Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (47)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Doamne Ajuta!

Anaomaria Bunul Dumnezeu, Maicuta Sfanta, Sfanta Parascheva si toti Sfintii sa te ajute sa ai o nastere usoara si sa aduci pe lume prunc binecuvantat.
Mai ai doar cateva zile si iti vei tine puiutul la piept.
Doamne ajuta sa fie sanatoasa si papacioasa

Anadomnica Sarcina usoara in continuare
Eu sunt o candidata la ocuparea uni post de graviduta. Bunul Dumnezeu si Maicuta Sfanta ma vor ajuta sa vin cu vestea cea mare

Livsy
Am o mare rugaminte, daca se poate sa spunem o rugaciune si pentru MARIA, care a fost operata pe cord si azi are inca o interventie chirurgicala .
Livsy , te rog sa o treci pe listuta.
Este mamica unei fete care este gravidutza in 12 saptamani si care este departe, la mii de kilometrii de casa si de mama sa.
Sufera foarte mult. Doamne Da-i sanatate!

pentru toti cei aflati in suferinta trupesca sau sufleteasca
pentru FLORIN , Doamne Da-i sanatate!
pentru Alina, Doamne Da-i sanatate!

tuturor si sa aveti o zi luminata si binecuvantata

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

buna micutele si salut cipicah

ii multumesc Bunului Dumnezeu , Maicii Domnului si Sf Nectarie ...

am o veste f buna , una pe care de mai bine de 4 luni tot astept sa vi-o dau .. nu ... nu sunt graviduta(inca) , insa e la fel de mare de nu mai mare vestea ... alexia maria vine acasa din franta ,... va multumesc din suflet , tuturor , celor care ati ajutat-o , in orice forma si in orice fel , ati pus umarul la indurarea bunului dumnezeu ; a luat 5 kg in greutate , vorbeste , mananca si vede (f slab) insa vede ; au reusit sa-i scoata mare parte din tumora , o trimit catre tara caci medicii de acolo considera ca se va recupera mult mai bine in mediul ei , ceea ce pare logic , iar apoi inca o operatie sa ii scoata si restul tumorii; de unde in romania , nu i se dadea absolut nicio sansa , si va amintiti ca a plecat in coma de aici ..acum o asteptam acasa ...

so , va multumesc dragutele mele sunteti extraordinare , n-am crezut niciodata ca oameni de nu i-am vazut niciodata in viata mea , vor pune o lumanare si vor spune o rugaciune pt binele meu si al apropiatilor mei

va doresc ce-mi doresc si mie .. sanatate si rabdare .. restul ni le da DD cand o veni vremea

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Ajutati-o pe Alexia www.alexiatoma.ro
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Georgia_C
Ne-ai dat o veste minunata! Dumnezeu lucreaza prin noi, prin medici si uite ca face minuni! Insanatosire grabnica si multa sanatateMariei!


Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Doamne Ajuta!

Georgia Dumnezeu este mare si bun.
Multumim Doamne pentru toate cele date .
Minunata veste ne-ai dat despre Alexia Maria.
Dumnezeu sa-i dea sanatate ei si tuturor!

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Dragele mele vreau sa va spun tuturor ca sunt alaturi de voi desi nu am scris in ultima vreme. Am reusit sa citesc ce ati scris ma bucur pt vestile bune si ma intristez pt vestile mai putin bune dar sa speram ca bunul Dumnezeu ne va ajuta sa trecem peste toate cu bine si bolnavii nostrii vor fi bine. Nu merge net-ul acasa si la servici n-am putut sa scriu. Ma bucur ca ati scris Dumnezeu sa va ajute tuturor si va multumesc.
O sa mai incerc sa intru sa va scriu dar nu promit dar am vrut sa stiti ca sunt alaturi de voi asa cum cred ca sunt multe fete de aici.
Anaomaria si anadomnica nastere usoara, Maicuta Domnului sa va acopere cu sfantul ei acoperamant.
Bunul Dumnezeu sa ne ajute. Va pup pe toate si va imbratisez cu caldura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

fetelor, daca aveti timp intrati pe link-ul de mai jos.....este absolut minunat.......

http://www.razbointrucuvant.ro/2009/09/23/sfantul-siluan-athonitul-copilaria-si-anii-tineretii-roaga-te-ca-lumea-sa-nu-ma-tina/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Anaomaria si Anadomnica...imbratisari si pumnii strinsi pentru voi.

Elenus26si Danuta, bine ati venit printre noi! Sa va fie cu folos si sa deveniti repede mamici de pui sanatosi si minunati!.

Livsy,draga noastra...spor la treaba si un gind bun de la mine.

Georgia, multumim de vestea foarte buna pe care ne-ai dat-o! Mai avem nevoie si dintr-astea!

Toate bune, Theiuta

Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

fetelor, poza pe care va rugam sa o votati in concursul Klorane se gaseste la pagina pt care am dat link la semnatura si se numeste C1.jpg, avand comentariul "mami, da-ma cu Klorane!"
va multumesc mult si mii de scuze daca v-am deranjat!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=3" target="_blank">Razvan la concursul Klorane! daca vreti, aici ne puteti vota! cl.jpg
blog cu basca

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Livsy

Mai fetelor, daca nu ma insel, in capitolul trecut nu prea am modificat lista ceea de ... Mhmmmm..... CINE va fi prima din acest capitol? Cine va sparge gheata? Cine se ofera sa aduca o veste buna, multasteptata? Va rog sa va INGHESUITI, eu una am mare incredere in absolut fiecare dintre voi!!!



Cum sa uiti Livsy ca eu am tras lozul castigator in capitolul anterior...? Glumesc! Eu ma lupt cu tot felul de stari, de la greata si nu pot sa vad mancarea in ochi, pana la o foame care ma roade la stomacel.
Asteptam pe Alrak cu II, apoi pe voi toate ca este loc pe lista cu .
Am avut de dat un examen, pentru care am invatat un an de zile si ieri am primit rezultatul pozitiv. E numai o minune de la Doamne- Doamne, ca eu nu aveam prea mari sperante. Nu pot decat sa va spun ca ziua mea bate la usa si deja am primit 2 cadouri la care de multe ori doar am visat.
Dumnezeu si Maica Sfanta sa va binecuvanteze pe fiecare dintre voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Doamne Ajuta!

angel33 imi dau toata silinta sa vin cu II, stau cumintica in pat toata ziulica, mananc variat proteine, fructe , legume proaspete si-mi administrez tratamentul dat conform prescriptiilor dnei dr.
Mai am 7 zile pana imi fac BetaHCG-ul. Doamne Ajuta pe toata lumea.

claudinna am votat puiutul.

tuturor si o noapte linisita

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput