Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Cineva explica la un moment dat cum se fac tampoanele din vata in tifon - pasre-mi-se si cu poze. Dar cum nu reusesc sa urmaresc toate postarile am pierdut momentul, am vazut doar alte posturi cu multumiri pt. info. Rog persoana cu pricina sa mai posteze o data daca se poate. Sar'mana in avans!

...sau PM daca nu-i deranjul prea mare, ca sa nu care cumva sa pierd postul din nou


31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

RamonaC, postase un link cum a facut o mamica de sept oct tampoanele alea..poate intra si te vede ca intrebi, si posteaza din nou!

Laura, 32+ Mara Teodora
AMR 8 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Niatza si de la mine.

Miramar felicitari pentru Robert

In contul comun este e-mail de la Andrea - cu tampoanele si cu pozele

monis 33
acum si cu poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzyca spune:

ooooooooo al 2 fulgusor sa ne traiasca sa fie sanatoasa mamica recuperare rapida o asteptam cu dezvaluiri.ce emotii am se apropie usor usor momentul pt fiecare.sa ne ajute dzeu.sant tare plictisita imi doresc sa fie marti dim acum sa ma duc la eco nu mai am rabdare,imi iau glicemia de 2 3 ori pe zi si este bine am redus un pic painea si prajituri deloc.dc marti imi spune ca sa mai redus un pic lichidul amniotic voi fi tare fericita.pup vb mai incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Fetelor chiar nimeni nu stie ce as putea lua ptr. gat? Vad ca incep sa si tusesc. As vrea sa evit pe cat posibil o raceala.

Doris 30+ Matteo ......

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Fetili, am forward-at mailul cu tampoane si pe adresa noastra de yahoo, pentru cele care nu sunt prietene cu 'features' ale lui gmail.



monis 33
acum si cu poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Doris, ziceau ceva fetele de Homeogene da cred ca e pt gat..si Coryzalia picaturi de pus in nas pt raceala si paracetamol simplu(- nu sinus )pt raceala. Eu nu am avut'norocu' sa racesc, asa ca nu iti pot spune din proprie experienta.
Si spunea Camy ceva de lapte cu miere ...ca face bine..parca..

Laura, 32+ Mara Teodora
AMR 8 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DORIS_71

Fetelor chiar nimeni nu stie ce as putea lua ptr. gat? Vad ca incep sa si tusesc. As vrea sa evit pe cat posibil o raceala.

Doris 30+ Matteo ......

poze




Pai in primul rand nu ceai de musetel. Ceai de altul ca cica musetelul intretine infectiile .
Apoi, lamaie cu miere, kiwi (cica are continut de vitamina C mai mare decat lamaia), suc de grep, fular cu compresa cu biter suedez - extern - si o tona de apa pentru hidratare.
Multa sanatate

monis 33
acum si cu poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miramar

Miany75 ei zic ca iti trimit kitul de recoltare cu 6 saptm. inainte de DPN. Mie la telefon mi-au spus sa trec nu DPN-ul calendaristic (40 saptm. in cap) care la mine ar fi 19 nov. ci ultimul DPN probabil conform masuratorilor - asa ca am trecut 5 nov. (bine am facut, ca ieri s-a confirmat ca bebe Robert, ce memorie buna ai isi continua avansul si acum am DPN 3 nov.) - so ar cam trebui sa-l primesc saptmana viitoare.

31+



ms de lamuriri...inseamna ca trebuie sa ma grabesc...
Apropo de memorie,intr-adevar stateam bine ,mai ales inainte de sarcina..sa vedem dupa..

miany
32+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Buna ziua,fetelor! Este cineva din zona Galati???Va rog,raspundeti-mi...n-am mai intrat de 1 an pe forum,mai am o luna si ceva si nasc si as vrea sa fac schimb de impresii.In plus,locuiesc din august anul trecut in acest oras,asa ca sunt avida de informatii.Va pup si sarcina usoara si bebei sanatosi!
Sunt in sapt 33,UM este 28 ianuarie si DPN este 4 noiembrie.

"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."

Mergi la inceput