Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 47

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

buna fetelor! va tot citesc de ceva vreme si m-am gandit ca poate ma ajutati si pe mine cu un sfat: azi sunt in a treia zi de intarziere a cm, am ceva dureri de spate dar atat. ieri am facut beta hcg si a iesit negativ. oare a fost prea devreme pentru beta hcg sau e dereglare? ieri dupa-masa am avut o secretie ca un mucus cu o tenta maronie. alte simptome ca ar veni cm nu am... as vrea sa fie bb.... voi ce ziceti? multumesc de raspuns!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Buna Damiana,nu vreau sa te dezamagesc dar testul betahcg este cel mai sigur deci nu este vorba de o sarcina,este doar o dereglare a ciclului menstrual...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana8021 spune:

Buna fetele

Si pe mine de 2 zile ma doare pe sub burta si spatele foarte tare iar de azi au inceput sa ma doara sanii, ma simt balonata, unflata. Eu zic ca vin uratii , desi pe 19 martie mai este. Totusi este posibil ca sa fie sarcina? Intr-una din zile am avut si niste stari de voma dar cred ca mi le inchipuiam eu. Dupa calculatorul forumului imi arata ca ar fi a 3-a saptamana de sarcina. Sunt racita si as vrea sa iau niste medicamente pentru raceala dar pe prospect scrie ca sunt contraindicate in sarcina. As face un test de sarcina dar este mult prea devreme.

Ce parere aveti? Orice opinie conteaza asa ca astept raspunsurile voastre.

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Ioana deci tu ai cam o saptamana de la ovulatie...ai putea sa incerci un betahcg in zilele urmatoare,pt test de sarcina e prea devreme,va trebui sa astepti macar pana in ziua cand trebuie sa vina menstra...oricum sa ai grija de tine si sa iei vitamine si cat mai putin efort pana la aflarea adevarului..te pup


ps.scuze ca am dat buzna asa la voi eu sunt activa mai mult pe alt forum dar am zis sa ajut si eu cu ce pot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

denissa hai capul sus nu intra in depresie , nu merita iti faci mai mult rau decat bine...
mergi la dr si vezi ce spune
imi pare rau ca nu iesit cum iti doreai dar nu e numic pierdut

damiana beta HCG se poate detecta de la 7-10 ziule de la ovulatie daca valoarea e negativa inseamna ca nu esti insarcinata si e vorba doar de o dereglare cum a zis si bubu

ioana ca sa scapi de incertitudine fa beta..si vei sti in cateva ore....tinem pumnii...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

multumesc mult, fetele, de raspuns! asa ma gandeam si eu.... intre timp, azi dimineata mi-a venit si cm asa ca poate avem bb luna viitoare :)

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

damiana tinem pumnii pentru luna viitoare




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

mersi mult, olimp!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubuali

Ioana deci tu ai cam o saptamana de la ovulatie...ai putea sa incerci un betahcg in zilele urmatoare,pt test de sarcina e prea devreme,


Si pentru betaHCG e prea devreme. Se confirma sigur cam de la 4 saptamani, cu 'sanse de' de la 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana8021

Buna fetele

Sunt racita si as vrea sa iau niste medicamente pentru raceala dar pe prospect scrie ca sunt contraindicate in sarcina. As face un test de sarcina dar este mult prea devreme.



Ia medicamente homeopate. Daca ai un medic homeopat la care sa mergi cu atat mai bine.

Mergi la inceput