fiv la cluj 27

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

ma bucur pt. tine ca a iesit ok, tine-o tot asa pana la capat

eu m-as apuca de fiv de maine daca ar fii dupa mine dar e mai greu cu intrusu ca multa munca de lamurire mai am cu el, abia l-am convis sa
facem analizelesi apoi om vedea cand ne permite bugetu.
vacanta placuta in romania, relaxare multa ca te asteapta multa munca cu

fetele va doresc weekend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

hai ca ma bag si io
bruni,dr Ispasoiu (si dr meu)nu ca nu vrea sa-i faca fiv lui llary,nu este inca deacord sa-i faca ca are doar 2 IA facute si mai are inca sanse cu inseminare,ea nu are probleme a facut inseminarile pe CM natural ,deci este ok si spermograma am inteles ca e ok pt inseminare,el recomanda macar 4 IA inainte de fiv
llary,ti-am trimis un PM dimineata vad ca nu l-ai deschis
petruta,mara,mult succes,doamne ajuta

dumnezeu ma va ajuta
_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
stimulare FIV 16 oct


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

bruni,super ca e ok PAP ,deci plecam la drum cam in acelasi timpdoamne ajuta sa fie bine

dumnezeu ma va ajuta
_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
stimulare FIV 16 oct


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

turqoise,doamne ajuta sa incepi si tu cat mai repede ..
asa i cu barbatii astia , noroc ca nu au prea multe de facut la aceasta procedura ca, sunt comozi ..
bytzinu cu mult dupa tine incep ,poate o zi doua trei cel mult!!!
doamne ajuta ne la toate!!
si la noapte in drum spre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

bine v-am regasit!joi m-am intors din budapesta!nu v-am putut tine la curent cu desfasurarea stimularii doarece nu mi-am dus calc cu mine sper sa ma iertati!eu am primit minimul de stimulare care se poate da(mi s-a explicat ca din cauza endometriozei,a varstei si a greutatii) sincer toata aceasat perioada 14 zile cat am stat in budapesta mi s-au parut f grele !la inceput am raspuns bine la stimularea , apoi au inceput dezamagirile,am avut 4 foliculi pe ov stg ,dar din pacate ov dr nu a lucrat de loc, din cei 4 foliculi 2 nu au mai crescut, am avut probleme cu estradiloul (f mic), am ajuns in punctul unde trebuia sa alegem daca sa mai continuam sau nu .Eram deja in z10 de stimulare , dar noroc cu sotul meu care a fost mai curajos si a zis ca sa continuam orice ar fi ca oricum doar de 2 oute aveam nevoie, deoarece sub 35 de ani ei transfera decat 2 !si uite asa nu stiu prin ce minume in ziua punctiei am avut 3 foliculi si toti cu oute , si toate trei sau fecundat(a fost o surpriza si pt doctor)asa ca din 23 sept am la purtator 2 embrioni care sper sa fie cuminiti si sa rama acolo !urmeaza asteptarea...........
daca vreti cea info despre budapesta va ajut cu cea mai mare placere !oricum cei de acolo sunt super ok! multa bafta tuturor fetelor












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilicica spune:

Felicitari Petruta... sa dea d-zeu sa-ti fie intr-un ceas bun si cu noroc FIV. .
Asteptam cand ai timp sa ne dai mai multe detalii despre cum a fost la Budapesta.... ce tratament de stimulare ai facut?... din ce zi ai inceput?... si ce tratament de sustinere ai acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Mersi Bytsi,doar acum am coitit!Ai dreptate.Poate ne vedem la Sb in oct,ca o sa reincep Ia -ul in oct,dar nu stiu daca cu stimulare...tu ce parere ai?

Fetelor eu sunt K.Mersi celor care mi-au scris
Ia cititi aici
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1411
e super interesant
Bytsi eu luna asta nu am facut IA ca am zis sa treaca o luna de cand s-a lasat de fumat/oate spermograma i se imbunatateste si ama inceput sa-i dau spermotrend

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

a acum am vazut ca ati scri despre mine.
Eu sunt k,sptul cand l-am depistat avea doar 5 mil spermatozoizi si aia cu 15% mobiloite,iar rapizi 5%,asa ca am inceput sa-i dau medicamente a.i.la 2 luni a avut nr k,26 mil,mobilitea 27%,apoi la a 3-a sperograma 60 mil,dar mobilitate 17%,rapizi5%.Lui ii fluctueaza spermograma
Dr e super,dara azis ca noi avem sanse pe natural si sa incercam cateva IA-uri pe CM natural ca eu ovulez frumos.
Dar eu am 35 ani impliniti acu sia rd de nerabdare sa am bebe mai ales ca toata lumea ne intreaba de bebe si noi...mai asteptam...
Acu a inteles cat de cat si sotul ca e o problema si ca tigara dauneaza si a a hotarat sa se lase, mai ales dupa ce i-a spus prof din Austria ST... ca tigare si stresul sunt factori daunatori.Dr a zis sa nu-i dau niciun med ca nu are efect,dar eu i-am dat naturiste si am constatat cai se imbunatateste,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Bruna scrie cand deschizi 1 capitol nou ,ca ultim mesaj al cap vechi,
eu tot asteptam sa vad daca imi rasp cineva.
Va multumesc bruma si turquise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

petruta , doamne ajuta sa fie bine de data asta , sa ti indeplinesti visul.. ai grija de tine si te asteptam cu vesti bune
mara ,cum esti ?? cand ai punctia? cum stai cu outele?
doamne ajuta!

Mergi la inceput