Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (335)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello again,

Irina ma bucur ca este bine domnisoricaOricum era clar asta, santeti tineri, sanatosi, de ce sa fie probleme? V-ati gandit la nume pt fetita?
Ana sant si virusi dar eu cred ca si de la curent se pot imbolnavi copiii, acolo este spatiu mic si locul dulapioarelor este exact intre doua usi de la intrare.Bine...era si vina parintelui ca lasase fetita pe ciment sa se incalte cand putea sa stea pe bancuta.
Nu v-am spus cum sant pedepsiti la gradi Cine face prostioare, este scos pe hol si pus pe un scaunel( am vazut in timp ce asteptam acolo, erau la ora de masa si a fost scos un baietel iar edu spunea sa stea acolo ca nu il lasa pe un coleg in pace la masa ) Tipa i-a vorbit cat se poate de natural, nu pe ton ridicat.
Silvie ti.ai cumparat tigari?
Azi am zi de salariu, mergem sa cumparam pt gradi cate ceva, hai sa scriu ce trebuie ca sa va faceti o idee de ce am zis de atatia bani.

separat lucruri de rezerva la gradi:

pantaloni ploaie
costum iarna
2 chiloti
2 pantaloni
2 tricouri maneca scurta
2------- ------- lunga
2 perechi sosete

acum schimburi de zi cu zi:

1 pereche cipicei
1 pantalon jogging
1 incaltaminte interior( cred ca iau sport )
4 patantaloni gradi( m-am gandit la blugi ca sant scosi afara mereu )
5 tricouri groase
4-5 de corp
1 set chiloti
1 set sosete
rucsac
periuta de dinti


astea sant

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:







Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas4" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Eheheeeiiii, pai doar atat? Ce face Dani?

am fost la cumparaturi dar nu am gasit mare lucru.Am luat pantofiori de casa cu 10 euro, au talpa foarte flexibila si oricum mi.a spus Giorgos ca afara sant scosi cu incaltamintea de exterior, tricouri nu am gasit ieftine, anul trecut erau cu 4.50 grosute dar nu de marca, acum au bagat la 7 euro dar pacat ca erau toate cu gluga si nu prea mi se pare indicat sa stea la gradi cu el.Am luat in final un tricou cu Mickey misto si inca unul cu Tigger dar le tin pt afara cand iese cu noi si o sa-i dau doua din cele vechi pt gradi Pantaloni de ploaie nu erau nr lui, cipicei la fel....le vom lua incet, incet....doua seturi de chilotei cu Cars am mai luat si cam atat....cu pantalonii sant in dubiu, nu stiu cu ce sa il trimit la gradi pe Angelo....voi cum imbracati spiridusii pt gradi tinand cont ca sant scosi si afara si este frig?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna seara si de la mine.
Mi-a venit cheful sa scriu ca vad ca s-au calmat apele pe aici..inca cam prea tare si persoanele care trebuiau sa intre "cu aplomb"...nu au mai intrat deloc asa ca hai sa sa ne vedem de oile noastre, putine cate suntem dar sa scriem cu drag atunci cand avem timp .
Despre noi..suntem bine, sanatosi doamne ajuta, mergem la gradi, la scoala, la servici fiecare... asa ca e bine pentru toata lumea.
Maraki, multe trebuie sa cumperi pentru gradi dar nu inteleg de ce cumperi noi..adica nu ai bluze acasa sau ce? Dani la gradi merge cu bluza cu maneca lunga..mai subtirica ca e cald in sala, cu pantaloni de trening si cu tenisi sau sandale. Acum de ex are sandale ca i-am adus tenisii (de panza) sa ii spal.
La ei nu trebuie haine de schimb decat un rand de interior, afara nu ii scoate decat daca e vreme frumoasa si atunci ii scoate cu hainele de interior.
La Dani la gradi se face dans si engleza dar inca nu se aude nimic despre ele... nici eu nu am intrebat ce e drept. S-a facut 7 lei pe zi..ceea ce nu mi se pare normal pe fond de criza cu acelasi meniu pe tabel. Dar ma rog..
Sanatate copiilor bolnaviori, ma scuzati ca nu nominalizez dar v-am citit mai pe diagonala
Peste 10 zile Nelu e in concediu si il duce pe Dani la Salina Praid la o cura de sare...sper sa ii prinda bine ....ca la sora-sa i-a prins, n-a facut veci penumonie sau bronsite urate. A facut 3 cure consecutive..toamna, primavara, toamna.. Sa vedem la Dani rezultatele in timp.



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas4" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ce clinica particulara este draga in Ro unde platesti cezariana 4 mii euroi? ma uitam la povestiri de noapte si era Cristina Spatar intervievata Pai la banii lor, spunea ca a cautat mult hainute pt bebe, sant frumoase dar trebuie sa umbli mult ca sa gasesti ce iti doresti...putea sa cumpere de afara fara sa colinde prea mult prin magazine.
Bianca si eu m.am gandit ca sant prea multe de luat, ar fi perfect sa stea la gradi cu pantaloni de trening numai cu conditia sa fie schimbat cand iese afara.Oricum incepe din noiembrie si atunci cred ca va fi friiig!!!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ca tot vorbeam noi de mancare aseara, am mancat mai devreme o portie de giro la un magazin turcesc, era cu orez, morcov, varza rosie, rucola, salata verde....nu stiu ce carne era dar nu m.am saturat delocPortie mare dar nu mi.a ajuns

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Neatza de la mare!
Bianca abtine-te te rog de la orice alte comentarii si vezi-ti de treaba.Este prea liniste si nu iti place? Nu cred ca isi au rostul ironiile tale asa ca incearca o data in viata sa iti tii ... degetele in frau.
Maraki pai hainele le poti lua pe parcurs pentru ca ce tine de interior poti sa ii dai din ce ai acasa.Oricum gandeste-te ca se poate murdari lejer.Cel putin eu pe Mario il iau deseori murdar pe bluze , de unde trag si concluzia ca in zilele respective mananca si el ceva. A si in general ii dau haine de interior adica mai mult tricou insa mereu are un pulover sau bluza cu fermoar la indemana in caz de iese afara sa aiba ce pune pe el.In ceea ce priveste nasterea cu 4000 de euro , am vazut si eu emisiunea, bineinteles ca exista, pp ca la euroclinic sau cine stie unde in Bucuresti.Ar fi tb sa te mire caruciorul de 2000 de euro.Pai crezi ca la voi o nastere platita de unul neasigurat e mai ieftina?Eu cred ca e mult mai scumpa.Si doar ai vazut ca aici in mare parte preturile sunt mai mari ca acolo.
Sunt prin zona in caz de nu pica netul iar.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici si salutare la toata lumea

eu am dus copiii la serviciu lorStefan super incantat de faptul ca duce la gradii multe rechizitepe care am dat o caruta de baniministrii ii fac
Bianca si a luxat mana ca a dat un copil speste ea si o are in gipsdar se descurca de minune

Miha imi pare rau de Tudor...sper ca e ok
Silvi cum e Alain??si a facut tb antibioticul???
Dmellii sigur ca e fata binece face Mario???

eu sunt cu multa tb



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Cosmi ce ma bucur ca e bucuros Stefan cand ajunge la gradi.Si noi am dat 100 ron pt rechizite ca a spus ca nu le tb foarte multe ca sunt grupa mica si nu au nevoie decat de un caiet de colorat care se face la comanda , acuarele, creioane,plastilina si ceva carti de povesti.Imi pare rau de Bianca ca si-a luxat mana.Cat sta cu ea in gips?2 saptamani? Mario e bine pleca la teatrul de papusi azi.I-am spus educatoarei sa aiba grija de el ca asta pleaca haihui.Saptamana asta e educatoarea care tipa si ii cafteste.Azi cand a ajuns s-a dus la catedra la ea si s-a lipit de ea.Si asta il intreba ce vrea. Si i-am zis ca a venit la pupat. Si l-a pupat dar nu a omis sa zica ca dc face asa tb sa ii pupe pe toti.De parca ar face cocoasa dc se apleaca, baba nebuna.Pe ei i-a invatat cealalta educatoare din tura si vin la pupat dimineata.Asta hitlerista nu scoate un zambet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Dmelii ce terorista.....ce ar face daca ar sta cu el de gatasa stau eu cu chinezul de zici ca s de la circ cu maimuta de gatdar mi e draggggg

Mergi la inceput