Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (47)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Citat:
citat din mesajul lui marijan90

Doamne ajuta!
Hera, Domnul Dumnezeu sa aiba grija de mama ta Marioara si de fetita ta. Sa dea domnul sa fie totul bine
Cami, ma bucur ca s-au casatorit in sfarsit fratele tau si Alina si sa dea Domnul sa ii fie din ce in ce mai bine. Suntem alaturi de voi
Pup toate fetele si Anadomnica sa ai o nastere usoara si bb sanatos,sa te bucuri de ea

36+

Multumesc, la fel si tie. Se pare ca suntem foarte aproape de marea intalnire. Doamne ajuta sa ne "revedem" cu pruncutii in brate.
noce- foarte frumoase linkuri - multumim. Ce face Filip? Multa sanatate.
Azi am vb cu Anamaria - este bine, sanatoasa si ea si bebelina. Inca ii este greu sa stea la calculator sa scrie, dar in 5-6 zile speram sa intre sa ne scrie.
Va pup pe toate!

Doamne ajuta!
37+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

anadomnica nastere usoara. ce emotie...

am trimis si eu un mesaj anei astazi, nu am avut curaj sa o sun de teama sa nu o deranjez cumva de langa bebelina scumpa. mai am rabdare cateva zile, si apoi o sa o sun unpicut si eu.

va salut cu drag pe toate. nu am mai scris de multisor... ne-am intors acasa din concediu... dar ne pregatim de o nunta in familie - fratele. duminica viitoare e mare petrecere... abia astept sa treaca.

va pup pe toate fara exceptie.
Doamne ajuta!


Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel33 spune:

la toate fetele!
Liniste si pace la noi pe pagina...
Multumesc pentru acatist si psalmi, sunt mai usor e citit daca sunt aici pe forum.
happymum petrecere frumoasa la nunta si multa fericire la insuratzei.
caciantoni da-mi un pm cu adresa ta si am sa incerc sa iti trimit ulei, chiar cand ajung in Bucuresti (parca acolo locuiesti) la sfarsitul saptamanii viitoare si daca mai doreste cineva, se rezolva ca am mai multe sticlutze.
Haideti fetelor cu vesti bune si nu va lasati coplesite de melancolia toamnei sau de vreo ploaie rece si marunta.
Doamne ajuta la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

Slavit sa fie Domnul!

dragutelor....sinaxarul de azi.....

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/octombrie/octombrie08.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Moa#351;tele Sfântului Vasile cel Mare #351;i ale Sfântului Grigorie de Nazianz vor fi aduse la Bucure#351;ti de hramul Catedralei Patriarhale

#65279;

Cu prilejul hramului Catedralei Patriarhale din Bucure#351;ti – Cuviosul Dimitrie cel Nou – în perioada 24 – 29 octombrie 2009, vor fi aduse de la Atena o parte din moa#351;tele Sfântului Vasile cel Mare (mâna dreapta) de c#259;tre o delega#355;ie a Sfântului Sinod al Bisericii Greciei, condus#259; de Înaltpreasfin#355;itul P#259;rinte Mitropolit Ierotheos de Limnos.

De asemenea, vor fi aduse o parte din moa#351;tele Sfântului Grigorie de Nazianz, prietenul Sfântului Vasile cel Mare, ca dar oferit de Arhiepiscopia de Viena, Austria #351;i o parte din moa#351;tele Sfântului Grigorie de Nyssa, fratele Sfântului Vasile cel Mare, moa#351;te care se afl#259; în prezent la biserica Domni#355;a B#259;la#351;a din Bucure#351;ti.

Astfel, credincio#351;ii pelerini vor primi o deosebit#259; binecuvântare prin închinarea la moa#351;tele celor trei sfin#355;i capadocieni, în acest an comemorativ omagial al sfin#355;ilor capadocieni.

Moa#351;tele Sfântului Vasile cel Mare se vor întoarce la Atena în data de 29 octombrie, iar moa#351;tele Sfântului Grigorie de Nazianz #351;i ale Sfântului Grigorie de Nyssa vor r#259;mâne definitiv în Bucure#351;ti.

sursa: basilica.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

buna seara!

daca aveti timp si doriti, o lectura...
link-uri:

Ispitele din cadrul slujbelor
Putina lumina si mult fum de tamaie
Problema suferintelor
Obiceiuri daunatoare


Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

eu sunt tare necajita. din greseala am scapat jos sticluta cu mir si s-a spart.
am adunat cu grija cioburile... iar din mir am luat cat am putut si am dat pe icoane.

imi pare asa de rau...
offff......


Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Dragi fete,

Daca m-ati asteptat pe mine, ei bine, am aparut! la toata lumea!
Mai jos, capitol nou care speram sa fie cu muuulte vesti bune!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=143444

Doamne ajuta!


TUTUROR!

Mergi la inceput