Puiuti de Randunici 2008!! (311)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Ma retrag la un calcat....
Intru maine, sa vad daca s-a schimbat ceva, desi sper ca timpul sa tina cu noi...

Valentina cu Matei si 18+ cu Luca/ Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Liniste si pace? Gata, deja la nani?

Luny, foarte faine pozele, trebuie sa ajungem si noi in zona, prea o lauda toata lumea! Si Mufy, clar, rasfatatul tuturor!

Bubu, nu intri si tu cu vesti ceva? Sora ta trebuia sa faca cezariana? Sau acum nu mai conteaza? Imi amintesc si eu de stresul unei sarcini trecute de termen, cu Matei incapatanat .

Raluca, sanatate multa puiului!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Seara buna randunici. M-am rezolvat in sfarsit cu tastatura, ca-mi era defecta si nu reuseam sa scriu mare lucru.

Sa va zic despre noi. Daria e o zvarluga, in miscare continua, in competitie cu frate'su. A inceput sa-l muste, sare cu gura pe el daca asta ii ia vreo jucarie. Totodata e si foarte lipicioasa, spre deosebire de frate'su. Cum face vreo pozna vine imediat si se linguseste, de-ti vine s-o mananci. Este foarte atasata de taica'su, a avut momente cand nici macar nu ma lasa sa ma apropii de ea de suparare ca a plecat tat'su, prefera sa planga singura, nu ma lasa nici s-o ating. Acum e mai bine din punctul asta de vedere. Ma lasa s-o consolez si chiar in unele momente ma prefera pe mine, in defavoarea lu tat'su.
Maia nush ce sa zic, suntem cam in aceeasi oala...mama mea a fost si ea recent diagnosticata cu cancer, la fel nu se mai poate face nimic, ei i-au dat maxim 2 saptamani...pot doar sa-ti spun ca inteleg prin ce treci si ca stiu cat e de greu...

Intalneala faina sa aveti fetelor. Ne mai auzim. Mi-ati lipsit.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Maia, Cristina, imi pare rau sa citesc de asemenea vesti! Sanatate multa si incredere!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

Naty ma sperii
asa nasol e proteusul asta?
culmea ca ieri si azi nu i-a mai mirosit urina
cred ca ii refac uro dar si in aia simpla i-au iesit
leucocite multe si proteine
m-am gandit sa nu ii mai dau o vreme carne
oricum luni o sun pe dr. si vreau si eu sa ii faca
cisto desi mi-e groaza
am citit ca se ia din spital proteusul,sper ca nu
eu i-am dus acasa cu nasterea
oricum nu ar trebui sa faca asa de des infectii
mi-e groaza ,daca mai are reflux oare ce mai
putem face
inca o operatie?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Blanka, ia-le usor pe toate, cum vin, ca se rezolva ele . ((Eu am experimentat prima infectie urinara in sarcina (prima care a iesit la analize, desi nu cred sa fi mai avut), un microb ingrozitor, care se poate lua cel mai probabil din mediul spitalicesc... am facut un tratament i.v. si am scapat)). Poate a fost o eroare, iar daca este chiar asa cum a iesit la analize, trebuie sa existe un tratament! Mult curaj, si Doamne-ajuta sa fie bine!!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

maia ma bucur ca sotul este bine dar imi pare rau pentru tatal tau pentru el si d-zeu sa-l ajute

cristina zvarlugutza ..si imi pare rau sa aud asa vesti despre mama ta..off..

luny nu pot sa spun de cat ca sunteti niste frumosi..mi-au placut toate pozele ..de peisaje nici nu mai vorbesc...grecia ramane tot grecia...sper ca la anul sa ajung si eu

bubu mersi n-am fost pe faza cand ai zis ca-s pentru vladutz..si inca o pentru simo...

naty mda tocmai de asta am intrebat ..si eu tot hainute de toamna iarna vreau sa-i iau..mai are cateva bluzite 12-18 luni care ii vin bine dar are si una 18-24 si la fel ii vine bine,o sa ma consult cu ariel cand o veni din vacanta...nu ma grabesc sa fac comanda...

simo pai andru se compara cu barosanelul tau?

raluca imi pare rau ...doamne ajuta sa fie bine mititica..off doamne cate se pot intampla in viata asta...mi se rupe inima cand aud de puiutzi bolnaviori...

deci pana a adormit zvarluga mea cred ca a zis "mama "de 50 dee ori...m-a zapacit...se intorcea cu spatele la mine si ma lua de gat de-ndoaselea..apoi iar se intorcea cu fata iar "mama" si iar ma lua de gat...cred ca 40 de minute a tinut-o asa...l-am mangaiat pe burtica,pe spate ,i-am cantat...canta si el "nani nani"..off..intr-un final i-am zis"gata nici o mama,nu mai e mama..mama face nani..." s-a intors cu spatele la mine si a inceput sa zgarie cu unghiile pe spatarul patului pana a adormit...





RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

stiam eu ca am uitat ceva...blankar multa sanatate lui eric..off saracutul prin cate a mai trecut

aaaa de cand e mamaie aici ,tot timpul cand se apropie de camera ei ii zic "shhhss liniste,mamaie face nani"..si ii arat cu degetul la gura...acum cand ne apropiem de camera duce aratatorul la gurita si zice si el"shhhss nani..."...la fel face si cand ii zic eu "mama face nani"..sau cand se mai preface si catalin ca face nani..e un dulce ...pe zi ce terce ma inteleg tot mai bine cu el...



RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

luny acum am vazut si filmuletele..f atre mufy cum se balaceste,cum se joaca cu furtunul,cum danseaza si cum mananca..

vad ca nu ami e nimeni pe crengutza ..ma duc si eu la nani...va pup si va doresc o noapte linistita...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Bubu chiar aiurea cu sorelina!ufff..
Maia imi pare rau da tati tau! bine ca e sotul ok!
Raluca Doamne ajuta sa supravietuiasca micuta!
Blanka imi pare rau de vestea rea! multa sanatate!

Luny superb in Grecia.. si tu cu Muffy parca v-ati mai blonzit.. mi-au placut pozele si filmuletele!

Cristina bine ai revenit! imi pare rau sa aud si de mami tau!

eu sunt trista.. s-a suit Andra pe un scaun (nu e prima ora cand se suie, dar pana acum se aseza frumos si gata) si bineinteles ca a cazut cu tot cu el si efectiv nu imi dau seama cum a reusit sa isi sparga gingia, dintele pare sa fie ok (desi nu prea m-a lasat sa ma uit sa vad daca se misca), buza e ok.. nu imi explic cum a reusit....





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput