Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

anais asa este ..grea decizie ! Eu am fost decat o singura luna la Tutu , cea in care am facut monitorizare ...acum nah imi dau seama ca la cate paciente are el nu mai tine minte detaliile ....eu atunci i-am zis povestea mea si faptul ca am facut diph , dar el a zis scurt pe doi : 2 luni monitorizare si laparo ( cand a vazut pe analize ca mi-au scos trompa si ea era buna si bineinteles ca era f nervos ) , o fi luat in calcul faptul ca abia am term diph .......in fine , voi vedea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Fete dragi, inca o data multam de urari!!!


Uff, va citesc si parca inca nu-mi vine sa cred ca trebuie sa luptam cu asa boala cumplita!


CSANa, bine ai revenit!!BOO, ce ai mai aflat cu anticonceptionalele? Va dati seama, mie pt endo nici nu pot sa-mi prescrie AC pt ca am dispalzie mamara si acestea sunt complet interzise in acest caz.

Daca as putea da timpul inapoi!

Eu am terminat de facut si cea de-a treia injectie si vreau sa va intreb...dupa cat timp este normal sa-ti vina CM?Obligatoriu dupa 3 luni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

bea ...cm tb sa vina incepand cu 65 zile de la ultima injectie si maximul ar fi de 100 zile , cam asta este baremul , insa nah cum mai ziceam depinde f tare de organism . Sunt fete carora le-a venit fix la 65 , altele la 70 cazul meu ,si asa mai departe ..eu iti doresc sa iti vina cat mai repede sa te poti pune pe tb .
Ai luat cumva Mastodynon ? face ffff bine la displazie mamara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

da, ai dreptate cu Mastodynonul, am luat si eu candva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

pai ia-l din nou ..rau nu face ba din contra ...ai vazut ca mie mi-a disparut displazia mamara , ca este de la masto sau de la diph nu stiu ,dar cu siguranta m-au ajutat amandoua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Aditza, daca este sa-mi vina in a 65-a zi sau a 70-zi, pica in luna de miere. Dar sper ca macar de data asta nu vine si cu durerile aferente. Noi plecam cam 2 sapt si ar fi sa vina in cea de-a doua sapt. Vreau sa te mai intreb, presupun ca incepi sa te umfli, sa te simti rau, nu( ma refer la ameteli, stari de voma, nervozitate, dureri de stomac). Cand mi-am facut a doua injectia, a fost la o zi dupa cun civila, cand mi-am facut a treia injectie a fost la 2 zile inainte de ziua mea, chiar cand de fapt mi-am serbat-o. Mereu pica numai aiurea, la evenimente importante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

bea ...pai tu pleci in luna de miere in noiembrie ? cam asa ar iesii la calcule daca in sept ai term a treia inj in noim ar tb sa vina .

''Vreau sa te mai intreb, presupun ca incepi sa te umfli, sa te simti rau, nu( ma refer la ameteli, stari de voma, nervozitate, dureri de stomac).''

pai eu nu am avut asemenea simptome cand mi-a venit , nu stiu la ce anume te referi . Cm iti vine pur si simplu normal nu vei avea dureri , zic eu . Ma rog probabil vor fi atentionari ale ovarelor dar nu iesite din comun . O sa fie bine ...ai sa vezi , pt tine Cm va fi un nou inceput , asa ca nu te gandi : vai vine in luna de miere ! gandeste-te vai imi vine si o sa raman gravida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

inainte de a-mi veni Cm eu aveam acele stari, acele atentionari!!!Si ma gandeam ca poate si de data aceasta va fi la fel! Da, normal ca asa trebuie sa gandesc:TREBUIE sa raman gravida anul acesta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anais74 spune:

Beatrice, mie de exemplu mi-a venit fix la 73 de zile cum scria si in prospect. Dureri nu pot spune ca am avut, decat asa, niste mici atentionari, dar intr-adevar nimic demn de luat in seama.
Dar sa stii ca poti ramane si inainte sa vina primul CM. Intreab-o pe magdita (numai ca din pacate nu a fost sa fie ) Orice e posibil. Sa dea Dzeu sa fie !!!

Mergi la inceput