Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristibibi spune:

buna fetelor,sunt noua pe acest forumsi m-am gandit sa va povestesc problemele mele si poate impreuna cu voi gasesc si eu niste raspunsuri pt. ca de la medici nici o sansa.DE 4 ANI AM FOST DIAG.CU STERILITATE PRIMARA .SOTULUI MEU LA 3 SPERMOGRAME IA iesit oligospermie severa,hipochinezie mare fregvent leucocite, iar mie uter malformat.Ma intereseaza daca cineva cu asemenea diagnostice a ramas insarcinata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA_SAS spune:

va multumesc si sper sa va molipsiti si voi. VAa doresc din toata inima.Eu am baut branca ursului si nu am avut nici o problema ba din contra nu am mai avut dureri la CM si acum am si un pui mic in burta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaR spune:

Salut,

Sunt si eu o noua aspiranta pe acest forum (la scris ca de citit citesc de foarte mult timp acest forum). Am 31 de ani si dupa o operatie de chist ovarian hemoragic mi s-a recomandat o sarcina pentru ca e cea mai buna metoda de reglare hormonala. Nu suport AC pe baza de estrogen si acum mi s-a recomandat Cerazette 3 luni, apoi mi s-a prelungit la 4 luni. Mai am cateva pastile si termin folia si sper sa primesc si eu dezlegare totala sa facem un BEBE. Pana acum am recomandarea doctorului a fost sa fac analize, nu am avut bolile copilariei, profilul Torch. Acum astept analizele.
De mult ne dorim un , dar nu a fost sa fie pana acum. Sa speram ca de acum in colo.
Din cate am citit pe net ceaiul de cretisoara ajuta la fixarea sarcinei si la fortificarea uterului. Asa ca cele care aveti probleme sa aveti spor si beti si ceai de cretisoara ca nu aveti nimic de pierdut.
Va pup
si DOMNE AJUTA-NE LA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaR spune:

OFFFFFF Doamne !!!!!

Am racit jos! Mi-a fost frig la picioare saptamana trecuta si am racit. Am fost la doctor si mi-a spus ca am trompa dreapta inflamata. Ma doare tare si inclusiv pe picior si in spate radiaza durerea. Mi s-a recomandat azitrox 3 zile + flamexin mie si sotului, iar luna viitoare inca o tura identica.

Acum am terminat o tura de antibiotice si observ ca inca ma mai doare, nu la fel de tare dar ma doare. Nu stiu ce sa mai fac.

Doamne te rog ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeta23 spune:

buna
da eu am sindrom ovarian polichistic si complicatiile aferente lui si ma chinui din septembrie anu trecut sa raman fara nici o sansa
culmea inainte sa incepem sa incercam aveam ciclu oarecum regulat, venea luna de luna la 28-30 de zile, se reglase in urma tratamentului cu siofor, si brusc din august de cand am zis HAI, s-a ales prafu,o luna venea 2 nu, si uite asa nici pana in ziua de azi nu am ramas.
ultimul drum la ginecologie m-am ales cu un tratament cu antibiotice, ovule. dupa tratament a trebuit sa iau arefam 200 si intr-un final am avut menstra dupa 4 luni de absenta. acum continui cu arefam luna de luna ca sa pot avea macar menstra. incep sa imi pierd speranta
Ne-am hotarat ca daca pana la 30 de ani ai mei nu se intampla minunea sa adoptam

Spor la sanatosi si frumosi dragele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebeta23

buna
da eu am sindrom ovarian polichistic si complicatiile aferente lui si ma chinui din septembrie anu trecut sa raman fara nici o sansa
culmea inainte sa incepem sa incercam aveam ciclu oarecum regulat, venea luna de luna la 28-30 de zile, se reglase in urma tratamentului cu siofor, si brusc din august de cand am zis HAI, s-a ales prafu,o luna venea 2 nu, si uite asa nici pana in ziua de azi nu am ramas.
ultimul drum la ginecologie m-am ales cu un tratament cu antibiotice, ovule. dupa tratament a trebuit sa iau arefam 200 si intr-un final am avut menstra dupa 4 luni de absenta. acum continui cu arefam luna de luna ca sa pot avea macar menstra. incep sa imi pierd speranta
Ne-am hotarat ca daca pana la 30 de ani ai mei nu se intampla minunea sa adoptam

Spor la sanatosi si frumosi dragele mele


salut,
dece nu mergi la dr. Tutunaru. Am vazut ca esti din bucuresti si am inteles ca e un doctor ffff bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeta23 spune:

ms de raspuns, nu am auzit de el, chiar acum am sa ma interesez

iti doresc 2 sanatosi si frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeta23 spune:

m-am interesat de domnu doctor tutunaru si ceea ce am gasit nu prea ma incanta, experientele mamicilor care au nascut cu el sunt de groaza, dar pe acelasi subiect erau recomandati dr ples liana sau dr cotiga.
in fine sper sa jute cel de sus sa concepem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Buna la toata lumea ce mai faceti? am mai intrat sa vad ce mai faceti fetelor , nu am mai intrat de multa , am intrat acum sa va spun ca am inceput sa iau si eu branca ursului , am auzit ca face minuni, eu va doresc bafta fetelor aspitante si eu inca mai aspir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaR spune:

atentie!! Branca ursului scade tensiunea fff tare!

Mergi la inceput