Licurici de ianuarie-februarie 2009 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Alina pt doza exacta as vrae sa stiu nr de kilograme ale lui David

POZE BOTEZ ANDREI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

hehe dragele mele,am alat in sfarsit ce are Anuta.
de unde incarcam eu sa scot copilul bolnav,departe de adevar. Fata mea s-a prins ca daca plnage noaptea o iau in pat,deci ia ghiciti cine a dormit 4h azi noapte???2 fete cucuiete,eu si Ana. Problema nu e asta,nici macar nu e plans cat e racnet de iti vine sa zgarii peretii.
asa a decurs la noi noaptea:
19.30 pus la somn la d-ra in patut.nici o impotrivire,a tras-o pe drapta cat ai zice peste.somnul "adanc" a durat 2h,la 21.30 cine credeti voi ca urla ca arsa??? ANA!!!! l-am trimis pe Cristi,a linistit-o,a adomrmit relativ repede. la 12 iar s-a trezit,ei de aici incepe circul. pana la 2.30 cand nu am mai putut,m-am dus in dormitor unde Cristi dormea cum putea si l-am trimis pe el. am dormit pana la 5 cand am mers sa vad e face,Cristi nu a mai putut si a luat-o in pat(avem si in camera Anei pat mare),am luat-o si pus-o in patutul ei. a mai dormit 20 de min max,si pana la 6.20 nu a inchis ochii. o mangaiam,ma impingea,iar o mangaiam imi prindea mana sa nu plec,uite asa a stat treaza pana al 6.20 cand a mai dormit 1h si s-a trezit la 7.30 ora ei normala de trezit.
e rupta,eu la fel,dar nu mai fac gresala sa o iau la mine in pat. va fi greu sa o dezvat,dar vreau sa ma tin tare. Azi sunt hotarata,voi dormi cand doarme ea sa ma pot odihni sa fac fata la noapte.
Avem dintisorul de sus,urmeaza al doilea de sus si al treilea de jos.

Dark,sa stii ca mi-a placut,o poveste draguta de dragoste.
IrinaC pt sustinere!
tutror licuriclor sarabtoriti!


29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Multumesc pentru raspunsurile la intrebarea mea.Eu inca nu i-am dat peste, aici de la 10 luni se incepe, deci mai avem putin si se recomanda white fish sau fish file, fara oase.

Alina2700 sanatate lui David, ciudat sistem acolo.
Betty credeam ca o sa poti dormi noaptea da vad ca Anusca ti-a pus gand rau .

Noi am inceput sa papam mai bine, i-am scos laptele dintr-e mese, cred ca asta faceam eu gresit dandu-i lapte extra.Asa ca a inceput sa pape masa solida cand a vazut ca nu are incotro.

http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Irina David are 7 luni si 3 sapt si acum 3 sapt avea 8,5 kg.
multumim!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

paracetamol 3 ml la 8 ore si nurofen 3-3.5 ml la 8 ore.5 ml e doza maxima Le alternezi 48 ore astfel incat primeste antitermic la fiecare 4 ore.bafta multa Alina si febra sub 38.5 caci peste exista riscul de convulsii

POZE BOTEZ ANDREI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

LMA tuturor sarbatoritilor!
Si multa sanatate bolnaviorilor. Sa faceti bine repede si sa fiti cuminti.
Alina27 incearca sa ii pui si sosetele cu otet indoit cu apa. Ii mai scade temp cel putin la noi merge. Eu asta am mai aplicat cand ii crestea prea repede dupa medicament.
Din cate stiu poti alterna ibuprofen cu acetomino ca sa poti sa dai mai repede de 6 ore, dar eu am evitat. Asa ca incercam cu sosetele si mai scadea.
Sanatate multa.
Lisa, mi-ai daramat un mitDoar te rugasem sa zici ca sunt fructe
Smechera Anuta, dar sa stii ca o sa dureze oleaca sa faci ca tine si va trebuie nervi tari.
Eu am renuntat sa ma lupt cu el, si ii dau papa, si vad ca s-a reglat singur inapoi inspre 4-5 dim, uneori chiar la 6.
E ditamai bursucelul, eu ii zic Gloria (ca hipo din Madagascar) ca e grasunel (a sarit de 10kg) si merge doar pe varfuri cu gratia Gloriei cand iesea din apa
Suntem cu mainile pline, caci merge si in 4 labute, dar insurubat asa, apoi telul lui in viata e sa se ridice in picioare la canapea, asa ca noi trebuie sa fim ochii si el,ca se ridica, dar dupa aia se pregateste sa plece de acolo de parca ar fi cel mai natural lucru.
Si cred ca stiti unde ar ajunge daca nu e prins
Deci spatele sa ne tina de acum, caci jucariile din tarc sau sa stea in fund cu ele, nema interes.
Cu mancarea stam bine inca, nu il iert deloc cu legumele.
Acuma partea frumoasa e ca face kk de 5 ori pe zi, sora mea zice ca nu e normal, dar nu face diareea si ia si in greutate, deci concluzia mea e ca papa mult.
Irina, lasa-l nu-l stresa. Si daca tu esti stresata te simte si face mai rau.
Am obesrvat si la noi cu legumele
Miere e la magazin britaxul? Vrem sa tragem si noi o fuga azi in state sa vad ce gasesc.
Trebuie sa fug acum
Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Multumesc Irina si Daiopri!Am incercat si cu sosetele..si a functionat ...dar pt scvurt timp...Acum cam asa am facut am alternat panadolul(5ml)cu nurofenul (2.5ml) ...e mai bine acum...am tinut temperatura sub control si sper sa fie bine ...
Va pup !
Noapte buna!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

HEI
VA MAI ADUCETI AMINTE DE MINE?
CUSCRA? PARCA EU ERAM CEA CARE NU MANCA NU VOI?
PAI MIE NU-MI MANANCA DECAT SAN
SI ACUM DE AZI CEVA CEVA MANCARE
CACI AVEM INCA ENTEROCOLITA SAU ENTEROVIROZA
AHAHAHAH
ASA CA TRATAMENT INTR-UNA
PUP
VA SCRIU MAINE
CAMI

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Buna seara la fete! (si baieti)
Nu am mai reusit sa intru de cateva zile si mi-a fost dor de voi. Am fost racite amandoua, si eu si Thea, acum suntem mai bine, dar noptile trecute nu prea reuseam sa dormim din cauza nasului (ghiciti al cui).
Ana, Carmen, alina2700, Daiopri, multumim frumos pentru urari . Da, puiul meu a implinit astazi opt luni, o iubesc enorm pe scumpetea asta mica si ii doresc tot binele din lume. Are 8,5 kg si 70 cm lungime, in conditiile in care la 6 luni avea 8,3 kg. Partea buna e ca cele 200 g le-a luat luna asta, in conditiile in care a avut si probleme cu stomacul si a fost si racita. De mancat a inceput sa manance mai bine, m-am straduit mult pentru asta, am incercat diverse metode. A avut zile cand dupa trei-patru lingurite nu mai avea chef si atunci ii diluam piureul de legume si i-l dadeam cu biberonul. Sau daca vedeam ca nu prea se omoara dupa mancarea din ziua respectiva, atunci o combinam cu iaurt (care ii place foarte mult).
Este din ce in ce mai activa, trebuie sa stai non stop dupa ea, umbla prin toata casa de la un capat la altul si se ridica in picioare oriunde gaseste ceva de agatat. Daca ati vedea-o cum arata in seara asta... genunchii inrositi de la mersul de-a busilea si o vanataie pe obrazul drept, chiar sub ochi. A incercat sa se ridice pe marginea la biblioteca, i-a alunecat piciorul si in cadere s-a lovit. Bineinteles ca m-am invinovatit
Ah, si ne iese al trei-lea dintisor, de data asta sus.

Anna noi am avut botezul pe 9 mai si daca vrei sa vezi, sunt poze la semnatura mea. Dar cred ca astepti pozele cu Eliza, fetita Irei, ea a avut botezul acum in septembrie

alina2700 multa sanatate lui David. Ciudat sistem si ciudati medici acolo pe la voi. Cum sa-l lasi asa, cu febra mare, fara sa-i dai nimic? Si daca facea convulsii sau altceva, ar fi spuc ca asta e, s-a intamplat?

cami multa sanatate si Antoniei. Off, din pacate in aceasta perioada sunt viroze la tot pasul

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712
Poze botez
http://www.flickr.com/photos/cristiserban/3657721858/in/set-72157620335759351/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

edinutza Danotino face bine, este o mamica fericita a unui pui cuminte si dulce

cris30 e normal asa? Auzi, Daria nu prea a papat o zi si a facut un pic moale si gata, i-a iesit dintisorul. Pai altii sufera cate doua luni si le ies ochii din cap pentru un dintisor! si felicitari

flowerbee interesant subiectul cu securizarea casei, si eu am o problema cu asta. In afara de a pune aparatori la niste prize, inca nu am facut nimic, dar si eu am multe flori si cabluri in casa si nu am unde sa le mut. Pana acum nu am lasat-o singura decat in camera ei, dar pentru viitor sunt multe de facut

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712
Poze botez
http://www.flickr.com/photos/cristiserban/3657721858/in/set-72157620335759351/

Mergi la inceput