Abdomen extra-plat (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

iubitele mele, va pup

vaiiiiii ce zile turbate am avut fetelor...curatenie si inca nu am terminat ca nu am pe ce sa ma cocot ca sa spal geamurile..umblat dupa mobila si alte chestii...doamne cat m-a mai enervat si olteanul..aoleuuuuuuuuu...daca nu ne=am ciondanit de ne=am zapacit unul pe altul..pana la urma ne-am cam linistit..azi am luat lustre si aplice,aragazul, frigiderul care vine maine, mobila de living, un cuier fain si o canapea asa frumoasaaaaaaaaaa de imi venea sa raman langa ea in magazin....pfuuu toate nebuniile astea ne costara pana acum 90 de milioane...dormitorul si bucataria am hotarat sa le facem pe comanda si cred ca mai dam si acolo 40 de mil sau mai bine..mai avem tv-ul care si ala costa o caruta de banii, covoarele, perdele, draperii,hota,pfiuuuuuuu...nu mai stiu nici eu si nici nu cred ca ne ajung banii de toate..dar vedem noi, usor usor le luam pe toate


cu sportul pauza..cu mancatul haotic, la ore ciudate, dar oricum dupa ce terminam o sa revin la programul meu mai normal..la greutate arata cantarul la fel, desi mie mi se pare ca-s mai slaba un pic..adevarul e ca doar 5-6 ore de dormit pe noapte si umblat de dimineata pana seara la 10-11 nici nu aveau cum sa nu ma slabeasca..dar oricum eu
tot perfect ma simt


va pup fetelor..ma apuc de impachetat


deus spor la treaba daca nu ai terminat cu renovarile

allure insanatosire grabnica


somn usor fetele

"Where I am today is where my mind put me, and where I am tomorrow is where my mind puts me.If your mind can take it, I know your body can take it."- Billy Blanks


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

ce de bani!!! dar cine o sa aiba casa noua si frumoasa? :-)

Lasa ca recuperezi tu cu sportul si cu mancatul sanatos...iar cu olteanu trebuie sa te obisnuiesti, este barbat=copii ametiti in corp de adulti


Azi fac ceva curatenie, sport la sala, 2 clienti si dupamasa spre seara sedinta la gradinita...

Va pup si va doresc o zi foarte frumoasa!

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi
www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

ai dreptate deus..sper sa iasa ceva fain ca la cat chin am tras zilele astea si o sa mai trag pana terminam cu toata nebunia, merit si eu macar atata

azi am avut o zi plina..am fost la gara sa-l iau pe socru-meu, fugi la banca sa inchei toate socotelile, inapoi la apartament ca au venit aia sa puna centrala in functiune, iar in oras sa mai luam una alta, inapoi ca a venit canapeaua, cara si bagaje..vaiiiiii de fundul nostru

pe oltean l-am trimis acum cu socru-meu sa cumpere scaune si ce o mai fi de cumparat,ca nici eu nu mai stiu ce naiba mai tre' sa cumparam.. eu am venit la garsoniera ca sunt rupta..ma duc sa mananc si eu ceva ca sunt lesinata de foame si apoi mai impachetez una alta..doamne cat mai am de impachetat..tot impachetez la ele si parca nu se mai termina

v-am pupat fete frumoase..sa va odihniti si sa faceti oleaca spor si pentru mine

"Where I am today is where my mind put me, and where I am tomorrow is where my mind puts me.If your mind can take it, I know your body can take it."- Billy Blanks


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

BUNA SEARA:-)

raportez: o ora la sala
mancat relativ sanatos si nu mult:-)
in rest doar de bine si bine!

Vasi astept noutati: Conchita cum mai esti ,pe unde esti?, Caro ce mai faci? Allure mai esti mucoasa?(deh, varsta!), Lumi ce scaune ti-a luat olteanul? Ionica ce mai faci? Gravidutele cum sunt? Cine a mai luat avertisment? XIO cum merge scoala?
Sper ca toata lumea-i bine

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi
www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Lol...nu maii sint mucoasa, sint la serv. super busy si n-am rezistat ... Va citesc/ scriu de pe telefon. Addicted, ce mai! :-)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss, travel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

deci sa traiasca providenta care ma impiedica de la facut abdomene ca sa nu iau frun avertisment, stiam io!! fetelor, fetelor, va asortarati cu rosu si portocaliu, ntz ntz.:-)) Ionica, in loc de alea trei litere, puteai sa scrii si tu "abdomen plat". :-))

Allure si Lumi, pai cu voi isi revine economia maine!! vorba poetului, cheltuitiX3. Lumi, ce ma bucur de bucuria ta cu scaunele si canapelele si restul. sa vezi ca la anu' pe vremea asta o sa vrei altele. :-)) Allure, mananca usturoi si-ti trece, garantat.

Deus, te-ai apucat de vopsit pe la vecini? asta e un bun workout sa stii, si mai si socializezi. :-))

Caro si Xio, felicitari pentru frugalitate si sport. ma apuca nostalgiile. :-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Gata! Mi-a trecut tentativa de raceala cu inceput de rosu in gat, m-am doftoricit cu tot felul de remedii babesti cum imi place mie. Alte persoane care au patit-o la fel ca mine au recurs la antibiotice...pacat ca nu toata lumea are rabdare si credinta in mama natura si in propriul sistem imunitar.

Conchita, m-ai facut sa rid...cea mai scumpa achizitie au fost cartile care au si venit ieri dimineata (super fast!) Nu-mi vine sa le mai las din mina, sint pline de "secrete" care or sa ma ajute sa-mi vindec propriile dureri si pe ale celorlalti. Satisfactie maxima!

Ieri m-am dat cu treaba prin casa si nu m-am tinut de programul obisnuit de sport, am facut doar pe seara niste pilates cu mingiuca si fara. Am mincat somon la cuptor cu orez, broccoli si salata de varza dulce cu rosii , obisnuitele cereale de dimineata si un iaurt de soia plus ceva migdale.

Astazi habar n-am ce maninc la prinz, vineri de obicei e frigideru gol, va trebui sa inventez ceva rapid sau sa cumpar.

Ma bag la costumatie si intru la exersat: core synergistics. (am o febra la picioare si fund, inca... ha ha! ai sa vezi tu, Conchita cind faci programul de legs and back )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss, travel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

buna seara!
o zi ciudata, m-am trezit cu fata la cerceaf si asa am ramas:-)
raportez:
sport 0
mancat putin

probabil maine daca iese soarele o sa fie mai bine:-))))))

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi
www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

s-a "aplatizat" subiectul nostru de tot! ca ce gras si frumos era inainte!

Cind Deus nu e in forma, nimic nu misca pe aici

De-us! De-us! De-us! Vino inapoi cu forte noi!

Cred ca vremea asta ne-a blegit pe majoritatea, mai putin pe Conchita pe care o invidiez de moarte cu piscina ei plina de soare si caldura.

La raboj astazi am asa: 40 min de workout (ultimele 20 le-am anulat ca era timpul prea scurt si as fi intirziat la munca)
am muncit la servici ca inecata, zici ca toata lumea se accidenteaza inainte de weekend!) prin urmare am consumat tone de calorii doar facindu-mi jobul...de asemenea prin urmare nu am avut pauza de masa regulamentara ca pacientul dinainte a decis sa se arate cu juma de ora mai devreme si n-am putut sa mai maninc cu ea acolo in holul de asteptare (ce-am mai blagoslovit-o in sinea mea! )
am mincat o salata de "barley/ beans/ peppers/ sundried tomatoes..." cea mai naturala alegere posibila de la supermarket
am mai bagat 2 felii de paine cu hummus si salata de varza/ rosii, un mar si niste pistachios. nu toate o data...la ore diferite.

ma simt epuizata, ma duc sa ma culc devreme. presimt c-o sa ma ia somnul cu cartea in mina

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

era sa uit: infulecat cu cea mai mare placere 3/4 dintr-o ciocolata minuscula ,neagra, organica.
sa-mi tina moralul.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput