PRIETENE FARA TITLU (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hai ca am trimis fara vreme ... iar imi merge prost forumul
INGRID si eu zic sa o mai ti pe Diana un pic acasa sa se refaca de tot.Imi imaginez ce haioasa o fi vorbind in soapta ! I-am zis Dianei ca veniti incoa si a sarit efectiv in sus de bucurie!!!

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Moni, cum ai "trimis fara vreme" mai?

Dana, vestea despre apa este astfel: vineri a contactat viorel pe un tip de la "Cumpana" la el in birou la Contactoare, intalnire la care am participat si eu, evident . Tip pe care l-a "aburit" bine de tot , in stilul caracteristic , de-a plecat bietul de el ametit. Tipul cu pricina a promis instalarea postului (aparatului) azi dupa amiaza, cel mai tarziu maine dimineata. Il va lua fabrica in custodie si noi (parintii) ne facem comenzile (banuiesc ca telefonic) si platim apa cu factura. Acum, ramane de vazut cata distanta este de la promisiune si pana la concret.
Cam asta pot sa-ti spun pana in momentul de fata la subiectul apa.
Cat despre reactia "duamnei" cu apa... no comment. Din nefericire, o sa ne tot lovim de asa ceva. Eu chiar nu stiu ce este in "mintea" lor. De azi trebuie sa inceapa iar distractia: "da' ati cumparat rechizitele? da'... cand le cumparati? da'... de ce nu ati cumparat inca?" . Timp in care eu ma transform intro mica isterica gen: "Razvan, stai, nu pleca, vino inapoi , Razvaaaaaan", iar parintii "grijulii" trag de mine ca doar ce pana lor, hai sa socializam. Si zilele trecute, in parc, niste parinti nici buna ziua n-au fost capabili sa spuna... bleah.

revin.

Tura no. 2 de rufe este aproape gata, intre timp am mai ciugulit cate ceva , si mi s-a facut somn deja .

Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
(1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ASTERY asa se zice p-aci la "prea devreme" Iar cu gradi voastra asa e: daca ai fonctie toata lumea trage de tine .Si justificat si nejustificat ...
M-apuc sa hranesc flacaul care de-atunci doarme pe burta si abia acum se fatzaie vad.

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Cris, da, imi spusesesi de apa la telefon ieri. Insa pana nu vedem aparatul in clasa mie mi se pare normal si de bun simt sa aducem apa in continuare.
Astia-s oamenii!!!

Nasol e ca eu nu mai reusesc sa ma intalnesc cu doamnele. La ora 1 e mama care ia fetele, iar dimineata cand le duc eu nu vin educatoarele.
Dar daca e nevoie de mine, pot fi sunatat la telefon si vad eu cum ma descurc si ajung.

Am vorbit cu mama.
A luat fetele si acum sunt in Crang. ce bine-o fi ...
Nimic nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Moni, m-am dumirit cu expresia, nici nu era greu, doar ca nu-mi dadeam seama .
Mda, cu fonctia... e o mare treaba , ca nu spun ca e o treaba mare . Cel putin de data asta.




Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
(1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

http://family.webshots.com/album/574838508VmlcsD Inca ceva poze facute de vara-mea.Aici se vede mai bine Diana si Maria.

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Buna fetelor

Moni sa va traiasca micul crestin!

Vesti ... vesti? ... la naiba cu vestile... nu raman insarcinata, nu merge, pe mine nu ma alege niciun bebe ...

Raisa nu a mai plans pana cand am dus-o in grupa, acolo la vazut pe unul bocind si a luat-o si ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

URSULINA of mai nu te mai necaji atat,hai ca o sa vina si bebe! Daca a venit pe nepusa masa la un babet ca mine, fi fara grija ca la voi si mai si o sa vina,sunteti tineri doar! Iar cu raisa or mai fi d-astea,dar se potolesc ei de cum pleaca mamele din zona ...
DANA am vazut ca ai pus si ultimele poze de la intalniri http://www.copilasi2006.3x.ro/Intalniri.htm mersi Da' vezi ca ca am ochit ca la pozele din 18 apr 2008 la intalnirea Dianelor s-a varat din greseala o poza cu Diana si Clara de la intalnirea din 8 iulie.

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola,
Aici ploua , vreme cam urat a, as fii vrut sa spal , dar nu se poate .
Am inceput operatiunea dormitul singura in camera ei . Vai de capul meu asear a aplans o ora incontinuu , pana au cedat nervii si inima mea, si m-am dus langa ea sa o adorm. Am plecat , dar la 2 noaptea ghiciti cine striga mamiiiiiiiiiii . adormita si eu de vreo juma de or am-am luat si m-am bagat cu ea in pat , ca noaptea nu am cui da explicatii.
Dar acum l-a pranz s-a pus si a dormit singura . binenteles o va astepta un cadou fain promis, asta sa vedem daca si desear se tine de cuvant .
Moni foarte faine pozele de la botez, vai ce de mancare in plus ati facut daca zici ca ai si pus la pachet . Trimite-mi si mie unde ai pozele multe , te rog . Si zici ca nasa lui Tudor are 47 de ani ?????? Wow , daca de ea e vorba chiar ca nu pare .
Ingrid, imi pare rau de mica ragusita , pupici la ea sa-i treaca .

Nu , Moni , inca nu merge Clara atatea ore . Va merge...nu stiu cand ... odata . Acum vreau sa lucrez asta cu dormitul singura ... o luam cu pasi mici .


Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Dana , La multi multi ani !!!! Sa fii mereu fericita si optimista !!! Multa multa fercire , impliniri , bucurii alaturi de minunata ta familie .

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput