Albinutze de Mai-Iunie 2009(18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

alinutza23, degeaba nu mananc lactate ca la fel se agita, regurgiteaza si o doare burta, sincer nu stiu ce sa fac, astept controlul de la 3 luni ca nu mai este mult pana in 23.

Fetita mea cea mare Andreea facea caca verde, acum depinde si ce verde, daca e inchis mi-a zis un dr ca nu e bine, daca e mai deschis spre mustar se poate sa fie de la laptele praf. Daca e vesel copilul si ia in greutate nu are nimic, totusi trebuie sa spui la dr. Cand facea verde a mea plangea rau si nu manca, dr mi-a dat Biotics pentru refacerea florei si si-a revenit.

Fetita de care spuneam ca are intoleranta la lactoza, are 2 ani si ceva si i-a trecut, dar a mers la 6 luni, 1 an la spital, repetau testele si ii introduceau lapte sub supraveghere. Abia la 2 ani i-a trecut, dar nu a mancat nimic care sa contina lactoza pana atunci.

Laura, copiii dupa 3 luni nu mai iau asa mult in greutate, ci doar in jur de 500gr si tot mai putin pana la un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

betty imi pare rau sa aud asta. al meu se mai linisteste cu gripe baby water si cand papa titi ii dadeam 0,6 ml de sab simplex inainte de fiecare alaptat. tot facea crize de burtica, dar nu asa rau ca fara nimic
a marait azi-noapte, dar nu rau, si de mancat papa bine, kk era verde deschis si pastos ca o crema, ieri si alaltaieri a facut la fel, cremos, dar de culoare galbena si nu mirosea oribil ca azi
la titi facea o zeama lunga, putin mucilaginoasa, de culoare galben spre maro si miros de coca dospita
e cazul de analize?

fericita de Catalin-George - 11 iunie 2009
A piece of our life
Cred in Georgi! Haideti sa ajutam, haideti sa facem ceva!

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Alinutza medicul ei a tot insistat ca ar fi intoleranta la lactoza si sa o trec pe soia dar eu am ramas cu formula gntleease care are numai 1/5 lactoza fata de o formula normala si proteinele descompuse. De vreoluna incerc sa o trec pe lapte praf normal si e la fel. Eu cred ca asa e ea cu digestia mai problematica nu cred ca e intoleranta. Despre caca asa face si Mara verde si fff puturos. Poate fi de la formula ca eu am vazut ca s-a schimbat culoarea decat incerc sa o trec pe lapte normal plus ca ea facea ca o pasta nu caca cu boabe de mustar de bebe. Cocluzia mea dupa cercatari indelungi e ca ea defapt e intr-o continua costipatie si sta caca prea mult in burticade acolo mirosul urat, ca daca reusesc sa o fac sa faca caca bine nu mai pute asa. Nu stiu daca am fost coerenta ca-s cam obosita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

oanaiacovita felicitari si de la noi pt baietel si TT, acum am vazut!

fericita de Catalin-George - 11 iunie 2009
A piece of our life
Cred in Georgi! Haideti sa ajutam, haideti sa facem ceva!

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

alinutza23, eu cred ca e caca de lapte praf, daca nu plange mai rau ca inainte, nu vomita, nu are febra nu cred ca e cazul de analize. A mea face galben si mai moale, rar face mai pastos, daca face dupa cateva zile. Andreea mea a facut caca verde inchis si moale, mirositor urat, dar plangea rau si refuza sa mai manance.

Eu ii dau Sab simplex 8 picaturi de vreo 2 ori pe zi, nu stiam ca se da cu ml. Dr noastra mi-a dat niste bilute homeopate, care nu fac rau, dar nici bine. Drept ca in ultimele zile nu i-am mai dat nimic pur si simplu, ziua mai merge, dar seara e agitata rau tot cu ea in brate stau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaalex

Alinutza medicul ei a tot insistat ca ar fi intoleranta la lactoza si sa o trec pe soia dar eu am ramas cu formula gntleease care are numai 1/5 lactoza fata de o formula normala si proteinele descompuse. De vreoluna incerc sa o trec pe lapte praf normal si e la fel. Eu cred ca asa e ea cu digestia mai problematica nu cred ca e intoleranta. Despre caca asa face si Mara verde si fff puturos. Poate fi de la formula ca eu am vazut ca s-a schimbat culoarea decat incerc sa o trec pe lapte normal plus ca ea facea ca o pasta nu caca cu boabe de mustar de bebe. Cocluzia mea dupa cercatari indelungi e ca ea defapt e intr-o continua costipatie si sta caca prea mult in burticade acolo mirosul urat, ca daca reusesc sa o fac sa faca caca bine nu mai pute asa. Nu stiu daca am fost coerenta ca-s cam obosita

Oana mamica fericita de Mara Ioana(05.14.2009) si Alex(05.08.2006)
http://picasaweb.google.com/oanaalex21



multumesc pt raspuns! eu as vrea macar sa il alaptez in continuare, dar cantitate mai mica, si sa completez cu fara lactoza, daca nu s-o putea alaptat exclusiv. mara cum e? da afara lapticul?

fericita de Catalin-George - 11 iunie 2009
A piece of our life
Cred in Georgi! Haideti sa ajutam, haideti sa facem ceva!

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bettyR

alinutza23, eu cred ca e caca de lapte praf, daca nu plange mai rau ca inainte, nu vomita, nu are febra nu cred ca e cazul de analize. A mea face galben si mai moale, rar face mai pastos, daca face dupa cateva zile. Andreea mea a facut caca verde inchis si moale, mirositor urat, dar plangea rau si refuza sa mai manance.

Eu ii dau Sab simplex 8 picaturi de vreo 2 ori pe zi, nu stiam ca se da cu ml. Dr noastra mi-a dat niste bilute homeopate, care nu fac rau, dar nici bine. Drept ca in ultimele zile nu i-am mai dat nimic pur si simplu, ziua mai merge, dar seara e agitata rau tot cu ea in brate stau.

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007) si Alexandra(23.06.2009)


mi-e mai usor cu siringa decat cu picurator. ai incercat gripe water?

fericita de Catalin-George - 11 iunie 2009
A piece of our life
Cred in Georgi! Haideti sa ajutam, haideti sa facem ceva!

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

gata munca pe ziua de azi, am fugit, va pup
poate mai intru diseara


fericita de Catalin-George - 11 iunie 2009
A piece of our life
Cred in Georgi! Haideti sa ajutam, haideti sa facem ceva!

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

aveti si de la noi un vot pentru pici mic

mami de Miruna(29 mai)
http://img517.imageshack.us/img517/3850/1lunasi1sapt.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Alinutza am fost la Pitar Mos, parintele Stanciu e prieten cu tatal lui Matei asa ca a fost special star guest si la slujit

Alex

http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/DavidBucurestiAugust2009?authkey=Gv1sRgCJ6J8Y_OpI_q2AE&feat=directlink

Mergi la inceput