga un pic de sange daca i-l scoatem si atata i-a trebuit lui Luca sa auda. Si da si convinge copilul ca nu doare, ca nu se va intampla nimic. Ne-am chinuit sa legam dintisorul cu ata ... a scapat ata. Am pus gheata sa amortim un pic locul ... n-am facut nimic pana la urma. Am incercat cu un servetel ca Luca imi spunea ca ii trebuie "ceva nelipicios" ca sa il poata prinde. Nimic nu a functionat. Asa ca l-am lasat in pace. Dar il vedeam pe Luca ce nelinistit era, nu stia ce sa faca, l-ar fi scos, dar cum???
De dimineata fuseram la el la scoala, la sedinta. E cuminte, invata bine (atat cat se poate invata in clasa pregatitoare). Invatatoarea avu numai de lauda despre el.
Aida, sa iti traiasca minunea mica care este o frumoasa. Mi se pare ca seamana mult cu tine. Va pup si aveti grija de voi.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput