LMA Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (335)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata!

La mult ani Adelina de mami Greyeras!

Mada28, felicitari pentru sarcina!

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Buna dimineata

Luy, multumesc pentru cafea. Am maaare nevoie.

La multi ani Adelina cretzulina! Sa-ti fie viata dulca ca zambetul tau. Mami Graierash, sa-ti traiasca fetita.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Azi dau si eu de baut . Facem 9 ani de casnicie (cu repetir, ca pe 9 septembrie am sarbatorit cununia civila si acum cununia religioasa).

De rest, tot de cacao se prefigureaza ziua + sedinta cu parintii.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Ana, la cat mai multi ani fericiti si mai incolo!!!!

Lasa, ca sedinta cu parintii nu e asa nasoala, eu cel putin ieri am fost foarte multumita, nu de faptul ca vor fi 34 de copii(inscrisi) in grupa(au unit 2 grupe), ci de faptul ca avem cele mai bune educatoare posibile(le-am avut si anul trecut), au elaborat o metoda noua de a lucra cu copii, pe centre cu cate 10 copii. Centre fiind, centru de stiinte, centru de arta, centru biblioteca, centru constructii, centrul cunoastere etc.



Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

La multi ani Aduta dulce!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Buna dimineata si de la noi! Da cineva o cafea mare si tare?. ... ca mi-s obosita rau...
In primul rand" LA MULTI ANI!", frumoasei si gingasei Adelina, Mami sa-ti traiasca printesa.
In al doilea rand"LA MULTI ANI!" Slippers pentru cei 9 ani de casnicie, multi inainte numai cu bucurii si impliniri.
Noi sunt bine, mergem in continuare la gradi, nu facem figuri, invatat cantecele tot felul de jocuri si sa va spun si ceva haios. Acum doua zile am pus-o pe olita(noi am renuntat la pampers de vreo 3 luni) si dupa ce a facut 2,2, ma duc repede sa o sterg. CAnd o vad pe fii'mea ca se ridica de pe olita si cand sa o sterg striga la mine"tai mami, nu ata, ata"(stai mami, nu asa, asa) si se aseaza cu capul in jos, funduletul in sus si asteapta sa o sterg.Dupa care imi spune din nou"ata put tati gita tam"(asa a spus tanti geta sa stam)M-a distrat copios, era tare haioasa in pozitia aceea, dar trebuie sa recunosc ca e mai eficienta metoda lu'tanti Geta" de sters la fundulet, decat metoda mea.
In rest totul e bine, avem o problema cu trezitul de dimineata dar ne culcam cam tarzior adica pe la 22,30, asa ca de astazi schimbam ora de mers la nani, cel tarziu la 21,30 ne culcam.
Cam atat, fug sa ma apuc de treaba, am de intocmit o documentatie si trebuie terminata astazi.
Mami de printesa BIanca Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Erina, chiar te-ai necajit?

imi pare f f rau :(, mai spun odata ca am vorbit la modul general, nu despre Daria, eu sunt f patita si stiu cum e sa iti comenteze cineva copilul, de asta n-as face lucrul asta niciodata! Ba am patit-o chiar cand eram gravi cu Gh, mi s-au zis niste chestii nasoale despre Sofia si am suferit f mult, te asigur ca nu e cazul aici.

Sanatate fetei, si Gh are febra...da la el e de la vaccinul de ieri (l-am vaccinat in sfarsit cu rapelul de la Infanrix)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Buna fetelor!

Azi facem cinste .

Va multumim din suflet pentru urarile voastre minunate.

Acum astept sa-si faca fata siesta si sa dam o raita pe la baby expo.


Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ca sa detensionam atmosfera,
numai bune de privit la cafea:
(eu dau ceai Earl grey)

Expozitia cursantilor de anul trecut la scoala foto:
http://www.fotopoetica.ro/?p=expozitie&e=Anul-2008

Expozitia Dobrogea, din iunie anul asta:

http://www.fotopoetica.ro/?p=expozitie&e=Dobrogea-2009


Anul asta expunem pe 6 octombrie, ceainaria Carturesti, la subsol. Atunci va avea loc vernisajul adica, la ora 18.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Aandreea27 zi usoara la servici si sanatate puiului.

Ceamica, sanatate si voua. Sper ca sunteti mai bine.

Alina, noi am ramas 25 in grupa. E mai bine, dat fiind ca e grupa pregatitoare si au nevoie sa lucreze mai mult.

Vero, vad ca ati dezvlotat o relatie speciala cu doamna Geta. Bravo pentru Bianca! Si spor la treaba cu documentatia.

Erina, asa un planificator de activitati primeam si noi de la gradi. Si mai aveam un caiet in care teoretic ar fi trebuit sa citesc zilnic feedback-ul la activitatile Mirunei si orice alte informatii pe care le solicitam expres legat de copil. Planificatorul era ok, insa pe caiet era "copy-paste" scris de mana. Zi de zi scria "Miruna a participat la toate activitatile". Mare fasss.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput