Miresele anului 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi la anul nasim din nou. doamne ce m-am saturat...anul asta a fost paua, dar a venit bb...alte cheltuieli...la anul in mai...alta cheltuiala. si vor fi 2 perechi de nasi...si mai naspa, din punctul meu de vedere. E asociatul lui clau, asa ca nu prea pot zice nimic, cum naiba sa le zicem nu? si clau isi doreste sa-i cunune...

oana cum a fost la eco? hai nu ne mai tine pe jar...cum a primit the boss vestea?
Kitzy super ca vorbeste tot mai multe Diana. cand mai pui poze cu ea?
Lilly ma bucur ca ai mai dat un semn...poze cu printesa ta cand mai vedem?
Botic, Aly pe unde sunteti?

eu tot pe fuga...azi am fost cu masina la service la VW sa ne puna cauciucurile de iarna...o caruta de bani, asta e daca le tinem pe celelalte la ei...la ei trebuie sa facem si schimbul+echilibratul/geometria...naiba sa le ia.
Sapt. urmatoare trebuie sa fac revizia la Ford...e trecut de 1 an si nu am facut decat 2500 km, asta e...numai in aug. iasa din garantie si pana atunci nu am incotro.

copiii sunt ok, unul urla acasa, altul pe la gradi...vrem sa profitam de weekendul asta prelungit si sa mergem la felix, sa stam la piscina...sa ne relaxam...cu copiii dupa noi, biensure.

si sper sa intru mai des.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am intrat un pic la odiseea lui Oana, sper sa nu se supere ca va anunt eu :
sa va pove cum fu ieri la medic...toate bune si frumoase la eco, bebe are 13 mm si maine facem 8 sapt

...dar legat de sangerare recomandarea a fost fara efort fizic, respectiv 7 zile de CM cu posibilitatea de prelungire.

Sa speram ca totul va fi ok, in mod normal asa o sa fie cu repaus.

Gio mama lor de bani, cum se duc da ce sa facem? Foarte bine ca mergeti sa va relaxati, trebuie si asa ceva. Pozici cu Diana, vai...nu stiu, le tot adunam pe calculator, da numa nu mai apucam sa le costemtizam si sa le punem pe Picassa. Speram ca va fi cat de curand.
Lilisor ce bine-mi pare ca nu ne-ai uitat

Diana azi a zis pipa c-a vazut in cartea 101 dalmatieni pe nenea cu pipa si a bagat la cap si azi mi-a trantit-o: pipa!
E ca un burete, stocheaza si dupa-aia tot mai spune cate ceva.
Acuma are treaba cu pisicile, le cauta toata ziua prin garduri vii, le cheama, apoi cand vede cate una, zice pis-pis hainde!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata,

vad ca a anuntat Kitzy ca sunt bine...doar ca trebuie sa stau acasa in pat si e al naibii de greu sa treci de la un program super activ de 10-12 ore de munca pe zi la...statul in pat

asta e, n-am ce sa fac trebuie sa ascult medicul decat sa imi para rau mai tarziu

maine trebuia sa plecam al Arges la socrii, venea si cumnata-mea cu cel mic... dar medicul a zis ca mai bine nu, daca se intampla ceva si trebuie sa merg la urgenta cine stie peste cine dau pe acolo...asa ca lenevim acasa

Gioseful zic eu ca a reactionat binisor...dar nici nu m-a felicitat, deh barbatii asa sunt ei. M-a intrebat sec cat timp lipsesc, i-am spus ca 1-2 saptamani deocamdata daca totul merge bine...oricum am laptopul acasa si merge munca si din pat ca doar e-mailul functioneaza.


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 8+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am scris un mesaj...naiba stoe ce s-a intamplat...s-a inchis pagina..si l-am pierdut.
oana cel mai important e bb, asa ca asculta ce zice dr. Nu stiam ca sangerezi....dar e important sa se prinda bine acolo sarcina.
Seful normal ca nu a fost incantat, daca era femeie la fel reactiona...vor urma concedii medicale, vei naste, vei sta acasa, chiar si o perioada...el se gandeste la tot ce pierde din cauza asta.
Kitzy ma bucur ca progreseaza Diana si ca asociaza imaginea cu cuvantul.

Ma reintorc la . maine nu vine tanti, caci plecam la felix...abi astept...sauna/piscina/masaje...sper sa ne relaxam cat de cat...cu copiii pe langa noi.
si weekend fain sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana cred ca ti-e greu acuma, da lasa ca pentru bb, ce nu faci tu? El sa fie bine, ca tu te descurci, nu?
Spun si eu ca si Gio, sefii niciodata nu reactioneaza bine cand angajatele le spun ca o sa aiba bb, ei se gandesc ca iar trebuie probabil sa angajeze pe cineva, sa-l formeze cum vor ei, iti dai seama ca ei se gandesc la ce pierd si ce dezavantaje au. Nici sefii mei n-au fost incantati, dar macar mi-au zis felicitari numa ca am vazut pe fata lor ca nu prea le-a convenit,asta e, atata bai sa fie
Gio ce fain de voi ca mergeti la relaxare, si eu vreauuuuu

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

La multi ani, coano, pt 30 noiembrie! Sa fii fericita, iubita si cum mai vrei tu!


Gio, distractie faina si relaxare maxima.


Ralule, va pupicesc si abia astept sa o vad pe Diana. Asa dor mi-e de ea

Silvia, Lilly, Ana Maria, Aly... va si pe voi.


OANA, era sa cad de pe scaun. Am crezut ca tu glumesti
Nu-mi venea a crede. Am citit de 10 ori ca sa cred odata.
Pai bine, draga, da' asa ne-a fost intelegerea?
Nu ziceai ca ma astepti?
Ce mi-ai facut acum?
Eu cu cine raman?
Ioi, de-ai sti ce mult ma bucur pt tine. Ai multa grija de tine si tine-ne la curent cu evolutia lucrurilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Copy/paste de la Gemanutze

Eu traversez o perioada cu ceva tristete din pricina unui motiv.
Dar in rest, suntem ok.
De acomodat aici nici nu se pune problema. Ne simtim bine de parca stam aici dintotdeauna. Am si uitat cum era dincolo.
In rest, casa, munca, vizite la prieteni, primire de musafiri, chestii de astea, domestice.
Eu-l astept pe Mosul de duminica si apoi, pe Mosul cel mare Na, ce sa fac... am si eu o problema cu asta
La job, toate bune si frumoase, liniste si pace.

Umblam sa ne luam mobila de dormitor.
Am mai vrea sa investim niste banuti in niste chestii. Noroc ca nu-i avem

Cam astea sunt ultimele noutati.
Sper sa mai revin curand la voi.

Si va zic un La multi ani, ROMANIA! La multi ani, romani!
(in avans pt maine )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

LA MULTI ANI ROMANIA!
tuturor celor care poarta numele de Andrei/ Andreea!

Botic cum tu cu cine ramai? cu Aly, de la ea niciun semn...
Sper sa treci cu bine peste perioada asta. ma bucur ca acomodarea a fost ok.

La felix a fost ok. clau cu Marco au fost si la strandul cu apa termala...i-a placut piciului. sper sa nu raceasca caci s-au tot plimbat prin bazinele alea, care sunt afara.
In rest...plimbareli, distractie in piscina hotelului si somn la greu...si nervi cat carul din cauza baietiilor...tare greu e cu 2 copii dupa tine...unul doarme celalat nu sta locului, cand l-ai potolit pe unul, se trezeste si urla celalat...si tot asa.

si o zi frumoasa sa aveti.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule bine ca mai dai si tu un semn, sa stim ca mai traiesti
Gio banuiesc ca nu-i usor cu 2, dar macar te-ai mai relaxat pe acolo, sper si eu sa nu-ti raceasca puii.


Eu din pacate nu vin cu vesti bune, Diana-i bolvanivoara...dar sa incep cu inceputul.
Vineri seara a facut un pic de febra, nici nu i-am pus termomentrul, doar am simtit-o mai calduta..ok...sambata toate bune si frumoase, a papat, febra n-am simtit sa mai abia, seara si-a baut lapticul cu cereale, am dus-o la somnic, toate bune si frumoase...pana cand m-am dus la culcare si-am simtit-o calda bine, am zis ca pana dimineata poate ii trece, dimineata cand m-am trezit, avea aproape 40 ardea ca focul, respira foarte precipitat, mi-a fost teama de convulsii i-am bagat o jumate de novocalmin si-am fugit la urgente. Si stau acolo mult si bine, aproape o ora printre copii bolnavi pana ne-a luat cineva, febra bineinteles ii scazuse intre timp, o consulta o vaca 2 minute, se uita in gat, n-are nimic, cica si diagnostic rinofaringita in conditiile in care nu stranuta, nu tusea, nu-i curgea nasul. Bun, plecam de acolo, intre timp dau si de med de fam, luni am fost la ea s-o consulte pe diana, se uita in gat, stupoare: puroi muuuult pe amigdale, urgent antibiotic
Si uite asa apuc sa dau si eu 2 doze de antibiotic si ne trezim cu bubite pe tot trunchiul Iara pun mana pe telefon si sun dr, a zos ca ori alergie de la antibiotic ori o viroza cu eruptie cutanata care trece in cateva zile asa ca bagam in meniu si aerius-ul.
Azi e a 4-a zi cand nu mananca aproape nimic, doar apa imi vine sa ma duc in lume
Si azi mergem si la ofta ca se tot freaca la ochisori si is cam rostii din nou, imi vine sa fug in lume

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova
......
Seful normal ca nu a fost incantat, daca era femeie la fel reactiona...vor urma concedii medicale, vei naste, vei sta acasa, chiar si o perioada...el se gandeste la tot ce pierde din cauza asta.




Gio te asteptam cu poze din excursia voastra care sunt convinsa ca a fost super

culmea ironiei stii care e ?!? de 1 luna am preluat din atributiile colegei mele din Timisoara care e insarcinata...acu trebuie sa predau si munca mea si ce am preluat de la ea, asa ca nu stiu de ce asteptam felicitari


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 8+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput