Teste de evaluare a fertilitatii femeii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena-adina

cine ma poate ajuta si pe mine ca nu mai inteleg nimic , mi-a intarziat cm de pe 11 feb si testele mi-au iesit negative . ce sa fac ?


sa faci un test de sange ar fi bine bhg-ul ala.bafta

dragastoasa de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia83 spune:

buna
vad ca esti si tu din cluj.Am folosit si eu test pt ovulatie dar nici un rezulata de 3 luni incoace

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

camelia83 ...dar ai ovulat?

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

adica testele au aratat ca ovulez?

pt ca si eu am facut teste de ovulatie la greu dar nu aratau nimic si asa mam dus la medic si asa am aflat ca de acea nu vine bebele ca nu ovulez....acum fac stimulari

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

da...am folosit eu,chiar e prima luna de cand il folosesc pt ca ma gandeam ca dau banii degeaba pe el si l-am testat atunci cand stiam ca vine perioada de ovulatie si am observat ca e bun....dar de ramas tot nu am ramas...progresam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

kitty...lasa ca o sa vina si vremea noastra



buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

sa speram alinutahu ca o sa vina....si cu multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_irin spune:

Buna fetelor,

Legat de subiect (sau nu) a fost o disuctie prin 2008 legata de TRATAMENTUL CU METFORMIN in cazul ovarelor polichistice.Din pacate subiectul e inchis si totusi e un subiect atat de recent pentru multe dintre noi.Mi-a ramas in minte ceea ce spunea utilizatorul KIR despre aceste tratamente si despre clinica din Ungaria.

Mi-as dori foarte mult sa o pot contacta dar din pacate nu primeste mesaje private.

Daca stiti ceva in acest sens sau au fost fete in aceiasi situatie si ati putea sa imi dea detalii legat de acest subiect va rog sa-mi scrieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DoinaR spune:

Buna Kitty,

Si eu am folosit teste de ovulatie cu rezultate pozitive in fiecare luna si nu am ramas (cam 4 luni); dupa care am facut un HSG la recomandarea medicului si la 2 luni am ramas insarcinata (prima luna dupa HSG nu ai voie)...deci de la prima incercare, si bineinteles folosind testul de ovulatie...nu te descuraja, cu incredere in Dumnezeu ajungi si la .

Succes

Citat:
citat din mesajul lui kitty-27

da...am folosit eu,chiar e prima luna de cand il folosesc pt ca ma gandeam ca dau banii degeaba pe el si l-am testat atunci cand stiam ca vine perioada de ovulatie si am observat ca e bun....dar de ramas tot nu am ramas...progresam


Cand te lupti cu propria-ti constiinta si esti invins, ai castigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

doinar sunt si eu programata in iunie la hsg...astept sa-mi vina cm...sa vedem cum sunt si trompele pt ca ovulatie am...deci altceva ma impiedica sa raman insarcinata...sa speram sa mi se intample si mie ca si tine...

Mergi la inceput