Graficul analizelor si tratamentelor

Graficul analizelor si tratamentelor | Autor: micky

Link direct la acest mesaj

Buna,
Sunt insarcinata in aproape 7 saptamani si vreau sa va intreb care este graficul analizelor si ce tratament ati facut pe timpul sarcinii.

Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Iti copiez o parte din pagina de inceput a subiectului de Constanta, unde am facut o sinteza a analizelor si testelor din timpul sarcinii, nu e inca completa, asteptam completari de la gravidute mai avansate in sarcina. Eu am trecut strict ce am facut pana la 12 sapt.

ANALIZE SI TESTE IN TIMPUL SARCINII - preturi aproximative

ANALIZE TRIM. I - preturile sunt de la Synevo aug.2009
Analize contra-cost:
1. Ag HBS = 35 lei; 2. Anti-HCV= 59 lei; 3.Timpi coagulare: 3.1. Timp Quick=12 lei, 3.2. Timp tromboplastina=16 lei; 4. Chlamidya IgA si IgG =45+45=90lei; 5. Citomegalovirus IgG si IgM=45 +45=90lei; 6. Virusul rubeolei IgG si IgM= 39+39=78 lei;7. Toxocara canis-IgG=40 lei;8. Toxoplasmoza IgG si IgM= 45+45=90 lei, 9. Listeria =55 lei TOTAL cca 550 lei!
Analize gratuite - pe baza de trimitere de la med de familie (in caz ca nu gasiti sa le faceti gratuit, pretul lor este in paranteza)
1. Grup sanguin (15lei) si RH (11lei), 2. Rh procreator (sot)(11lei);3. HLG; 4. Uree; 5. Creatinina (8lei); 6. Sumar urina (18lei); 7. Glicemie (8lei); 8. VDRL; 9. HIV 1+2(45lei).

ECHO MASURARE TRANSLUCENTA NUCALA (sapt 12-13) cca 150-200 LEI, urmat de: DUBLU-TEST - 100 LEI (Synevo)

Exemplu de analize si teste facute pana la sapt17 - mesaj Larisel aici



Ioana 13+ Doamne Ajuta!
*** animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA Infertilitatea este o boala



Mergi la inceput