Realitate sau... fictiune... cel putin ciudat!!!

Realitate sau... fictiune... cel putin ciudat!!! | Autor: claudia_a

Link direct la acest mesaj

http://www.atac-online.ro/22-09-2009/INCREDIBIL-Un-avion-disparut-in-1946-a-aterizat-in-1993-in-America-de-Sud.html

Cititi si haideti sa dezbatem...
Incep eu: parca nu prea imi vine a crede ca s-a intamplat asa ceva pe un aeroport...
Daca este adevarat, cum se explica ca ziarele aveau miros de tipar, cafelele erau inca calde... si totusi in avion erau schelete???
Interesan, sunt curioasa cum vedeti voi... cestiunea in cauza!

Niciodata nu trebuie sa plângi dupa ceva care nu poate plânge dupa tine.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns terry spune:

avand in vedere "ziarul" in care a aparut "stirea", nu cred o iota.sunt prea multe inadvertente ca sa ii pot crede.====================
Doneaza pentru Dan (doinabita)0900900212 pentru 2 euro
0900900213 pentru 3 euro
0900900215 pentru 5 euro
0900900210 pentru 10 euro.Apeluri doar in reteaua ROMTELECOM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia_a

http://www.atac-online.ro/22-09-2009/INCREDIBIL-Un-avion-disparut-in-1946-a-aterizat-in-1993-in-America-de-Sud.html

Cititi si haideti sa dezbatem...
Incep eu: parca nu prea imi vine a crede ca s-a intamplat asa ceva pe un aeroport...
Daca este adevarat, cum se explica ca ziarele aveau miros de tipar, cafelele erau inca calde... si totusi in avion erau schelete???
Interesan, sunt curioasa cum vedeti voi... cestiunea in cauza!

Niciodata nu trebuie sa plângi dupa ceva care nu poate plânge dupa tine.




"Însa, datorita faptului ca avionul era plin cu schelete si curelele de siguranta erau înca nedesfacute, nu poate fi exclusa teoria ca cineva "din afara" i-a omorat pe pasagerii aflati la bordul avionului si apoi, dintr-un loc necunoscut, l-ar fi dirijat spre Pamant. Se stie ca extraterestrii pot executa operatiuni extrem de complexe, datorita; tehnologiilor foarte avansate pe care le detin.”

Guevara afirma ca echipa de cercetatori va face tot ce îi sta în putinta pentru a elucida acest mister. „Eu ma rog sa fim suficient de puternici pentru a putea accepta realitatea, oricare ar fi ea”, încheie Guevara. (D.D.)"


Pai, na, daca extraterestrii astia sunt atat de grozavi incat au depus ditai avionul ala pe pista, nu-i mare lucru ca au reusit sa tina calde si aromate niste amarate de cafele, nu?

In plus, realitatea e ca au fost niste extraterestri de treaba. I-au omorat pe bietii pasageri, dar nu le-au scos organele interne, asa cum fac alti semeni de-ai lor, mai interesati de neamul omenesc, pesemne .

Tot in sprijinul cumsecadeniei tribului astuia de extraterestri este faptul ca centurile de siguranta nu erau decuplate.
ASta inseamna ca pasagerii nu au murit in chinuri (spasme, lipsa de aer, sufocare cu gaze toxice extraterestre, chestii dintr-astea).

Iar realitatea finala pentru care "trebuie sa fim suficient de puternici ca sa o putem accepta" este ca articolul apare in ziarul atac online.



Nu puteai sa ma faci sa recunosc ca o situatie e imposibil de rezolvat si ca e fara sorti de izbanda, caci eram incontinuu in cautarea unei solutii si, de fapt, problema se punea daca eram un om optimist sau un om prea prost - Saul Bellow, Aventurile lui Augie March

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:


Incredibil,super nemaipomenit,ce descoperire epocala,extraordinar,impresionant.......Nu-mi revin inca....
PS:ia da tu o cautare pe forum si vezi ca s-a mai discutat pe la paranormale unde de altfel ii si e locul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Tin minte ca am mai citit un astfel de articol acum vreo 12 ani, era vorba tot despre un avion care a ajuns la destinatie dupa multi ani, dar pasagerii erau vii si cand au fost intrebati ce s-a intamplat cu ei, acestia au raspuns ca nimic, ca ei au calatorit doar cateva ore si nu le venea sa creada ca au ajuns la destinatie dupa atatia zeci de ani.Probabil ca din acel articol s-a inspirat si cei de la atac

mamica de fetita si 5s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Cat de cretini sunt cei de la Atac!
Totusi, fata de www.atac-online.ro/28-05-2009/Un-avion-disparut-in-1946-a-aterizat-in-1993-in-America-de-Sud.html" target="_blank">prima incercare de acum 4 luni au progresat cu cateva paragrafe. Asteptam peste alte 4 luni noi amanunte calde de la spitalul 9 aeroportul din Bogota.

PS. S-a demontat aceasta tampenie acum o luna, tot in sectiunea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Mey, daca oamenii aia isi beau cafelele cu siguranta ca ar fi trait ca sa ne spuna si noua cine i-a rapit

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:

Stirea mai apare si aici http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=5875 impreuna cu multe alte ciudatenii

de

AVoogt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Yoga Esoteric si Atac sunt, intr-adevar, doua surse demne de toata increderea :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604
Yoga Esoteric si Atac sunt, intr-adevar, doua surse demne de toata increderea :D

Primii beau pipi, ultimii manaca kk.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Zvonuri din astea umblau si cand eram eu mica.Cum le pot lua unii oameni in serios?

Mergi la inceput