***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007(107)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alyna24

Intru repede sa va zic ca ieri s-a deschis un magazin in Grand Arena-KIABI(daca va intereseaza).Eu am fost ieri si i-am luat lui David multe lucrusoare super ok.Nu stiu cat vor avea reduceri insa hainutele sunt f misto.Merita sa trageti o fuga pana acolo.
Iar pt fetite.............chiar ai de unde alege.

Pupici la capsunici.


Alyna @
DAVID(22 Aprilie 2007)



he, he , de cand pandeam sa deschida si Kiabi in Romania; asta e primul dar urmeaza si altele tot in bucuresti.

arata-ne si noua ce-ai luat.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Ceau.
ce mai faceti?
Noi suntem bine, am scapat de mucisori fara cine stie ce tratamente, de fapt inafara de apa de mare in nasuc si aspirat nu i-am dat nimic.
Am intrat sa va intreb ceva: Eliza are la ochisor pe pleoapa o umflatura, e ca o bobita, i-a aparut dintr-o data, la inceput a avut ochiul rosu cand se trezea, acum nu se mi inroseste dar bobita e acolo. Parca e un chistulet mic. ce poate fi? S-o fi lovit si nu stiu? Am fost cu ea la medic dar mi-a zis sa mai astept putin, sa-i dau cu Kanamicina si acum stau stresata ce o fi .Pe ea nu pare s#259; o afecteze, adica nu pune mana, nu are nimic.

In rest e mare figura, azi noapte am cules-o de pe jos. Nu-mi pot da seama cum ca am dormit si nou cu ea, ea fiind la mijloc. Cert e ca era pe jos la un moment dat.

mai revin ca am putina treaba .


Andreea , mamica Elizei
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

vas, a avut si Andrei asa ceva anul trecut in iarna, doar ca dupa ce a aparut bobita aceea el se cam scarpina la ochisor. Si i-a trecut cu Kanamicina sulfat H - unguent oftalmic.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Mai adaug si eu cateva linkuri cu jocuri si activitati pt copii:
http://www.reclama ilegala - xxx/jocoteca/

http://www.enchantedlearning.com/themes/fall.shtml

http://www.thetoymaker.com/2Toys.html

Sorina, bine ai revenit si felicitari pt debutul interesant la olita. Ultima oara cand ne scriai ziceai ca ai niste probl de rezolvat - sper ca esti ok acum?
Vali, din pacate nu exista o reteta unica pt olita, dar eu cred ca esti pe drumul cel bun. Si noi tot ca tine am procedat. Incet-incet se va duce singur la olita si Andrei al tau. Pe noi ne mai ajuta in acest sens cresa, prezenta Matei sau replici de genul: "ma duc eu la olita ta" iar raspunsul lui B este: "ba nu, EU". Pe asta din urma o aplicam si in alte directii.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Vara 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Am pus si eu o intrebare aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126672&whichpage=17 daca stie cineva sa-mi raspunda, ii multumesc frumos.

Ella, cum a iesit "lucrarea" care se desfasura cand te-am sunat? Abia astept sa vad poze. Sper ca ai rezolvat si cu "hartia".

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Vara 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Un alt site cu jocuri si de genul "Cum sa desenam "http://reclamailegalala alt site = avertizare/strada/

VA pup

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Didi, baietii sunt bine, B cam mucios, dar asta nu mai e ceva scary. In rest treaba multa, timp putin, azi am sedinta cu parintii la gradi si eu sunt omu' de baza; sotul nu poate pleca so early de la servici. Imi pleaca "soatza" in delegatie pt o luna , in timpul scurt ramas ne chinuim sa gasim instalator pt montarea centralei, etc. In rest... cu Dumnezeu inainte!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Vara 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

ang3lt0uch, asa brusc si dintr-o data a facut si Andreea, s-a trezit din somnul de amiaza, am intrebat=o daca vrea la olita, a zis Da , a facut si de atunci tot face. Deci stai linistita ca nu va fi nici un regres. Nici a mea nu a avut accidente, doar a facut o data pe jos, ca si copiii de afara . A mea face inca kk in pampers si urla f tare sa o schimb repede, dar inca nu vrea la olita, a facut o data, s-a speriat de kk, pune mana si se murdareste, face pe jos, deci mai astept.
Chiar daca are pampers, ca eu ii pun inca noaptea, sau mai cere sa ii pun pampers de-a lui sora-sa (ca vrea si ea la fel) tot vine sa faca la olita si trebuie sa i-l scot.Deci, stiu ele f clar cum e cu olita, dar poate nu vroiau, le era frica ca era ceva nou, necunoscut, dar dupa ce au vazut ca e bine, nu mai au treaba. Nici eu nu o intreb, spune ea singura, 'Vine pipile'. si inainte nici macar nu am insistat, chiar nu aveam de gand sa i-l scot ca ma deranjeaza cand alaptez ca trebuie sa ii dau jos pantalonii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

liv te duci cu extras de cont de la banca. Noi avem la bcr. Pt ca sotul a declarat-o, este pe numele lui alocatia, deci si contul este tot al lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Situl pus inainte era lumea piticilor , la categoria divertisment sint f multe jocuri.

Dupa ce s-a insanatosit, l-am dus pe Patrick la cresa, a dormit acolo. Azi imi arata cum adoarme la cresa, ca el era obisnuit sa doarma la amiaz cu lapticul. Pare sa ii placa, zice ca e "mos la chesa" adica frumos la cresa. Cred ca stie ce inseamna frumos, ca mi-a zis ca ca "mama moasa!" fara sa ii spuna cineva.





Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput