PRIETENE FARA TITLU (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Am venit cu www.dropshots.com/asteryaro4#date/2009-09-20/10:46:34" target="_blank"> pozele promise de la Lopatari, cu finuta MARA (care sta la bunici, ca ea-i bucuresteanca).


Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

(1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Diana doarme, dar s-a culcat cu multe maraieli si nervi, i-am facut intuneric in camera ca sa atipeasca. A mancat bine la pranz, multa supa si felul doi mai putin, deh..ma mir ca a intrat si atat.
Astery, tare m-am bucurat sa citesc despre progresele lui Razvan si e doar o saptamana. Minunat, sunt mandra de el! Papa singur deja...ce face colectivitatea din el!
Pe mine vroiau sa ma puna ceva, nu conteaza ce, doar sa fiu acolo in comitetul de parinti, dar ma faceam ca ploua cand se uitau la mine, nu vreau resposabilitati. Stiu, sa-mi fie rusine.. Voua cat v-a cerut pe an?
Sper ca v-ati distrat ok la Lopatari, azi incep sa ma uit la poze. Am tot promis....A, sa nu uit: scrie aici cat doresti! Eu sunt happy cand citesc despre progresele micutului!
Moni, apai tu ce mai tii forumul in weekend. Nu stiu cum poti. Si cu doi copii si sa lucrezi si sa scrii aici..vezi ca imediat iti ocupi un loc de cinste in galeria mamelor eroine: Bee, Denisa, Daniela, Mira..
Ma simt in inferioritate acusi, pai eu, Anamaria si Lili am ramas cu un copil...Ba nu, si Deea, ce o mai face oare?
E mare figura fiica-ta, i-am povestit sotului de chilotii minune ai lui Ghita , oare Diana noastra de ce nu-i admira pe ai lui tati? Sau Ghita are tanga?
Ce fete verzi a desenat? Ai pus poze? Sa stii ca imi place ideea, zau ca da. Abia astept sa ne vedem, ai mai vb cu barbatu-tu de venirea aici?
Nu mai stiti nimic de Bee si Anuta? N-are cineva telefonul ei?
Lili, of, ti-a iesit pe nas curatenia aia. Mai incet fata, nu-ti ridica nimeni statuie. Am ras cu lacrimi de Nicolas, auzi la el, nu-s oameni la gradinita...or fi mutanti? Dragul de el, ii e greu, dar musai sa rabdam, altfel nu-i mai integram veci in colectivitate.
Anamaria, si la tine vad ca a fost nasol. Fiica-mea a spus: sunt tare bucuroasa ca stau cu tine acasa...asa de bine o inteleg. S-a obisnuit si Clarita cu tine, plus ca programul e aiurea, plange vorba ta, dublu... E ciudat ca nu-i pun la somn, poate acolo copiii nu sunt obisnuiti sa doarma dupa-masa, mai stii?
Oricum, blondinei si rabdare. Multa rabdare.
Sotul e racit si ma roaga de o cafea. Hai sa-i fac, daca el de trei zile gateste intruna, eu macar o cafeluta pot, nu?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID mama eroina, ai? Faci misto de mine Pai aveam io timp de net (acasa) si cand eram la lucru,darmite acum cand stau acasa cu cracii in sus Faza asta cu timpul e rasuflata .Daca vrei ceva neaparat,iti faci timp pentru acel ceva.Si chiar am noroc cu Tudor ca doarme noaptea,deci sunt relativ odihnita.Pe Diana o scot la joaca pe rand mami sau Ghita,acum e si la gradinita o mare parte din zi.Nu uita ca eu am viteza la orice deci pot baga nasul pe net in timp ce balangan caruciorul cu Tudor intre o tura de amestecat in oalele de pe aragaz si intins hainele pe sarma Ce-i asa de greu ??? Daca am timp si de citit romane,iti dai seama ca stau binisor.Mai nasol e cu actele,ca n-am chef de ele,dar o sa ma apuc de maine si de-alea sa nu raman prea in urma
Poti sa ii zici lui Genu ca a zis Ghita ca merge,ca o sa il sune el.Io oi merge cu trupa ... cand mi-oi lua odata masina aia Frate-meu nu mai apuca sa mearga in Germania sa imi ia una cum am stabilit - acum e in Retezat de vineri,asta dupa ce tocmai s-a intors din Milano unde a fost la un meci Inainte cu un we sau doua a fost in Apuseni la Padis,inainte de-aia iar in Retezat ... si intre iesiri e ocupat cu magazinul evident. Si masina mea pauza .Vine iarna si parca vad iar raman fara ca pe ger nu-mi vine sa scot nasul,deci nu mai imi e urgenta .
Apropo de-asta ASTERY ce fain ca ati fost la tzara azi ... numai de-asta vreau masina, sa o pot zbughi cand vreau afara din oras ,ca in oras nu prea mi-e de musai! Sa nu uit: ai o finutza superba !!!!
Ce mai voiam sa zic INGRID se poate sa razi tu de asa chiloti? Diana mea admira tot ce vede nou se pare

Azi Diana s-a plimbat cu trenuletul pe centru - ca au bagat astia pentru copii pe timp de vara un "titicar" din ala cum exista la mare printre statiuni.Ce sa facem,daca alte distractii nu mai sunt p-aci ... ca de tobogane si hinte s-o mai fi saturat fata.Ea isi doreste sa mearga la tzara Una din cartile ei preferate e cea cu ferma.Dar si io mor dupa ea,o sa va fac niste poze sa vedeti ce imagini faine are Ei ii plac indeosebi ... melcii de-acolo
Taman s-a trezit ...

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eficienta: cartea in care Diana cauta melcii: http://www.dropshots.com/dia1#date/2009-09-20/17:46:59
Sunt curioasa daca va place,ca pana si io mor dupa ea
Si mai eficienta : Diana deja e la mami la bloc,ca a telefonat sa i-o trimit pana diseara.
Prin urmare am fugit la lecturat,pana se trezeste Tudor sa pape.Poate iesim si pe-afara iar,sa vad ce chef am ..

PS Sper sa nu uit dupa ce se trezeste Tudor sa o sun io pe Brandusa,dar tare mi-e ca nu-s vesti bune de n-a mai intrat zilele astea

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ASTERY e de la editura Girasol cartea,eu de pe net am luat-o ,nu tin minte s-o fi vazut in librarii.Costa 30 lei.Apropo de carti si eu am luat una Dianei Vantul prin salcii - dupa ce ai povestit pe forum demuult ca i-o citesti lui Razvan si ii place tare mult. Diana e lesinata si dupa aia, desi-s povesti scurte de tot.Mie mi-a iesit pe nas de cate ori i-am citit-o !!! Si nici acum nu s-a plictisit de ea.

Eu n-am mai iesit ca Tudor nici acum nu s-a trezit! Sa vedem cine mai doarme la noapte Acum mi-e bine ca am citit de zor

Ei de maine iar la gradi ,sa vedem ce mai urmeaza ...

MONI cu www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006) si www.dropshots.com/TUDOR1" target="_blank"> TUDOR (14.08.2009)
"Cainii latra,caravana trece."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Am terminat si pe ziua de azi: ciorbita pt. Razvan pt. 2 zile, 3 camasi calcate (pt. sot), vase spalate, ordine in frigider, citit la baiat "Fifi si floricelele", jucat, iar ordine, dusulet... chestii intelectuale, ce sa mai vorbim.

Moni, ma bucur ca ti-a placut "vantul prin salcii". Nu ai luat 4 carticele?
Am sa caut si eu carticica voastra, va fi buna la lectii.

Ok, de maine o noua zi la gradi. M-am hotarat, maine nu-l luam la medic, se poate si asa.

Noapte buna la mamici si pitici!

Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

(1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

neata .
Eu la cafeluta.
Va dorim o sapt. frumoasa si cat mai simpla la gradinita!

Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

(1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Tot eu .
Sotul meu zice "ba sa mearga cu noi Razvan , eeeeeeeee baiatu' tati, merge maine la gradi" . Buba mea este sa nu-i ocupe patul la gradi, si sa ramana asa, desi eu l-am invoit pt. azi .
In fine, am hotarat, merge cu noi, e cel mai corect.
la toata lumea, asa, cu noaptea in cap .

Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

(1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Io tot bazai si ma fatzai pe aici , astept sa sune Viorel sa coboram si sa plecam la Bucuresti, si iaca n-am ce face .
Aici se prefigureaza o zi insorita, ceea ce este minunat, face bine la sufletel.
Aseara am mancat prima portie de struguri de toamna, buuuuuuni .



Cristina si Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)

(1),(2),(3),(4)
(5)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Buna dimineata!
Am dus copil la gradi, copil care mi-a plans non-stop si care se jeluia ca vrea la "tanti doctorul Stanciu, ca ea e bolnava"! of, ca mi s-a rupt sufletul pentru ea.
In sfarsit, poate azi ii scoate afara la joaca un pic. Sa-i mai treaca nervii.
Moni, i-am zis lui Genu, e ok, dar tu nu vrei sa apari? Insisti sa stai acasa?
Eu stiu ca tu intri pe net intre doua spalari de vase, trei pamatufuri de praf si 5 oale cu mancare de invartit, plus alaptat de bebe...dar eu nu pot, daca n-am liniste in jur, nu pot sa scriu nimic. Lasa ca scriu de la servici.
Astery, daca se poate si fara Razvan la medic, mai bine, el sta la gradi si se simte ok acolo. Ma gandesc si eu cum e cu dormitul, deocamdata nu sunt multi, dar daca isi vor lasa toti copiii, atunci?
Am fost ieri-seara la o pizza, am lasat-o cu mama, dar m-a sunat dupa vreo 2 ore, cica: "mami, vreau sa vii imediat acasa. Vreau sa te aud sunand la poarta acum!" ...abia astept sa treaca vreo 13 ani, sa-i zic la fel.
Pauza ca ma cheama seful.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput