Burtici cu flori de liliac de mai - iunie 2010 (6)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marisan1976 spune:

Buna Dimineata!sunt noua pe aici !si de aceia o sa incep cu o intrebare !ma macina o nelamurire !mi-am calculat data nasterii si nu prea imi este clar ,poate e cineva pe aici care sa ma ajute!ultima menstra am avuto pe 15 august ,,am avut un act sexual doar unul in ziua de 12 septembrie iar calculatorul imi zice ca am 7 saptamani ,cum pot avea 7 saptamani cand eu am avut actul sexual acum 3 saptamani?Va multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Eu am fost dimineata s aimi fac analizele, sper sa iasa ok...

Maitreyi, imi pare atat de rau!! Am tot sperat ca cei de la lab au gresit..te si te imbratisez ..ai grija de tine si de Alexandra!

Alesico, eu am baut cafea pana acum 2 sapt cand au aparut greturile si , de atunci, nici macar mirosul nu il mai suport. De fumat, m-am lasat acu multi ani..

Veronicka, si Mihaita imi inchide comp...cum ma asez sa butonez , cum hop si el sa mi-l inchida, de aceea prefer sa scriu cand doarme..

Murica, ai scris la capitolul trecut...dar ma bucur sa aud ca acum iti este mai bine

Flory, daca sunt suparatoare durerile NO-spa-ul e cel mai indicat..

Moni, eu am baut must..un pahar..nu am rezistat, era tentatia prea mare..teoretic nu ar trebui ca contina alcool, inca nu e fermentat, dar poate stiu alte fete mai bine.

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 7+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Citat:
citat din mesajul lui taty_ana

fetelor astazi mi-am vazut bebele la echo,i-am vazut si inimioara batand,nu pot descrie in cuvinte ce emotionant a fost....sper sa fie cuminte si sa stea 9 luni la mami in burtica...curios este ca n-am nici un fel de simptom de greata sau somnolenta,din contra am insomnii...
burticile

6+


Ma bucur tare mult pentru tine!..[is] sa fie sanatos si sa creasca mare la mami in burtica.

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 7+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Citat:
citat din mesajul lui T_Ioana

Buna seara burticute!
Va citesc cat pot dar de vreo 2 ori am scris cate un mesaj kilometric si le-am pierdut asa ca nu am mai avut nervi sa le reiau. Am vazut ca au intrebat fete de mine si le multumesc. Noi suntem binisor, de vreo 2 zile mi-e rau de mor dar am reusit sa nu vomit, nu am chef de nimik si am o groaza de treaba plus de pus muraturi, zarzavat de ciorba pe iarna si alte chestii gospodaresti. Azi am zacut in pat toata ziua, nici copilul nu l-am dus la gradi, l-a dus sotul.
Luni mergem seara mergem iar la echio si sper sa fie totul bine.
Daca nu reusesc sa intru in WE ii doresc Carlei Casa de piatra, fericire, sanatate si petrecere superba duminica!
In rest va mai citesc cand reusesc si va doresc sarcini usoare in continuare.
Bun venit noilor...Cinezee, ma bucur in mod special pt tine, te-am mai citit pe ici pe colo si imi esti draga!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005)

Pozici: www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1 , www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2 ,www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank"> 3



"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea"






Ioana, daca ai starile astea inseamna ca bebe e acolo, bine, in burtica...ce ma bucur!!! si sunt sigura ca vei veni cu vesti minunate luni de la eco..

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 7+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

MAYTREYI, imi pare tare rau, sa-ti ajute Dumnezeu sa puteti data viitoare

mai_iun_2010 te rog sa corectezi, UM a fost pe 19 aug

5 +un la termen astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

hello fetelee
eu am niste dureri de de morrrrrr cred ca pana nasc o sa imi ramana pe perna
in rest nici un alt simptom
va doresc o zi superba in ciuda vremii de afara si o zi fara greturi

4+ cu o

http://lbdf.lilypie.com/r9rEp1.png

Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

de la vreme ca deobicei am dureri de cap , din pacate de data asta nu mai pot lua banalul saridon

5 +un la termen astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Cinezee au inceput greturile la tine?

4+ cu o

http://lbdf.lilypie.com/r9rEp1.png

Invingatorii nu renunta NICIODATA!!!!

http://community.webshots.com/album/574674676TrCmjB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna la toate burticile

Vremea e aiurea...am profitat si am dormit pana al 11

Cinezee......am modificat in listutza, eu te-am intrebat daca e corect UM 01.08. Pentru dureri de cap poti lua un paracetamol. Eu am incercat cu jumatate de paracetamol si a mers.

Maitreyi, sanatate multa si sa vina bb2 cat mai repede la tine

Alexandra, cel mai bine ar fii sa lasi fumatul si cafeaua de tot. Daca nu poti....macar sa le reduci numarul tigarilor.
Acid folic stiu ca se ia si inainte de conceptie si e inportant in primul trimestru cand se formeaza sistemul nervos, asa ca daca nu ai luat pana acum , e momentul. La medic, eu iti recomand sa mergi cat mai curand, avand in vedere istoricul tau. Poate ai nevoie de sustinere hormonala.

Va pup pe toate si va doresc un sfarsit de saptamana placut

Roxy 9+


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

rosanne scuze daca nu vazui intrebarea aia , cred ca sunt putin ''aeriana ''

sa vedem daca ma lasa dupa putina cafea cu lapte ca deobicei il mai pacalesc asa

5 +un la termen astept

Mergi la inceput