Puiuti de Randunici 2008!! (310)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Nu am scris PM-ul, dar tocmai ce ne-am amintit ca e reuniune de familie sambata la tara. E anuntata de doua luni ( ca vin neamurile din Frantia si iuesei ), asa ca daca nu ne putem fofila ( noi astia tinerii, pentru duminica ), mi-e ca lipsim de la intalneala Socrii mei cred ca vor vrea sa mergem de sambata cu ei, sa se laude cu nepoata...la pranz mai vorbesc eu cu ei..va tin la curent, tineti-mi pumnii!

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Acum multe luni am inscris-o pe Rebe la un concurs pe site....se pare ca s-a inceput votarea! Daca vreti sa ne votati suntem aici si va multumim anticipat.
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=4 ( la cla1 si cla2).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Ioana , Doamne ajuta, nu iti pierde speranta.
Stela, visul tau e de bine. Se zice ca atunci cand visezi pe cineva murind, "i-a murit moartea", desi stiu ca visul in sine te rascoleste.
Ramo, am vazut un barbatel dulce foc si minunea leita Bitza ce frumose doarme la mami ei si ce de gasca are
Clau, e super ca ai colectiv asa de bun la serviciu si ca te-ai acomodat asa de repede.
Mimo, super tare bancul

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui clauclau

Acum multe luni am inscris-o pe Rebe la un concurs pe site....se pare ca s-a inceput votarea! Daca vreti sa ne votati suntem aici si va multumim anticipat.
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=4 ( la cla1 si cla2).


mami de 2 minuni, Razvan (11.01.2002) si Rebecca (25.02.2008).





Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui clauclau

Acum multe luni am inscris-o pe Rebe la un concurs pe site....se pare ca s-a inceput votarea! Daca vreti sa ne votati suntem aici si va multumim anticipat.
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=4 ( la cla1 si cla2).


mami de 2 minuni, Razvan (11.01.2002) si Rebecca (25.02.2008).


am votat ..e o dulcica



RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

creste inima in mine cand vad ca-mi laudati puiul...e un dulce ..nu-mi vine sa cred ca e baietel mare...uite asa trec ani..prima tunsoare,prima zi de gradi,prima zi de scoala..eMotii emotii ...si asa cresc puiutzii nostri mari...

mihutza ma bucur ca andra s-a dantuit de zor...sa mergeti cu ea ca se vede ca-i place pentru dansatoarea mica...

naty da e blond rau..cata imi zicea ieri ca parca are parul de aur nu stiu cu cine seamana asa blond...nici eu nu am fost asa nici cata...

mstela off ce vis..e bine sa dai ceva de pomana ..f bine ca faci masasi te cred ca esti ravasita...

olgutule la multi ani...

revin

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Sal..am papat cu colegii ceva buuuun si trec pe la Biserica,, cand plec...
Clau,nu pui poze sa te vedem cum ai dantuit la nunta?
Blankaicei.Aliceicei.Clemeicei ca va vedem mai rar.
LA MULTI ANI SOPHIE-HO-I!
Mimo,am auzit-o pe Tea zicandu-si Tete...m-am gandit la Dudel...de unde si pana unde or nimeri ei Tete?
Cuscra,eu nici nu apucasem sa citesc ce au scris Ioana si Cata si am visat..si muuult timp din noapte...un semn sigur a fost fiindca pe 23 ar fi implinit 69 ani.Dar s-a dus saracul,rapus de boala,dupa o indelungata suferinta...si la fel,un om bun,bland...
Naty,mercic..eram curioasa cum naiba curata pe baza de abur...aspira si mizeria sau doar curata si trebuie sa dai apoi cu carpa in urma???e un fel de spalare?dar nu se uda suprafata?zau ca nu ma prind,desi cred ca e o scula tare desteapta de care as avea nevoie urgent,mai ales pt covoare ca s-au imbacsit rau.
Fata aceea nu o cunosc,mi-a dat PM,m-am tot gandit de unde si pana unde a trimis PM la mine,apoi mi-am amintit ca in sarcina parca am deschis un sb sau am scris la un sb unde ofeream o programare la herghelegiu ca nu mai era nevoie la noi..Ma gandeam daca o poate ajuta totusi cineva,ca saraca,greu i-o fi..
Alice,am vazut draguta in Crang..e o dulcik.
Raluca,tata s-a dus de aproape 4 ani...

Noi am fi invitati la o zi onomastica sambata,dar tare nu as rata intalneala cu voi...vad eu...deocamdata,voi stabiliti...si,ar veni clar si randunoiul cu mine ca eu nu pot sa conduc doar cu Tea in masina ca nu sta.Si eu as zice sa fie pe la 16-17.
Edit sa spun ca am vazut blondinul de Ramo..



mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Auleo, Stela, ce-am comis-o. Imi pare tare rau.

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Salut!


Va doresc sa aveti vreme frumoasa, numai buna pt intalnirea programata!


Tuchi, m-ai distrat cu Seb, nu vrei sa facem schimb de experienta o saptamanana, ca si Thea e f interesata de masinute, avioane, camioane, ATV-uri si alte de astea...E drept ca la capitolul rujuri si farduri sunt restanta rau, ca n-am timp sa le mai folosesc... Cu plecatul, mai avem un pic.


Naty, multumesc. Mie mi se pare ca Thea face lucruri firesti pt varsta ei si de aceea o si incurajez, dar, asa cum am spus, am si cateva exemple demne de urmat, care imi schimba mult optica.


Mimo, nu stiu ce ce-s in perioada secetoasa :))), pur si simplu nu am prea multe de zis, probabil. Si nici timp, de cele mai multe ori...Scoala nu am inceput-o pt ca urmeaza sa plecam, la un moment dat, si nu vreau sa-i las balta pe copii, pt ca-i iubesc prea mult. M-as duce o perioada, dar asta ar insemna sa plece suplinitorul venit la scoala, sa ma atasez iar de copii si ei de mine si apoi sa-i las balta in mijlocul anului, si nu ma rabda inima..

Mihutza, probabil ca-mi ajuta si experienta acumulata la scoala in cresterea Theei, dar imi ajuta si faptul ca am cunoscut afara, printre mamici/bunici/bone si copii, o groaza de situatii din care, zic eu, am avut multe de invatat cu "asa da" si "asa nu". Si-am avut si norocul sa cunosc o mamica pe sufletul meu, de la care iar invat multe. Va invidiez pt posibilitatile pe care le aveti acolo cu privire la activitatile Andrei, parca abia astept sa plecam si noi!

Ramo, ce l-ai frezat tu pe Andru!:))

Clau, cat de echilibrata poti fi!!! S-o tii tot asa, esti f tare!

Olgutz, multi pupici Celei-care-aduce-ploaia! Si toarna-mi si mie un paharel, sa cinstesc cu gandul la ea!

Stela, , ciudat vis...

Nici nu stiu de ce am inceput mesajul asta, pt ca banuiam ca n-o sa-l termin...imi pare rau. Salut si restul fetelor:Nicoleta-vieneza, Kya, Luny, Simo-soacra-cu-trei-nurori-pe-alese, Delphin, Vali, Roxana, Raluca, Blankar, Clodute, Sovi si lista poate continua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

gata ne-am intors de la dr......ne-a dat s alum 6 picaturi de vigantol timp de 10 zile...ca i-am zis eu ca mi se pare ca are coastele mai exteriorizate...si mi-a dat dreptate.....
ne-a dat Septilin sa incepem de pe acum sa vine perioada cu viroze si mai bine sa ne pregatim....si bronhovaxom(dar la asta ma mai gandesc daca i-l dau) si speram ca scapam sa nu facem Priorixul dar ne-a daramat convingerea...trebuie sa ma gandesc pana luni cel tarziu marti daca i=l fac..ca intra in concediu pt. bebe


Ralu

Alice ti-am vazut motzata in crang

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput