Burtici fericite de septembrie-octombrie (205)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Eu ma plictisesc deja....sunt nerabdatoare sa se faca dimineata...

39 +cu bebe Alexandru Aurelian


AMR : MAI SUNT CATEVA ORE PANA IMI VAD VISUL IMPLINIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Mariana si Delia felicitari. ce ma bucur ca a decurs totul bine pt voi. Sa aveti bebici sanatosi, papaciosi, necolicosi si somnorosi. Refacere rapida si asteptam poze.
Raluk bine ca a fost controlul super. ce multe iti face tie la un control. Aici imi masoara doar burta si zice ca suntem in standarde, apoi bataile inimii si gata. Acum, la ultimele controale m-a controlat totusi si la col ca stie ca sunt dilatata 3 cm si nu mai prea am col. Si eu zic sa astepti pana la 38 sapt si apoi sa te apuci sa urci dealuri si sa sari intr-un picior.
Iuliapapusa eu zic ca cantitatea de lapte o cresti in functie de bebe. Ca ea o sa vrea mai mult sau mai putin. Iar cu constipatia si eu la primul copil tot cu termometrul rezolvam. can nasol dar nu ai ce face. Vezi ca Madalina zicea ceva de ceai de musetel pt laptele praf in loc de apa.
Crissbebe sper sa poti dormi la noapte. Tinem pumnii sa fie totul bine si sa te intorci repede acasa cu bebe Alex sanatos.
Alex bafta la controlul de maine. Sa vi numai cu vesti bune.

Mai ramane cineva sa nasca si pe la sfarsitul lui sept inceputul lui oct? Parca toata lumea se duce la nascare si randurile fetelor gravidute se subtiaza drastic. Odiseea noastra de sept-oct s-a transformat mai mult in august-sept.

Adriana 38+ cu si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ionika abia astept sa ne spui cand facem galerie, miercuri sau joi! Deocamdata iti urez doar nopti linistite, sper sa reusesti sa dormi, ca eu n-as putea

uve ai dreptate, nu suna bine 37

Monique ce interesant sa-i placa Teodorei la gradinita! Eu am plans mult in prima zi! Ma bucur pentru voi! Si uite ca si Andreea e cuminte! Felicitari!

M-ai mai linistit cu greutatea , ca eu tare as vrea sa incerc natural. Si daca pana acuma imi era frica si tot amanam mental evenimentul, acuma m-am speriat sa nu se faca prea mare. Dar tot imi este foarte foarte frica. Cel mai frica mi-e de momentul in care eu din cauza durerilor ingrozitoare voi crede ca ma apropiu de expulzie, si mi se va spune "dilatatie 2"

Alex felicitari cu bagajul. Ce pompa ai luat? Tinem pumnii la control!

Elle, Dana, Ionika

Criss va trece mai usor noaptea daca ai reusi cumva sa dormi . Dar te cred nici eu nu as mai putea de nerabdare, as numara si secundele...

Adriana pana acum imi facea doar eco. Azi a fost primul control intern . Ai dreptate, stau pana prin saptamana 38 . Uite ca tu ai avut pana acum emotii sa mai duci putin sarcina, dar cine va naste usor , ca are deja dilatatie?

A, si eu vreau octombrie! (nu cumva sa imi faca "surpriza" sa vrea el in noiembrie )

36+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Raluk nu stiu daca are vreo relevanta dilatatia asta a mea in travaliu. ca eu cred ca durerile incep de pe la 4-5 cm dilatatie si nu de la 3cm. Asa ma gandesc eu. Acum sper sa ajung la spital la timp sa fac epidurala. Povestile fetelor m-au convins sa cer din start epidurala fara sa mai stau pe ganduri. E adevarat ca prima data am nascut fara nici o epidurala sau gaz, dar eram mai tinerica si parca mai in putere. Acum is asa de slabita de nu stiu cum o sa fac fata nasterii. Ma scurg efectiv din picioare. E adevarat ca nici nu mananc mai nimic toata ziua pt ca nu pot. Incerc cu ceva fructe si sucuri. Nu am crezut sa fie asa greu acum la sfarsit, dar uite ca este.

Adriana 38+ cu si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui adriana_m

Mariana si Delia felicitari. ce ma bucur ca a decurs totul bine pt voi. Sa aveti bebici sanatosi, papaciosi, necolicosi si somnorosi. Refacere rapida si asteptam poze.
Raluk bine ca a fost controlul super. ce multe iti face tie la un control. Aici imi masoara doar burta si zice ca suntem in standarde, apoi bataile inimii si gata. Acum, la ultimele controale m-a controlat totusi si la col ca stie ca sunt dilatata 3 cm si nu mai prea am col. Si eu zic sa astepti pana la 38 sapt si apoi sa te apuci sa urci dealuri si sa sari intr-un picior.
Iuliapapusa eu zic ca cantitatea de lapte o cresti in functie de bebe. Ca ea o sa vrea mai mult sau mai putin. Iar cu constipatia si eu la primul copil tot cu termometrul rezolvam. can nasol dar nu ai ce face. Vezi ca Madalina zicea ceva de ceai de musetel pt laptele praf in loc de apa.
Crissbebe sper sa poti dormi la noapte. Tinem pumnii sa fie totul bine si sa te intorci repede acasa cu bebe Alex sanatos.
Alex bafta la controlul de maine. Sa vi numai cu vesti bune.

Mai ramane cineva sa nasca si pe la sfarsitul lui sept inceputul lui oct? Parca toata lumea se duce la nascare si randurile fetelor gravidute se subtiaza drastic. Odiseea noastra de sept-oct s-a transformat mai mult in august-sept.

Adriana 38+ cu si Robert Cristian (08.26.2004)


sunt inca aici, pe baricade :)

MangaGirl 38+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

AMR 9 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Felicitari Delia!!! Sa ai un bebe sanatos si necolicios


Felicitari Mariana!!! Sa ai un copilas sanatos si sa va aduca numai bucurii!!!


Uka,v-am vazut pozeleprintesa e adorabila iar tu aratai ff bine

Multumesc Raluk si Dana pt urari

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Crissbebe, nastere usoara!!!


My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si Razvan (21 august 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Maria bine ca mai e cineva pe baricade. Macar pana pe la sfasitul lui sept asa.

Adriana 38+ cu si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adriana_m

Raluk nu stiu daca are vreo relevanta dilatatia asta a mea in travaliu. ca eu cred ca durerile incep de pe la 4-5 cm dilatatie si nu de la 3cm. Asa ma gandesc eu. Acum sper sa ajung la spital la timp sa fac epidurala. Povestile fetelor m-au convins sa cer din start epidurala fara sa mai stau pe ganduri. E adevarat ca prima data am nascut fara nici o epidurala sau gaz, dar eram mai tinerica si parca mai in putere. Acum is asa de slabita de nu stiu cum o sa fac fata nasterii. Ma scurg efectiv din picioare. E adevarat ca nici nu mananc mai nimic toata ziua pt ca nu pot. Incerc cu ceva fructe si sucuri. Nu am crezut sa fie asa greu acum la sfarsit, dar uite ca este.

Adriana 38+ cu si Robert Cristian (08.26.2004)


Eu stiu si fete care dupa o zi sau doua de chinuri au avut tot dilatatie mica.

Deci la prima nastere a mers bine si usor? Se spune ca a doua e si mai rapida. Sunt foarte curioasa cum va fi.

Intr-adevar, a fost foarte stresant pentru tine acuma la sfarsit. Cred ca as fi fost terminata sa fiu anuntata asa de devreme ca am colul deschis. As fi intrat in panica la orice "miscare" sau durere in zona... Bine ca a trecut stresul.

36+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Fetele, eu inchid calculatorul sa ma intind la ceva serial politist, ori pe hallmark, ori pe axn.

Va pup cu drag si tin pumnii maine pentru criss si in noaptea asta sa poata dormi . Tot un somn usor ii doresc si Ioanei, si in noaptea asta, si in urmatoarea, pana miercuri sau joi!



Hai Crissbebe!!!



36+ Alex

Mergi la inceput