magazinele DM

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui KatyIacob

Desi nu-si prea face reclama, dm-ul isi castiga treptat din ce in ce mai multi clienti, care devin fideli o data ce descopera produsele lor la un pret foarte bun. Eu una, de cand am descoperit dm-ul, folosesc constant produse de la ei si sunt multumita...mai putin de sampon, pe care parul meu nu il mai agreeaza. Cu dm-ul ne putem pastra frumoase mai usor si mai ieftin




Incearca alt tip de sampon.
Eu il folosesc pe cel cu lamaie si e excelent pt parul meu, fiind mai bun decat sampoane de marca care costa 1 milion, acesta de la DM costand vreo 4 Lei.

Eu merg cel putin de 2 ori pe luna la DM.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=4L0eM4tODYc" target="_blank">Asculta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

m-ati facut curioasa;
unde exact este magazimul din Militari?
lunea sunt reduceri de 10%?

edit: m-am lamurit: unul e la Praktiker Militar, celalalt la Metro Berceni s.a.; cam complicat pt mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Nu as vrea sa moara subiectul asta, mi-a fost de mare folos si m-a ajutat sa imi umplu cosul cu lucruri minunate cand am fost la DM (pt ca ajung pe acolo numai o data la cateva luni). S-ar putea ca in viitorul apropiat sa il mai vizitez, asa ca mai spuneti ce produse de acolo va plac, ca sa stiu pe ce imi voi cheltui banii. :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulina85 spune:

Eu cumparam produse DM din strainatate si cand am descoperit DM in Romania am fost sigura ca sunt alte produse. Dar nu, au aceleasi produse ca si in strainatate, la acelasi pret si la aceeasi calitate. Eu sunt fan DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Am facut un super efort, pentru ca m-ati facut curioasa cu deo mineral. Si eu si fratele emu suntem hiperalergici la deo clasic. Am ajuns la cel din Real Vitan. Prima impresie generala asupra magazinului e jalnica. Produse aruncate vraiste, nu se potriveau etichetele cu produsele din dreptul lor si nu aveau si pret pe produs, doar la raft, maruntisuri.
In schimb sunt super incantata de ce fel de produse am vazut acolo.

Am luat ceai de roibos, vanilie si portocale la 25 plicuri ambalate individual=4.5. super pret-superceai!

am luat seminte de in, ~3.5-4 lei. F bun, in completarea fulgilor cu iaurt, in cura mea de slabire.

Am luat o crema ptr copii babylove, pentru vreme rea- f buna ~10, acum e in oferta la ~7


ina una ptr iritatii si am testat-o si eu - e super.~7

o cremuta mica alverde, cu nuci de macadamia si unt de shea- ABSOLUT MINUNATA si....tanana...4 lei

Deo mineral ~ 8

diverse ciocolatele si sucuri bio.

AA, am uitat, am luat maieu si hipster din fibra de bambus si sosete cu miros de banane. SUPER. Din pacate erau aruncate cu lopata, abia am gasit niste marimi apropiate, dupa ce am impins niste rafturi mobile care blocau accesul.



Ma voi reorienta in privinta cumparaturilor generale. Din pacate au un spatiu foarte inghesuit, iar eu merg cu 2 copii mici dupa mine.

Chiar...stie cineva cat costa ora la locul de joaca din Real?


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Cred ca ai nimerit intr-o zi proasta (a lor) sau eu stiu? Insa am fost la DM in Bucuresti, Braila si Galati si mereu totul e foarte bine aranjat, curat, ordonat. Mai da-le o sansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

sunt de acord cu ceea ce a spus dicirstea in legatura cu harababura din magazin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Dicirstea, hai in Timisoara ca aici domneste ordinea . Serios. Imi spui te rog si mie ce nume are ceaiul cu roiboos si vanilie ca sa stiu dupa ce sa ma uit? Si sosete care miros a banane???? Am inteles bine? Vreau si eu!!!



Explore. Dream. Discover.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Citat:
.
Eu merg frecvent la DM ( Militari) sa fac " plinul".



nici n-am auzit pana acum de magazinele astea,dar m-ati facut curioasa,as da si eu o fuga sa vad ce si cum

unde anume in Militari?

exista cumva si in Real Cotroceni?

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deianira

Dicirstea, hai in Timisoara ca aici domneste ordinea . Serios. Imi spui te rog si mie ce nume are ceaiul cu roiboos si vanilie ca sa stiu dupa ce sa ma uit? Si sosete care miros a banane???? Am inteles bine? Vreau si eu!!!



Deianira stiu...as veni...ieri, daca se poate. Sunt indragostita de oras si de oameni, de unul in mod special, da' daca mi-a fost tarsha in tinerete, acum nici atat.

"Das gesunde Plus" este gama in care gasesti ceaiul. E o cutie cu 25 de pliculete,roiboos, vanilie si portocale. Exista si ceai lichid, la cutie, dar in alta compozitie, vorbesc de roiboos.

Am mai fost si astazi. Nu erau decat 3 rafturi mobile uitate intre rafturile cu marfa si aranjasera la textile. Ai citit bine, cu miros de banane; pe eticheta de la raft ziceau si de cirese, dar in raft nu exista si asa ceva. Sunt galbui, simple, scurte, iar pe talpa au un model ca de plush cu banane. Bananele alea chiar miros. Partea proasta e ca nu aveau si o eticheta in lb romana, eu cu germana nu m-am impacat niciodata, asa ca nu stiu cum se spala sosetele astea si la cate spalari tine mirosul.

Am mai vazut o chestie buna, dar nu am incercat-o ca nu mai am microunde. Un saculet cu samburi de cirese, se baga la cuptor si se pun pe burtica la colici, la piept in caz de raceala, etc.

Am mai luat niste jucarele simple dar de efect si ca pe degeaba. Adica un set de 7 paharute colorate gen piramida (de bagat unul in altul) = 10 lei. Au fost de senzatie, Th a dat la o parte toate fisher priceurile multifunctii de enshpe milioane ca sa pocneasca si sa aranjeze paharele alea.

Am luat alte mancarimi bio si un pachet de servetele pentru curatenie generala si un spray de curatat "safe pentru copii", fiecare ~10 lei. Servetelele le-am testat, am curata scaunelul de masa de mancare uscata cu sfecla, adica o smacolina rosie, pentru care in mod normal trebuia sa bag scaunul in cada sau tb sa dau cu Cif. Nici macar nu a trebuit sa frec, parca stergeam praful, asa usor s-a luat.

Servetelele normale, de masa, in pachet de carton, la 4 lei EXCELENTE. Au consistenta (grosimea si finetea) de batista de hartie zewa.

Nu stiu unde e cel din Militari (Iuliu Maniu nr.546-550), dar am vazut ca mai au unul pe bd. Chisinau nr 5. Adevarul e ca nici de asta nu sunt sigura de unde incepe si unde se termina. Iuliu Maniu macar stiu ca incepe la Politehnica, nr.550 probabil e pe la pitesti


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput