Cioco home made

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Annie si eu cred ca e din cauza laptelui. Uite,mie de exemplu,nu mi-a iesit niciodata ciocolata teapana cu lapte praf de bebelusi sau cu cel instant,gen Darling sau Malita.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=12" target="_blank">Copiii mei fericiti ms1 si ms2

De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre78 spune:

mancam de mici o gramada de cioco de casa, e super super buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

A facut cineva ciocolata de casa din lapte praf NAN I? sunt curioasa cum s-a simtit dupa? a iesit gustoasa, dar nu va zic de gazeeee

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank"> Un vot pentru Razvan, va rugam, la ad1 ad2. Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BebeT spune:

Si eu fac cioco de casa de cand eram copil. Bunica era experta in ale bucatariei. Nu am avut niciodata o reteta, o fac "din ochi".Sectretul este, intr-adevar, siropul de zahar. Eu pun in cratitza zaharul su doar f putina apa. Cand fierbe testez picurand de pe vrful linguritzei putzin sirop intr-un pahar transparent. Daca se "broboneste" e ok. Adaug intotdeauna mirodenii diversificate gen migdale, alune, stafide sau chiar fructe confiate sau cafea. Pentru o fi pufoasa cioco trebuie mixata f bine si daca ati devenit experte in prepararea siropului puteti adauga si putina smantana.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emeralde spune:


cred ca si tipul de lapte praf conteaza - cu cel granulat sau mai bine zis cel care se dizolva instant face ciocolata lipicioasa

reteta de cioco pt.dieta aveti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Wow ! Ce delicii !!!

Imi place cum arata ciocolata intre foile de napolitana.
Miam... miam....

Imi puteti spune, va rog, ce lapte praf este bun pt ciocolata ?





allinta

http://www.petitieonline.ro/petitie-p61234041.html

Mergi la inceput