nasterea in giulesti

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Si eu tot anul trecut am nascut la Giulesti cezariana, cand am ajuns sus la nasteri normale am fost putin dezamagita, moase neatente mi-au spart vena de 2 ori, tipau la fetele care erau in travaliu,la et 1 la cezariene era alta atmosfera mult mai atente cu pacientele, medicul anestezist o tipa blonda tunsa scurt foarte draguta,i-am dat 2mil pt rahie, la moasa nu am dat nimic, nu am apucat pt ca a plecat imediat dupa operatie, neonatologului de serviciu i-a dat sotul meu 50lei, la pansat si toaleta zilnica 5lei, la fiecare tura la alaptat dadeam 10lei,dr Dambeanu s-a purtat extraordinar mi-a explicat tot ce aveam nevoie sa stiu, iar partea frumoasa vine de la dr cu care am nascut prof Marinescu, nu a vrut sa-mi ia nici un ban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aty_andreea spune:

buna fetelor!
am citit mesajele voastre de pe forumui inca de cand am ramas insarcinata!
acum, ca am nascut , ma simt obligata, intr-un fel, sa va povestesc cum a fost...
am mersa controlul saptamanal si dr mi-a zis sa merg la spital ca nasc... desi eu nu simteam ca s apropie momentul, nici-o contractie ,nimic. am mers, m-am internat(pe la ora 14:30) usor usor au inceput contrctiile, pe la ora 17:00 mi-au fcut un calciu intraenos si contractiile s-au itensificat...dr nu erau dureri insuportabil. pe la 21:00 a venit n domn dr sa ma consulte s mi s-au rupt membranele...iar de-atunci au inceput adevratle dureri care au tint pana la 23:30 cand m-au urcat pe masa si am nascut, zic eu ffff usor ( la a treia contracti a iesit bb) .
tin neaparat sa supun ca toti s-a prtat ff frumos cu mine, am nascut cu r care mi-a supraveghiat sarcina, creia i-am dat 500 ron dupa nastere si zic eu, dupa reacti ca a fost super incantata, moasei i-am dat 50 ron si nici n a vrut a imi ia.. dar "am fortat-o" in rest m mai dat o singura data unei asistene de la pansamente 5 lei, celor dela bebei le-a dat sotul cate 10 lei. eu zic ca n m-au "jupuit" de bani si s-au purtat si frumos si cu mine si cu bebe.
in ceea c priveste conditiile din spital, nu sunt char asa ca in filmele de groaza" cum am mai citit pe forum, cu geamur spate,paienjeni etc... e urat ca la et 2 la lauze wc-ul e pe hol si nu e tocmai ce mai crat, paturile sunt ok , lenjerie schimbata la cerere ,fara spaa si fara sa e uite nustiucum la tine, a et , la cezariene, e mult mai frumos... in sensul ca baia e in camera, si dezinfecata zilnic.
eu ma declarmultumita de maternitatea giulesti,si de dr Alina Tudor, cu care am nascut!
va doresc mult sanatate si nstere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Voi naste si eu la Giulesti; am DPN pe 10 februarie. Daca mai sunt mamici care au nascut acolo, le astept sa povesteasca experienta lor...

34+ David Alexandru... inca negociem
poze gravi
trusou bebe
revelion de gravi


AMR 6 saptamani... nu-mi vine sa cred!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

haideti fetelor..atata lume naste la giulesti, si totusi nu are topic dedicat si plin de impresii? pana la urma e ditamai maternitatea

----------------------------------------------
my somebody....

18+

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

sa inteleg ca in ultimele 6 luni nu a nascut nimeni acolo?

injuraturi, laude ceva?? nimic?

s-o fi inchis maternitatea si eu nu stiu

----------------------------------------------
my somebody....

18+

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neagudana spune:

buna aceeasi intrebare am si eu trebuie sa nasc in iunie 2010 si asi vrea sa stiu tarifele voi naste cu dr MOISA MARCEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 21felicia spune:

Eu am nascut in septembrie la Giulesti cu dr Cristescu. Am citit pe diferite situri ca la el o nastere costa in jur de 1000 Ron. Mi se pare inaceptabil sa dai atatia bani unui om care doar isi face datoria. Si la mine nici macar nu si-a facut-o prea bine. Ne-am vazut doar cand m-am internat, si a mai venit cand am nascut. Eu nu iteleg ce face de atatia bani! Unii oameni muncesc o luna intreaga pentru banii astia. Eu i-am dat 400 lei, desi nu merita. In schimb moasa merita de 2 ori mai mult. S-a purtat impecabil cu mine si cu celelalte fete care erau in sala de nasteri.Ei i-am dat 150 lei. La pansat se dau cate 5-10 lei, iar la asistentele de la copii eu nu le-am dat nimic, doar daca venea cineva in vizita si voiam sa le a pana la arat bebelusul. Si s-au purtat destul de frumos, chiar daca nu le-am dat bani.
In principiu personalul e ok, sunt toti de treaba, de la liftiera, pana la femeia care face curatenie.
Sper ca v-am fost de folos, si nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neagudana spune:

Ms frumos pt raspuns dr meu moisa nu este unul care iti cere bani dai cat vrei,dar vroiam sa mi fac o idee ca sa fie multumit la sfarsit si el si eu ,cand am nascut in 2006 tot cu el (cezariana)i am dat 600 ron si a fost f multumit acum urmeaza sa fac tot cezariana ,cam la 1000 ron ma ganisem ms si multa sanatate tie si bebicului tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 21felicia spune:

Nici dr meu nu mi-a cerut. De fapt nici nu cred ca-ti cere vreun dr.Tot de la alte fete am aflat si eu cati bani i se dau, si, ca si tine, nici eu nu voiam sa fiu mai prejos, doar ca eu atunci nu mi-am permis mai mult si ti-am zis, nici nu merita. La tine 1000 lei cred ca e suficient, mai ales ca e cezariana, si in plus tu sti cel mai bine cum se poarta dr tau cu tine, si cati bani merita sa dai.
Nastere usoara si sa ai parte de un bb sanatos si frumos si cuminte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Eu am nascut la Giulesti si daca mai fac un copil tot acolo o sa-l nasc, cu acelasi dr.
Tot personalul medical s-a comportat frumos (mai putin asistenta sefa) si nu mi-a dat nimeni impresia ca ar astepta ceva, dar am dat bani.
Medicul meu e genul care nu cere, nu are tarif, dai cat vrei si daca vrei.

Exista un subiect despre Giulesti, mai in urma, il citeam cand eram gravida

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
about Eva

secolul XX la subiectiv


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput