Scoala 186 ,,Elena Vacarescu"

Scoala 186 ,,Elena Vacarescu" | Autor: Noa

Link direct la acest mesaj

Buna!
La anul o sa intram si noi in clasa I si ne interesam de scolile din jur.Avem trei optiuni, printre care si scoala 186,, Elena Vacarescu".
Are cineva copilul inscris acolo?
Imi poate da cateva amanunte?
Multumesc anticipat!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanatzuca spune:

Noa, o sa iti dau eu amanunte, dar pe pm.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Am aflat numele unei invatatoare, tinere se pare, Laura Popescu.
Stie cineva amanunte ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AniaMaria spune:


ioanatzuca, poti sa-mi dai si mie aceste amaanunte?

multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dino2004 spune:

Corina,

Te rog da-mi si mie mai multe amanunte. Am fost acolo si am primit aceeasi recomandare catre Laura Popescu. Stii mai multe?

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Nu va pot da amanunte despre d-na invatatoare, in schimb despre scoala, da. Directoarele par dragute la prima vedere...in realitate sunt doua nebune avide de functie pe care nu le intereseaza copiii, ci doar propria persoana. Au fost mari scandaluri in scoala, anchete, presa, etc, etc. Acolo se vrea totul ca pe vremea comunista, nimic nu a mai evoluat!
Sper sa luati o decizie inteleapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_m spune:

Buna ziua,

din pacate am vazut abia acum subiectul asta. Daca nu este prea tarziu, am sa va spun cate ceva.

Fata mea este in clasa a IV-a la dna. Laura Popescu. Am mutat-o in clasa a II-a de la scoala 5 (Piata Amzei) dupa o experienta neplacuta in clasa I. Toata lumea imi spunea ca dna. Silvia Potorac este cea mai buna dar nemaifiind locuri la dansa am mers in clasa la dna. Popescu. Va pot spune ca este o invatatoare foarte buna, eu sunt asa de multumita de dansa incat anul acesta l-am inscris si pe baiatul meu tot la dansa, chiar daca as fi putut opta pentru dna. Potorac.

Despre dnele. directoare nu pot spune acelasi lucru ca si Ciresica5, pe dna. director Draga am intalnit-o de mai multe ori la sedintele cu parintii si mi-a facut o impresie foarte buna, nu am auzit in acesti trei ani de anchete, scandaluri, presa in scoala, poate nu au ajuns la urechile mele, nu stiu ce sa zic. Cat despre comunism...nu sunt de acord, din contra, am avut o situatie in clasa chiar anul acesta, situatie pe care nu vreau sa o detaliez aici, iar dna. director a incercat sa o rezolve intr-un mod prea democratic dupa parerea multora. Ca sa ma fac inteleasa, va voi spune doar atat, era vorba despre alegerea dirigintelui pentru clasa a V-a, alegere in care au fost implicati si parintii, fiecare cu parerea si preferintele lui. Eu nu am mai auzit asa ceva la nici o alta scoala, prietenii si cunostintele mele care au copii in clasa a IV-a mi-au spus ca isi vor cunoaste dirigintele in toamna, la inceputul scolii. Daca asta este comunism...

M-am cam lungit, daca aveti intrebari, va raspund cu drag

O zi buna,
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noracristi spune:

Buna tuturor,
Am auzit ca la Scoala Elena Vacarescu se tin si niste cursuri de dans ptr copii. As vrea sa-mi inscriu si eu fetita, de 5 ani, acolo dar nu am gasit niciun numar de telefon sau vreun nume.

Ma poate ajuta cineva?

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gmmonica spune:

Buna ziua,
Revin cu o rugaminte, daca pentru anul scolar 2012-2013 ne poate recomanda cineva o invatatoare la scoala 186. Am vazut pe site-ul lor ca au doar doua clase I.
Mulmumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stef2013 spune:

Buna tuturor,

As vrea sa stiu si eu mai multe informatii despre Scoala 186. M-ar interesa pareri ale parintilor care au copii acolo referitor la procesul educational, progresele la limba franceza, ce se face la afterschool, etc. Intr-un cuvant este o scoala de luat in calcul?
Pe lista mea se afla Scoala 186, Scoala Centrala si Tudor Arghezi. Ce recomandari aveti?

Multumesc,
Stef

Mergi la inceput