America (177)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

daiopri, noi am stat aici, la nici 10 minute de mers pe jos la parc. am fost multumiti:
http://www.stovallshotels.com/

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Oana multumesc mult, arata interesant joculetul. O sa dau o fuga pana la Target pe seara sa vedem ce aleg. Pofta buna la ciorba de burta.. acu' imi dai idei si abia ma cumintisem..

Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetelor, dar ce o fi cu Carmen ...ea ca ea, dar capul ei o fi bine ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

'tui mamaliga masii, ca de cand ma tin sa raspund si uite cum uit.
Super Lia, uite ce folosesc eu:
http://www.granzellas.com/Products/Golden-Pheasant-Polenta10.aspx

e ca malaiul grisat, daca ti-l mai aduci aminte de acasa. eu fac mamaliga la cuptor, dupa reteta de pe punga si iese foarte buna. copiii mei o mananca goala, n-am reusit sa le-o strecor in alte combinatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Gata, am facut ciorba de burta; am mincat 3 castroane, iar acum stau cu burta la tavan (ca soare nu-i) si ma intreb cind s-o goli stomacul, ca sa maninc iar

Cami, sorry

Oana si Eva (29 iunie 2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

Daiopri, ar fi bine sa suni la un consulat romanesc in Canada, sa vezi daca se mai fac pasapoarte prin imputernicire. Pe site-ul consulatului de la Los Angeles scrie foarte urat:
"Obtinerea unui nou pasaport simplu nu se poate face prin imputernicirea unei alte persoane aflata in Romania. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Buflea, tu stii ca eu te iubesc de mor nu? Pe bune, de cand te citesc pe tine nu prea am timp de depresii. Esti super. Pupa piticii iar tu lasa ferestrele alea, ca ma ai pe constiinta apoi.
Eu sunt ok, a plecat tata , mi-au disparut ametelile. Adevarul e ca m-au tinut o luna simptomele cu tot cu pastile. Era indiferent ca le luam sau nu, ameteam. Ma ia groaza cand ma gandesc ca se poate repeta. Vorbeam cu Ruxyj - Lia si imi spunea ca si mama ei e la fel. Nasol.
Insa de cand o "vanez" pe Daiopri, mi se pare mizilic prin ce trec eu, asa ca mi-e si rusine sa ma mai plang, chiar daca mie mi se pare destul de greu prin ce trec.
Daiopri, un brat mare de pentru puterea si optimismul tau. trimit PM.

Lia, azi pe unde esti? Trimite avionul cu Bogdanul, please!
OanaC, nu stiu daca am apucat sa iti zic felicitari pentru samburel. Sa ai o sarcina usoara si un bebelus sanatos.
Andreea - Philip, cum e fara soacra? V-ati acomodat? Cum ii e la scoala lui Philip? Pupa piticutii dulci.
Ramona, imi place de mor Ana Nazdravana. Sunt convinsa ca si lui Eric i-ar place. Bafta lui Alexandru sa ii fie bine in orice clasa ar pica. E un frumos.
Andrada, pot sa indraznesc si eu sa cer un countertop relouded?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Daiopri, sunt pe aici, dar cam ocupata!

Fetelor mi-am reluat job-ul part time la universitate. Proful pt care am lucrat ca TA pe toata durata masterului mi-a oferit din nou job-ul, a zis ca nu poate fara mine, the best TA ever, asa ca de maine voi corecta din nou lucrari de acasa. Sunt platita f f prost, dar nu-mi pasa, unu, am o activitate extra baby si doi, o sa am continuitate pe resume, plus recomandare beton de la el.

Aidan a dormit azi noapte toata noaptea, fara treziri, dupa muuuult timp, asa ca azi de fericire am luat casa la puricat, rafturi, aspirat, sters praf, ba chiar am facut si mancare!

Aaaa si mai am un motiv de fericire, am revenit la greutatea dinainte de nastere, adicatelea am slabit 60 de pounds, dar...un mare dar...kilogramele sunt distribuite in alta ordine acum, ce ma fac? Adica am burta si doua bete in loc de picioare:))

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Diaopri, nu am nici o idee ce si cum despre pasapoarte sau Disneyland. Noi mergem la WDW in Florida, am mai fost de multe ori acolo, cind am locuit in Florida, pina anul trecut, asa ca daca ai intrebari despre asta, raspund

Irina, felicitari pt jobul recuperat!!! Ce fain e sa lucrezi de acasa, chiar daca nu plateste foarte mult, e macar un ban in plus cit timp ai grija de Aidan

Revenind la ciorba mea de burta, i-am oferit si fiica-mii, fara usturoi/otet si i-a placut ff mult A crantanit chiar si bucatelele de burta; le-am taiat mai mici si fiert mai mult, iar legumele le-am pasat cu pasatorul acela "cirliontat" de la IKEA si au ramas mai mari. Fata lu' mama (si a socrului, ca sotul mi-a zis ca si tatalui lui ii placea ff mult ciorba de burta)



Oana si Eva (29 iunie 2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Nu se mai fac pasapoarte prin procura de anul trecut candva, insa ATENTIE!!! nu toti de la consulate stiu asta. O prietena a dat un car de bani sa faca procura, sa o trimita si abia cand a mers mama ei la pasapoarte in Romania a aflat ca NU se mai fac decat personal. Si a avut 2 optiuni -- sa mearga in tara sa isi faca pasaportul sau sa faca prin consulat, insa a doua optiune dureaza cel putin 3 luni, timp in care esti FARA PASAPORT.

15+, John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006)
POZE

Mergi la inceput