INSEMINARE 44

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Bubu ca regula valorile trebuie sa se dubleze. DAr nu au cum sa se dubleze perfect, este in jur de dublu ca valoare. Nu mai stiu exact, dar si eu am avut niste valori destul de mici, dar ma incadram in saptmana respectiva de sarcina. Tin minte ca M_ALxa care are o saptmana sau 2 in fata mea, avea niste valori mult mai mari decat aveam eu la "varsta" ei. Si are un singur bebel. Deci, totul e posibil, pot fi 2 sau poate fi unul. Mie mi-a spus la 6 saptmani jumate ca e sarcina unica.

Fetele, vroiam sa va spun ca maine intru in trimestrul III si duminica in luna a saptea.

Va pup si va doresc sa ramaneti garvidute cat mai repede.

26+ moi si Cezara Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Fetelor...stiti o cale sigura sa scap de E-coli? Mi-am refacut urocultura si am ....din nou....e-coli
De felul meu sunt mai constipata (la propriu) si din pacate am des E-coli....iac!
Probabil ca iar voi baga antibiotice , am dat si mail la Gynera sa intreb dar pana acum nu mi-au raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Dankutza, felicitari si sa dea D-zeu sa aduci pe lume un bebel sanatos, frumos si cumintel.Numai bine iti doresc si sa ai grija de tine si piticuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Ella daca dai cautare pe google gasesti o gramada de tratamente naturiste.Acum ramane sa te opresti tu la vreunul.Eu m-am uitat, am vrut sa-ti trimit adresa dar sunt mai multe.Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza27 spune:

buna fetelor

Acum am venit de la doctor-de maine pot incepe stimularea cu clostylbegit 3/zi si dupa ce il termin mi-a dat estrofem 4mg/zi dar nu gasesc la farmacie decat de 1mg asa ca mi-a zis ca pot lua 4 pastile/zi.
La sot i-a dat ginsavit 1/zi ca a avut cam putini smermatozoizi dupa prelucrare doar 3 mil.
Sa speram ca o sa fie bine de data asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30


Vin cu o rugaminte : fetele care sunt si scriu aici (sensibila, dankutza,...) sau cele care au deja isi mai aduc aminte daca la analiza beta-hcg valoarea dupa 48 ore a fost fix dubla sau mai mult decat dubla, pt. ca eu am urmatoarele valori:
luni = 147
miercuri = 422
vineri = 1074, toate facute la ora 8.00 dimineata deci la fix 48 de ore intre ele.
La aceste valori se poate sa fie sarcina unica sau doar gemeni?


felicitari pentru frumoasa confirmare de la beta!
frumoase valori!
sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza27 spune:

Si va tin pumnii la toate care fac IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui indi_77

fetelor...dupa cateva zile de absenta, zile in care am avut foarte mult de munca...azi am fost la Medlife pt Beta HCG (ziua 14 de la IA).

Din pacate negativ....cu toate ca ma dor sanii din ziua 10-11, tot nu sunt insarcinata...insa, asteptam sa vina "uratii" si ne apucam iar de stimulari. Va tin la curent,. va pup pe toate si sa va traiasca bebeii (pt cine a ramas insarcinata) si restul....asa cum spunea Sabine, sa fie un forum plin de burtici pana la revelion :)



imi pare rau!
sa speram ca urmatoare incercare sa fie cea plina de noroc si care sa aduca mult asteptatele liniute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

ovitrell sambata la 10 seara, inseminare luni pe la 11 doamne ajuta

sa fie cu noroc!!!
tinem pumnii si facem galerie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Prima inseminare nereusita... Z10 de la IA , beta < 1,20
Incercam sa ne adunam si luna viitoare de la capat


Seara buna tuturor si bafta multa fetelor in focuri!


Mergi la inceput