Puiuti de Randunici 2008!! (310)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Stela, da, se sterge cu carpa imediat dupa ce dai aburul, dar pur si simplu ajunge sa dai cu carpa, fara smac pe ea, fara sa freci, e misto! De aspirat nu aspira, doar pulverizeaza abur. Pe covor ce sa zic, n-am incercat ca noi le avem acuma proaspat luate si mi s-ar parea si destul de...migalos, aparatul nu e mare; dar f probbail pe o zona patata sau cu mizerie merge f bine.
In sfarsit a inceput sa-mi fie si mie cu adevarat drag sa ies cu Iulia in parc...Adevarul ca in aceste ultime luni, ori era in casa bolnava ori o duceam in parc de la cresa repede, o ora-doua si vesnic era obosita si maraita. Iar eu, mereu fugind de alti copii si locuri de joaca pt ca ea nu mergea singura si mereu eram comentata, stiti voi...Acum in fine umbla pe alei, se joaca si ea ca alti copii la nisip, la leagane, mai putin la tobogan-e fricoasaaaa...Iar azi am fost intrebata intai daca a facut 2 ani, apoi daca are 1 an si 8 luni-si m-am umplut de mandrie ca in sfarsit nu mai pare mult mai mica decat varsta, ba chiar pare mai mare dupa cum se comporta

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Bitza, pediatra la care am fost ultima data (noi am ajuns sa avem vreo 100), femeie cu multa experienta, ne-a recomandat sa luam ca preventie pt raceli Immunice, 100% natural si a zis ca ea e contra Bronhovaxom-ului, vaccin inutil si care da peste cap "ordinea" imunitara. Ma rog, in schimb ne-a sfatuit f serios sa facem Prevenarul...la asta ma mai gandesc si eu...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Bitza, lasa ca am vazut si eu mandra ta, leit mami, si o gashca intreaga de prichindei in parc! Sa-mi zici cum accepta Antonia Septilinul, pt ca Thea nu-l vrea, ca e prea dulce...Cu Bronchovaxomul, nici eu nu-s decisa, nu cred ca i-l dau...Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Multumesc frumos fetelor, deja are Rebe o gramada de puncte datorita voua!

Bitza, ti-am vazut Bitzulina leita mami, o frumoasa.

Am vazut-o si pe Thea scumpa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Neata pe la pranz si din Titan
Vad ca nu-i galceava pe crenguta, adica nu prea "curg" paginile Si nu plang ca nu-i galceava, intelegeti voi
Alice eu ma bucur sincer ca hotararea voastra e "batuta in cuie" si trag concluzia asta din faptul ca n-ai inceput scoala. Eu am visat intr-o noapte ca eram in nu stiu ce tara si tot ziceam "asa da", "de-ar fi si la noi asa", " noi n-avem d-astea" etc si o voce , dar pe bune o voce, mi-a zis :" tu nu-ti dai seama ca trebuie sa pleci din Romania, e atat de simplu, ai fi mult mai fericita, pleaca" Bai deci, m-am trezit transpirata Ma gandesc ca poti sa-ti faci meseria f bine si acolo, ce aia nu invata franceza la scoala??? N-au nevoie de translatori, de traduceri de documente? Eu cred ca au, ca si francezii sunt tare conservatori si n-ar invata ei engleza neam! BAFTA!
Stela o imbratisare mare pentru vis iar de Tete ce sa zic , noi suntem de vina ca le alegem nume complicate Daca-i botezam direct Dudu, Tete, Hoi , etc era totul minunat
Ramo mai, tu ai dus baiatul la COIfor deci e bine, e de baieti Doamnele merg la COAfor Sa fie sanatos si sa-si poarte mandru noua frizura
Olgu hai cu vestile bune La fel si
Simo
Blankarmulta sanatate lui Eric Doctorul ce zice, e normal sa faca asa multe infectii? Pana cand? Doamne, ca rau mai e sa-ti fie copiii bolnavi
Naty n-oi fi eu singura care alearga, dar sunt singura care are 42 de ani si nu spun cate kile D-aia parca mi se pare alergarea cu garduri
Nici nu mai stiu ce vroiam sa spun ...sa-l parasc pe Dudel ca nu mananca mamaliga E a mia oara cand incerc ba mai moale, ba mai sarata, ba mai calda, ba pasata...NEAM nu vrea Si gata, la treburile mele ca e tarziu

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

ALice iti zic.....

Naty si mie mi-a zis de prevenar.....numai ca a zis ca sa-l facem inainte sa intre in colectivitate si de inca unul dar nu stiu daca inteleg exact ce scrie....Havrix???..antihepatita A..sper sa inteleg bine ce scrie...:


semn de buna purtare:

http://www.flickr.com/photos/21646834@N06/3928828210/


ce???numai mami sa se dea cu ruj???eu ce am...???

http://www.flickr.com/photos/21646834@N06/3928825784/in/photostream/

problema este cu nu se sterge...tine cel putin 16 ore....azi cred ca ratam iesirea in parc

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Clau multumim...tu vii sambata la intalneala????

Naty da si tu un link ceva despre Imunnice.....este sirop???se gaseste la farmacie???...pe net???...unde????

gata ma duc sa culc buburuza ca sta agatata de picioarele mele......si cred ca si eu cu ea.



imi vine sa o mananc ca de cateva zile ma striga incontinuu .....mama, mama...si eu raspund......iar de azi ma stiga mami...sunt topita.......ii place si ei sa ma strige asa intr-una ca nu se mai opreste(ma striga si inainte dar acum incontinuu)

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Citat:


semn de buna purtare:

http://www.flickr.com/photos/21646834@N06/3928828210/


ce???numai mami sa se dea cu ruj???eu ce am...???

http://www.flickr.com/photos/21646834@N06/3928825784/in/photostream/

problema este cu nu se sterge...tine cel putin 16 ore....azi cred ca ratam iesirea in parc

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze



ai incercat cu demachiant?





_
Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)





Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim (A. Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza037

ALice iti zic.....

Naty si mie mi-a zis de prevenar.....numai ca a zis ca sa-l facem inainte sa intre in colectivitate si de inca unul dar nu stiu daca inteleg exact ce scrie....Havrix???..antihepatita A..sper sa inteleg bine ce scrie...:


semn de buna purtare:

http://www.flickr.com/photos/21646834@N06/3928828210/


ce???numai mami sa se dea cu ruj???eu ce am...???

http://www.flickr.com/photos/21646834@N06/3928825784/in/photostream/

problema este cu nu se sterge...tine cel putin 16 ore....azi cred ca ratam iesirea in parc

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze



RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Bitza, asa-i ca-i dulce foc sa te strige mami???? Eu mor dupa cuvantul asta spus asa de dulce....pe mine ma striga mami pe diverse intonatii, uneori chiar tipa la mine mamiiiiiii accentuat mult pe i si ma topesc toata. Am vazut-o pe piticuta cu semnul de buna purtare dar si rujata toata!. Nu stiu daca vin la intalneala, de-aia n-am zis nimic inca...depinde de ce program o sa am.

Mergi la inceput