Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana8021 spune:

Draga Vioika multumesc pentru raspunsul tau. Intradevar testul de ovulatie l-am facut inainte de ora 10( stii cumva de ce se face dupa ora 10? ) , temperatura mi-am masurat-o mereu la aceasi ora ( 06.00 ) azi m-am sculat special pentru asta iar maine la fel.

Felicitari pentru curajul tau. In ziua de azi putine cupluri mai au curajul sa-si doreasca un al 2-lea copil dar nici vorba de al trei-lea. Esti o mamica care iubeste copii ( cred ca sunt mandra copii de tine )Ai grija de bebita si tine-ma la curent cu sarcina ta. Nume frumos ai ales pentru bebe. Nepotelul si finutul meu se numesc tot Eduard.

Week-end placut si ne mai "auzim" mamic-o .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Ioana multumesc pentru urari si aprecieri ,de-abia astept sa te felicit si pe tine !
Nu stiu sigur de ce trebuiesc facute dupa ora 10(teste de ov) ,cred ca e vorba despre concentratia de hormoni care e mai crescuta dupa ce trece aceasta ora ,spre deosebire de cele de sarcina care se fac la prima ora si cu prima urina.Eu am citit in prospectul testelor de ov si mi-a ramas in cap . Incearca sa respecti regulile cu privire la modul de efectuare al testelor si poate reusesti sa depistezi ovulatia si luna ce vine ne dai vestea cea buna !
Bafta multa !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum30+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

Bine v-am regasit mamici si viitoare mamici. Eu sunt in continuare in ceata. Cm este in a 10a zi de intarziere, alt test de sarcina nu am facut ca nu am avut curaj . Dar saptamana asta, joi si vineri am avut acel asa zis album de ou de o consistenta nemaiavīnd pana acum...ce poate fi oare asa abundent ? Perioada fertile in aceste zile ?!?! Am lucrat in zilele astea, poate poate... Sunt ultraderutatat....SPM zero...test facut negativ in data de 26 feb ....ce sa fac oare? Mai are rost sa ma mai risc cu un test? Nu mai vreau inca o dezam#259;gire :( dar ce ma deruteaz#259; pe mine este de ce īntārzie atāt de mult din nou? Cert e ca eu imi doresc un al doilea puiut si ma rog la DD sa ma ajute sa vina odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

denissa
pt fi doua situatii

1 ori esti insarcinata si inca nu s-a pozitivat testul in 26 , ceea ce mi-as dorii sa fie si atunci secretia sa fie mucusul cervical care incepe sa inchida colul

sau
2 iti va veni menstruatia , acel mucus sa fie descumarea uterina dar inca nu si sangeranda , eu am patit-o asa , inainte de ami veni ciclul aveam mucus mai gros alb apoi venea si sangele..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

22 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

Olimp iti multumesc, la a doua varianta m-am gāndit eu, avānd in vedere testul negativ...dar la prima sincer nu...si luna trecuta am avut aceasta problema cu micusul gros, dar nu a fost ca cel de luna asta. Luna trecuta s-a finalizat cu venirea menstruatiei, dar acum...inca e ceata miercuri dimineata o sa mai fac un test daca nu imi vine cm, pana atunci astept si traiesc cu speranta. Olimp tu cum te simti? Ce face bebe din burtica ? va pup si multa sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

denissa

Ilinca e bine chear azi am venit de la eco , e maricica are deja 600 de grame e vioaie si sanatoasa , am facut morfologia de trimestrul 2 si pana acum totul este bine , ne rugam la DD ca totul sa fie bine si mai departe..

eu iti tin pumnii si nu pierde speranta ,bebe va veni cand vrea el asa mi-i s-a spus si mie si au avut dreptate incearca sa nu stresezi...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

22 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

Sa dea DD sa ai o sarcina usoara si cu final fericit ! Acum am vazut ce esti din Cj, mi-a scapat pana acum si eu sunt in Cj de doua luni si acum ma gāndesc ca poate si de la schimbarea asta mi s-a dereglat cm... off, si cānd ma gāndesc ce repede a venit primul pui....
Multumesc de īncurajare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

denissa e foarte posibil , o schimbare de habitat poate duce la dereglare..

pentru urari sa dea DD sa fie bine si in continuare , si iti doresc cat mai repede sa ti-i se indeplineasca si tie visul..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

22 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Eu am facut testele de ovulatie la 19.45 sase zile la rand si abia se colora linia de control . Era un roz deschis de tot. Am cumparat trei cutii si am inceput sa fac alternativ din fiecare, sa evit sa fie una cu defecte... Ori nu am ovulat luna asta, ori a fost inainte sa incep sa fac testele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ioana si eu am patit-o intr-o luna si am realizat ca nu am avut ovulatie , m-am dus la dr si ecografic s-a demonstrat ca nu am ovulat , mi-a recomandat sa imi fac prolactina..care binenteles ca era usor marita , prolactina marita impiedica ovulatia...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

22 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput