Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (47)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Buna fetelor intru si eu acum, nu stiu dc ma stiti. Unele fete poate da altele nu. Intru si eu cu o rugaminte. Va rog sa va rugati si pt mama mea, care pe 19 oct e programata la o operatie pe creier. O recidiva a altei operatii de acum 3 ani, cand a fost operata de o tumoara gigant. Acum iara... operatie. Numele ei e Marioara.
Camiantonia nu am mai citit de mult la acest subiect. Ce mai face Alina? Timp de o sapt si ceva am fost si eu internata cu fata in spital a facut o enterocolita urata cu rotavirus. A fost groaznic sa-ti vezi puiul zacand pe un pat de spital. Acum a racit, tuseste, are muci. Ai grija de fetita ta si fugi la spital de e nevoie.
Ma scuzati ca dau buzna asa, dar sunt f bulversata de tot ce se intampla in familia mea.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vvvvv spune:

cami_antonia, imi pare tare rau de Alina ca se simte mult mai rau, dar ma bucur pt ea ca s-a cununat cu fratele tau. Aici in oras am o cunostinta de 35 ani, care are un baietel de 2 ani , este si cadru medical, iar dupa ce a venit din crestere copil la servici, se simtea un pic cam rau, a fost la Buc , a facut rmn , si a descoperit ca are tumoare pe creier, situata la nivel optic, o cheama Sorina, cazul ei am inteles ca este dat si la antena 1 local, la noi in oras, s-au strans bani, dar nu suficienti!Tot la fel am inteles ca s-a facut o coleta si la nivel de tara( sotul ei lucrand in jandarmerie). Am inteles ca se poate pleca in afara dar sa ai negatie din Romania, in cazul asta, statul iti acopera si o parte (mica ) din cheltuieli.In cazul in care pleci afara, pe cont propiu, platesti tot! Costurile fiind foarte mari.Asa am inteles.OFFFFFF, va cred ca va este tare greu!Maicuta si Bunul Dumnezeu sa o aiba in paza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vvvvv spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Buna seara, fete dragi
Va multumesc la toate pt. rugaciuni si pentru sustinere.
ARLAK- imi pare rau ... cred ca e greu, din cuvintele tale parca se vede o lipsa de orizont. Nu te supara: spui ca ai trompele infundate - nu le poti desfunda?? Eu stiu ca am fost suspecta de asa ceva si stiu ca se fac niste injectii speciale pt. desfundarea lor, insa nu toti medicii iti spun ca se pot face (pt. ei e mai profitabil sa te indrepte spre FIV)- instilatii se numesc injectiile. Te rog sa nu te superi, eu nu stiu exact cazul tau, dar te intreb daca ai incercat sa le desfunzi, ca se poate!!! O imbratisare stransa de la mine
- ca o paranteza: de cateva zile observ ca tarai picioarele dupa mine si se face coada in spatele meu si se ingramadeste lumea - si m-am gandit imediat la voi sa trag cateva aspirante pe listuta de gravidute spre minunata meserie de mamici; Doamne ajuta!
danutza - draguta, eu sunt foarte aproape de tine, casuta mea este in Falticeni, chiar daca lucrez in preajma Iasului. Am citit povestea ta trista... franturi din ea, sunt sigura ca e mult mai complexa. Te-as sfatui sa vii la parintele Irimescu de la Radaseni, un sat foarte aproape de Falticeni. E preot cu har mare, vin oameni si din Timisoara la el. E preot de mir, are mare experienta si cred ca s-ar potrivi sufletului tau. Mai am insa o rugaminte mare, mare la tine: schimba-ti te rog semnatura!!! Ca maine sigur va fi mai bine, insa daca tu din start zici ca va fi rau, cum sa-ti ajute Bunul Dumnezeu ??? Stii ca Domnul iti da ceea ce ceri, doar ca timpul e altfel masurat acolo sus; insa daca tu ceri rau, rau iti va da, dupa cererea ta. Sper sa nu te superi pe mine: aici suntem in general optimiste, credincioase ne incurajam, privim lucrurile pozitiv
georgic- m-a emotionat profund povestea ta, un suflet de copil si cate putem invata de la ei. Sper ca esti sanatoasa si cu nadejde mare ca statutul de mamica e aproape de tine.
Livsy - un pup special pt. tine si psalmii pe care ni-i readuci in atentie. Stii ca dupa zile mai noroase, iese si soarele: trebuie sa ne educam asa fel incat mereu sa fie soare in casele noastre
Fetelor, va rog sa ma iertati daca nu va mai scriu la toate cate ceva, eu va mai citesc din umbra si mai trimit si eu cate un gand bun si o mica rugaciune la fiecare. Sunt aici
Despre mine, nu stiu daca v-am mai spus, daca ma repet sa ma iertati va rog: am reusit cu ajutorul Maicutii Domnului sa fac duminica trecuta sfintire la casuta. Acum e asa de luminoasa si pace... asteapta sa primeasca scancetele micutei care tot cu ajutorul Bunei noastre Maici se va naste sanatoasa. Am fost miercuri si la eco si am vazut grasunica de fetita de 2900 g, asezata regulamentar pt. nastere, multa incredere mi-a dat aceasta vizita. Daca totul va fi bine sper sa pot naste natural sa fim si eu si fetita sanatoase.
Va pup si va imbratisez pe toate, si astept sa se faca, am zis: coada de gravidute proaspete in spatele meu

Doamne ajuta!
35+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!


Ma bucur pentru tine, ma repet: pentru ca in curand o sa fii mamica, iar in al doilea rand pentru sfintirea casei. Asa am simtit si eu cand am facut joi, pe data de 1 octombrie sfintirea casei; lumina si multa liniste! Sa ii multumim Bunului Dumnezeu pentru toate!

Eu saptamana aceasta, ma programez la Bucuresti pentru un eco transvaginal, nu stiu cum stau din martie. Ma rog sa fie bine! In martie ma programasem la o clinica particulara unde imi spusese medicul de acolo ca fibromul( care a fost embolizat) mi se infectase ! Exclus, nu avea cum , pentru ca el nu este irigat! Stiu ca este inchistat! Dr imi daduse antibiotice. Nu le-am luat, si bine am facut, pentru ca daca era infectie pana acum eram....Si medicii pot gresi.Dar am plecat ff suparata atunci, pentru ca eco m-a costat 400 ron+ drumul, si am plecat mai nelamurita decat venisem!
Pe langa eco, imi iau si analize de sange! Ma rog sa fie bine!

Va pup pe toate, va doresc o saptamana cat mai buna, si gand bun la Dumnezeu! DOAMNE AJUTA!
SLAVA BUNULUI DUMNEZEU PENTRU TOATE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Acum am citit despre Alina. Cami imi pare tare rau.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Hera, multa sanatate mamei tale si fetitei!

Alrak, MaraAnisia, Theiuta, va multumesc mult pentru gandurile voastre. Mi-a fost greu sa ma despart de ea, dar stiu ca este la Domnul si ii e bine acolo. Theiuta, parca si eu tin minte ca Anadomnica sau Anaomaria a avut un deces in familie inainte sa afle ca este insarcinata. Dar eu nu imi pun baze prea multe in asta. Va fi cand va fi, daca va fi. As fi cea mai fericita sa am un bebe, si pana voi avea unul voi suferi mult. Dar poate asa mi-e dat sa sufar... Nu stiu, si nici nu cred ca voi afla prea devreme...
Alrak si tie iti doresc multa putere, credinta si speranta ca vei strange si tu intr-o buna zi bebele tau mult dort in brate... Ieri am vazut o stire despre printesa Lia, care este insarcinata in 5 luni la varsta de 56 de ani... Eu zic ca mai avem pana acolo mult si bine...
Cami, bafta multa cu teza si sanatate Alinei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza2783 spune:

Buna ziua. Ce mai faceti?
Anadomnica, nastere usoara so o bebitza cuminte.
Cumnatica mea sta in Falticeni, e un oras frumos, ca si Iasiul de altfel.
Multumesc pentru urari si ai dreptate, nu era bun statusul, eu ma gandisem la altceva cand l-am pus dar l-am schimbat.
O zi buna la toata lumea!

Doamne Ajuta!

Cine nu risca nu castiga!

Viitoare mamica de bebici cuminti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

hera25 eu nu as mai lasa-o sa o opereze tot AIA a doua oara
e greu sa mergi afara ... dovada noi ... ca nu prea are cine alerga si cine sta cu alina....
dar cred ca e bine sa incerci
sa de-a Dumnezeu sa fie bine...
dar pe biletul de iesire la alina scrie ca postoperator bine ...nici o complicatie .... iar ea era sa-si piarda viata in fiecare zi dupa operatie .... nu o bagau in seama cu pneumonie, gaura facuta la gat etc.... niste .... nu mai am cuvinte ...
ai grija de fata ta ... ea e cea mai importanta acum
SI EU AM AVUT ENTEROCOLITA CU FATA ... SI ACUM SUNTEM A DOUA OARA PE ANTIBIOTIC CU FEBRA SI MUCI SI TUSE URATA .... asa ca nu esti singura ... pentru mine ultimile luni au fost calvar ... dar pentru fratemiu cred ca si mai si ... asa ca sa le luam asa cum vin si sa ne RUGAM NEINCETAT LA DUMNEZEU SA NE OCROTEASCA

VA PUP DOAMNE AJUTA!

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel33 spune:

Buna seara fetelor!
Sper ca sunteti bine si bucuroase, daca nu de bb macar de altceva deocamdata. Dupa cum mi-a zis doctorita cand am facut eco, acum am 2 luni si greturile de dimineata imi dau tarcoale negresit. Ma dor sanii foarte tare si nu pot sa dorm, sunt chiaunica in cursul zilei, dar astea sa fie cele mai mari probleme ale mele...
Alrak sa stii ca esti in rugaciunile mele si iti ofer un umar virtual pe care sa plangi. Stiu ca e foarte greu... Tu ai facut laparoscopie? Poate bat lumea la cap prea mult cu procedura asta, dar pentru mine asta a fost decisiva, asa ca nu pierd ocazia sa mentionez ca e o metoda foarte buna de diagnostic in care iti verifica, ovarele, trompele si uterul daca e curat si sanatos.
cami-antonia eu sunt bine, multumesc. Imi doresc sa aud acelasi lucru si despre bebelina ta si Alina. Ieri am fost la biserica Sf. Ioan Maximovich din SF si am trecut-o si pe Alina la pomelnic, sa dea Dumnezeu sa-i fie de folos si sa se faca bine saracutza de ea. Nu ai mai zis nimic de pachetelul de la mine, banuiesc ca nu a mai ajuns si imi pare foarte rau ca s-a intamplat asa. Am luat mai multe sticle cu ulei sfintit de la Sf. Ioan si daca cineva doreste pot sa ii trimit dupa ce ajung in RO. Sanatate multa!
danutza bine ai venit si sa ramai aici la noi si dupa ce vei avea . Mergi la parintele Irimescu asa cum te-a indrumat Anadomnica, are mult har. Mai stiu un preot la care ai putea sa mergi si iti recomand sa mergi vinerea dimineata pe la 5-6 a.m. Il gasesti la o biserica de langa Manastirea Slatina si se numeste preot Rusu Petru. Doamne ajuta sa ajungi in cele doua locuri si sa-ti fie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Seara buna,
cami- imi pare rau sa aud vesti asa de triste despre Alina. Ma bucur ca a reusit sa se cunune cu fratele tau; de aici inainte multa speranta la Domnul si poate reusiti sa ajungeti undeva in afara pentru mai mult ajutor medical. As vrea si eu sa pun o mica picatura de ajutor financiar pentru ea si fratele tau - te rog sa-mi scrii pe PM un cont bancar si un nume unde sa trimit cativa banuti.
hera- Domnul sa o aiba in buna paza pe maicuta ta Marioara! Si Maicuta Domnului sa o ajute. Eu te tin minte, eu ti-am citit povestea obtinerii bebelinei si am fost impresionata de credinta ta care te-a ajutat atat de mult atunci. Sunt sigura ca vei putea din nou sa-ti ajuti atat mama cat si fiica bolnave prin multa, multa credinta si prin ascultare de preot. Domnul sa te binecuvinteze.
elenii- eu sunt cea careia i-a randuit Bunul Dumnezeu in familie ca la momentul plecarii dintre vii a bunicii mele sa aflu minunata veste ca port bebelina in pantece: iti doresc din inima acelasi lucru. Intre timp nu uita sa te rogi pt. ruda plecata dintre noi - te va ajuta mult. Stiu ca e bine de citit psalmii in perioada asta, pana la 40 zile si de asemenea este un acatist foarte, foarte frumos pentru cei adormiti - il gasesti cu siguranta pe net, eu nu mai stiu de unde mi l-am listat. Atata pace mi-a adus in suflet, si asa am simtit ca e bine bunica mea acolo sus citindu-i acest acatist.
danutza- ma bucur ca nu ai luat in nume de rau sugestia mea de a-ti schimba semnatura . Cuvintele si gandurile frumoase aduc frumusete, speranta si realizare in viata noastra. Un an de incercari nu e mult, sunt fete aici care asteapta deja de 4-5...10 ani de zile si nu si-au pierdut speranta. Ia de la ele curaj, rabdare si smerenie si vine numaidecat si binecuvantarea Domnului.
Pup

Doamne ajuta!
36+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Dragi fete,

Ati scris atat de frumos incat mi se pare ca nu mai am cuvinte... adica nu am cuvinte care sa se potriveasca la frumusetea voastra.

Anadomnica

Hera, SANATATE multa mamei tale! O voi trece in lista de pe pag 1, ca sa ne rugam cta mai multe pentru dumneaei!

Cami , imi pare rau ca Alina nu este bine . Ii doresc multa sanatate in viitor, cand am citit ca s-au cununat, fratele tau si Alina, m-au umplut asa o bucurie si m-am gandit ca poate ceva se va schimba in soarta lor acum si va fi bine. Sa va ajute Bunul Dumnezeu!

elenii,

vvvvv, danutza, angel, caciantoni si absolut toate fetele, un pupic dulce si o pentru fiecare, Dumnezeu sa va binecuvanteze si sa va apere!

Am gasit pe un blog urmatorul citat din Mark Twain, care mi-a placut foarte mult: Bunatatea este singurul limbaj pe care surdul il poate auzi si orbul il poate vedea.

Mergi la inceput