Gasca de Constanta *110*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Am revenit!

Cand a inceput Alexia gradinita am simtit o usurare in programul meu. De atunci n-a mai venit nici bunica sa ne "ajute" prin jurul casei si chiar daca imi e greu sa ma impart sunt macar linistita.
Ana este cuminte, cam fomista, dar ne conformam, nu pot lasa copila sa pape manutzele, plus ca am si paznic de nadejde, Alexia ma supervizeaza Da-i sa pape! Fa-i ceva, nu vezi c-o doare burtik!?

La controlul de prima luna Ana cica a luat 1 kg si 3 cm. Nu pot lasa fetele impreuna caci sigur o gasesc pe Alexia peste Ana, ba o ia in brate, ba incearca sa-i bage suzeta( o indeasa, o tine fortat)...riscuri. O implic cat pot in ingrijirea Anei, dar ea vrea si mai mult. La baia Anei ma insoteste in fiecare seara si se mandreste la tati Eu sunt ajutorul lui mami, n-ai ce cauta in baie!

A existat si gelozie, dar in limite mici, inca lucram la asta... Numai ei ii spui Iubita mea!! si am inceput sa vb cu Ana: Pitica, gogosica,...iar noaptea ii sopteam si eu dupa cum dorea inima mea ( acum putem si ziua)

Una peste alta suntem bine, ne adaptam in formula extinsa! Tati ma ajuta, neasteptat de bine s-a adaptat. La inceput s-a ocupat mai mult de Alexia, stateau impreuna, dar acum se baga si la bb. Intr-o seara m-a gonit la piata, mi-a zis s-o iau pe Alexia si sa iesim afara ca vede el cum o adoarme pe Ana, care se cam foia de 1h si jumate. Am ramas masca, dar m-am conformat si am disparut imediat cu Alexia. Nu stiu ce i-a facut, era liniste la intoarcere, iar el nu era nervos/ epuizat.


Am citit printre randuri capitolul trecut, spun si eu sarbatoritilor (mamici si copii)un sincer La multi ani!! M-am bucurat de emotiile primei zile de scoala, gradinita pentru piticii vostri!

Vorbeati de activitati extra, de miscare, sporturi... n-am inteles ce poate face copilul la Flamanda: gimnastica sau dansuri??? si unde, mai exact? ma intereseaza, caci Alexia merge la gradi in Flamanda si ar fi in zona, cred ca ar putea sa mearga la program.

Mai fetelor, vad ca e sport local nasitul!!! ha, super tare, sa va ajute Dzeu ca si voi ajutati tinerele familii! Iar bebicii vin deja, sa fie sanatosi!!

POZE CU FETELE



Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyk spune:

buna seara fetelor!
crixia, sa iti traiasca fetitele. am vazut pozele. sunt niste scumpe.
am intrat asa o tura,sa va citesc.
trebuie sa pregatim ghiozdanelul de scoala si sa facem dusulet.
apoi citim o poveste si gata la nanita.
Va pup.

www.dropshots.com/bettyknicoleta" target="_blank">POZE NOI!scolarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Bettyk!
hmm, frumos moment...ghiozdanelul, cred ca va fi si greu, dar are farmecul ei scoala!
Si tu parca ai zis de ceva activitati in Flamanda, sa-nteleg ca ai mers deja cu Alexia acolo?

'neata-'neata lume!

Eu..de pe la 4,30 pe baricade, a adormit la 6,30, ce sa mai dorm si eu, ca urmeaza tura 2, plecarea celorlalti membrii ai familiei

Ma duc sa-i trezesc! O zi buna!

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyk spune:

Buna dimineata. Va astept cu cafeluta.
da, Crixia,am fost la Flamanda sa vad de dansuri moderne,de societate,cam ce vrea mandra mea.a ramas sa merg sa vorbesc cu profesoara si sa o inscriu. nu stiu daca ajung saptamana asta,dar cealalta as vrea sa ajung mai mult ca sigur.
sa inceapa sa faca miscare, se se mai subtieze un pic.
pe langa asta vrea si teatru,dar unde am gasit e doar la Clubul elevilor si acolo dupa 1 oct incep activitatile.
voi ajunge si pe acolo.
si da, frumos moment ghiozdanelul. va fi probabil din ce in ce mai greu,dar Alexia e incantata de scoala si sper ca nu vor fi probleme.
Va doresc o zi buna!

www.dropshots.com/bettyknicoleta" target="_blank">POZE NOI!scolarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Unde se tin cursurile de dans, in complexul sportiv?

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna ziua si de la noi!

Crix, usor-usor va intrati in ritm. Super ca va ajuta tati.

Vroiam sa va spun ca, pana la urma, am inscris-o pe Maria la dans, la Ciresica. E super buna locatia pentru mine, parca s-a deschis special sa nu mai gasesc motive sa nu o duc . Sper sa ii placa si sa nu renunte. A fost o singura data pana acum, azi e a doua zi. Dar e greu ce fac ei acolo . Maria mea e clar antitalent, dar o incurajez si sper sa isi dea drumul in timp sau macar sa faca si ea miscare. L-as duce si pe Stefan, dar nu e convins, plus ca nu prea il vad pe el ascultand-o pe profesoara.



www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyk spune:

Buna fetelor.
Crixia, dansuri se fac chiar acolo in complexul sportiv. au sala.
Cornelia, unde e sala unde ai inscris-o pe Maria? intre ce ore se fac cursurile?
m-ar tenta si la Ciresica fiindca e aproape de casa. daca imi poti da mai multe detalii, ar fi minunat.

www.dropshots.com/bettyknicoleta" target="_blank">POZE NOI!scolarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Da Cornelia, tati ne ajuta cand e acasa, uneori vine tarziu in noapte, deci raman eu baza. Si aseara a sosit tarziu, dormeam toate. In rest cand e acasa un pic cu Alexia sau cu Ana sau incearca pe la bucatarie....sa nu-l laud prea tare ca se leneveste. Altfel spus eu ma multumesc cu putin, caci la Alexia nu m-a ajutat mai deloc, acum are mama baiat mare, un pic matur.

Si eu trebuie sa ma misc pt Alexia, sa o inscriu undeva, sa incerc. Bettyk, intind coarda: stii cumva ce program au sau cand pot merge sa vorbesc/ cu cine. Cornelia zi si tu amanunte ca poate ma aventurez cu masina la Ciresica.

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyk spune:

Eu am vb cu un domn cand am fost, pe doamna profesoara nu o gaseam decat miercurea parca. acum de asta am zis ca trebuie sa ajung, sa vad exact programul si zilele cand au antrenament.sa nu se fi schimbat ceva.te tin la curent faca e. imi pare rau ca nu iti pot da mai multe detalii.
Cornelia asteptam sa ne dai tu mai multe detalii despre locul de dans de la Ciresica.

www.dropshots.com/bettyknicoleta" target="_blank">POZE NOI!scolarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Sala de dans este chiar la Ciresica, in complexul din sensul giratoriu, pe unde avea cabinetul dr. Loghin, la etaj. Este chiar langa biroul lui Doru, asa ca mai bine de atat nu se putea .

Programul pentru prescolari este luni si miercuri de la 5 la 6, iar pt. copii mai marisori sambata si duminica de la 10.30 la 12.

Daca vreti va trimit pe pm numarul de telefon pentru relatii.

Edit: Sau mai bine uitati aici link-ul: http://www.masterdance.ro/index.php


www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput