FIV245

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

dana,chiar ne-ai dat peste cap...iti tinem pumnii de data asta sa fie cu noroc,astia erau ultimii embrioni?tin minte ca aveai multi la inghetat,nu?doamne ajuta!
alrak si tie iti tin pumnii,doamne ajuta,azi urmeaza o zi plina de emotii...
adiluka,doamne ajuta la ET ,unde ai facut FIV ?

pup toate fetele

doamne ajuta!
_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
stimulare FIV 16 oct


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Kora Asa cred si eu dar deja barbatul ma ia peste picior ca stau toata ziua pe canapea - pe de alta parte pe mine ma doare burta daca stau in picioare sau pe scaun asa ca nu vreau sa risc nimic. Tarea as vrea sa stiu daca am sau nu motiv sa vegetez in continuare.
Am spus orice valoare mai mare de 0.1 va fi o incantare pentru mine. Stai ca apara Catalina si ma aduce cu picioarele pe pamant.
Am avut o repriza de plansete in dimineata asta, el dorind din tot sufletul sa ma intorc la birou sa aiba pe cine pune la munca - nu ca casa as sta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana_bebe
Dana_bebe – ziua 7 de la ET - o sa ziceti ca imi lipseste ceva dar azi la 7.30 eram la clinica sa fac beta HCG - macar sa stiu pentru ce stau pe canapea - orice valoare mai mare de 0.1(atat imi iese mie beta HCG ) o voi considera promitatoare daca e 0.1 plangem bine si facem planuri de viitor.
Adyluka- azi ET[/blue]



Castelana - multumesc frumos - sper sa vin cu rezultate bune de data asta, sper sa-si fi facut treaba bine embrioloagele - nu am mai vrut sa vad embrionii asa ca nu mi-a ramas decat asigurarea lor ca erau foarte buni, acum vom vedea cat de dorinici sa vina acasa erau!
Tin pumnii la toata lumea care face Beta HCG azi! Sa fie intr-un ceas bun![/blue]


uau uau uau ce nerabdatoare, mai fata sa fie beta mare, sa fie cu noroc.
nu te gandi la plasuri, hai ca te asteptam cu rezultateeeeeeee!!!!!
Bafta!


castelana fericita 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Dana bebe la ce ora primesti rezultatul?
Dar tu Alrak?
Asteptam cu nerabdare vesti bune de la voi.
Va tin pumnii si ma rog pt. un beta mareeeeeeeee.
Pupici la toate fetele

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Dana bebe zi-mi te rog tratamentul tau pentru endometru.

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

pupici pentu toate si multumesc tuturor pentru incurajari .
Eu o sa merg la analiza la ora 10

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALRAK

pupici pentu toate si multumesc tuturor pentru incurajari .
Eu o sa merg la analiza la ora 10

Doamne Ajuta!


Bafta multa surioaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!
sa fie bine si sa fii cu beta mare ca nepotelul meu asteapta sa-l dragalesc in curand!!!!!!!!
te puppppppppppppppppppppp
Doamne Ajuta!!!!!



castelana fericita 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyluka spune:

Azi e ziua cea mare. Punctia am facut-o marti si ieri m-au sunat de la clinica sa ma prezint azi pt ET. Si mie mi s-a parut repede. Nu stiu cati embrioni am, ce calitate au.Important e ca m-au chemat si ca exista cel putin unul.
FIV-ul il fac la Medlife.
Va pup pe toate si astept cu nerabdare bhcg-uri maaari azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka_daria77 spune:

Cora stiu ce simti. Ma vad pe mine prin primavara cand ma lovise camionul de deznadejde. Uite acum fac planuri pentru viitor mai mult deja actionez pt bebele mult dorit.
Alrak si sa fie un beta baban.
Dana nu plange ca-mi superi fetele . Daca pana acum te banuiam nelinistita acum m-am convins ca esti nelinistita. Draga mea calmeza-te si o sa fie bine. Asa stresezi fetele . Sper ca nu te apuci dupa-amiaza sa muti mobila ceva. Sti ca testul trebuia sa-l faci cel mai devreme luni nu? PAna luni mai este .
adyluka sa fie intr-un ceas bun si lipicios transferul.
Kora Dana nu a facut nici un tratament a vrut naturel 100% ET.
Catalina sa sti ca daca nu-mi iese faza cu ET merg la grecii tai ca poate de la ochii albastrii a-i embriologului se lipesc piticii mai bine de mine. Multumim de capitol si sper sa vad mai multe beta pozitive pe aici .
Catelana cum e cu sarcina?
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:


Bytzi - sper macar sa vin cu vesti bune!
CastelanaC - mda ... daca ai de facut treaba la birou nu prea te lasa nimeni sa stai pe canapea fara motive serioase - asa ca sper sa rezolvam dilema azi si sa stim cum abordam problema in continuare.La munca sau tot pe canapea cu tot ce-mi trabuie pentru muncit acasa. Se para ca de munca nu pot scapa .
ALINAOPREA - draga mea e facuta la medlife - le-am convins pe cucoane sa-mi puna bulinuta rosie asa ca ... in curand - am verificat acum proba a fost inregistrata la laborator... e in lucru. De asta iubesc eu sa fac analize la ei!
Kora da am facut cu embrioni de ziua 3 din epoca de gheata 1dint 4 propusi spre dezghetare 4 au trait - 4 am transferat.
Eu iti spun tratamentu dar endometrul meu e bun in general. Luna trecuta prin ziua 18 dupa ce ovulasem era de 12 fara sa iau nimic.
A fost asa:
- din ziua 3 - 3 cyclo progynova/zi oral,
- cu 3 zile inainte de ET (care a fost facut in ziua 14 a CM)mi-a zis sa incep cu 3 utrogestan/zi - seara( vaginal),
- cu o zi inainte mi-a zis sa iau 6 utrogestan (vaginal) de 2 ori /zi
- dupa ET utrogestan cate 3 de 3 ori /zi
- cyclo progynova constant cate 3/zi din ziua 3

- ziua 2 a CM - analiza de sange estradiol (trebuia in ziua 3 dar era duminica), valoare 31
- ziua 7 a CM estradiol 401, progesteron 0.47, eco endometru 12
- ziua 10 a CM estradiol 428, progesteron 35.58,eco endometru 13
- ziua 13 a CM - estradiol 125, progesteron 20.2
- ziua 4 de la ET - mi-a zis sa refac si estradiolul 166 si progesteronul 17.3 - asa ca am trecut la utrogestan 3 vaginal + 1 oral/3 ori zi, cyclo progynova 3 oral + 3 vaginal.
Mi-a zis sa fac rost de Crinone - un gel cu progesteron care nu se gaseste la noi. Sper sa-mi ajunga azi - l-am pus pe varul meu sa-mi cumpere(din Germania).
Asta a fost. Sa vedem ce iese!
Anka - chiar nu inteleg de ce ma certi de data asta am fost un ingeras - am stat aproape numai pe canapea - ca altfel ma doare burtica.

Mergi la inceput