Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (185)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Buna seara!

Scuze de absenta, dar ne-am cam aglomerat zilele astea cu niste vizite .. acum, teoretic, ar trebui sa fiu mai libera, pentru ca e si soacra in Bucuresti, dar nu stiu cum se face ca dimpotriva Duminica avem petrecerea lui Gruia si se tot aduna invitati pe lista, deci organizarea trebuie elaborata din ce in ce mai riguros, as fi vrut sa fie ceva simplu, dar se pare ca devine complicat .. uof

Gruia e mai bine, nu mai face febra, insa mucii nu prea cedeaza, ii aspir de vreo 3-4 ori pe zi si ma ingrozesc ce iese . Din cauza asta nu trece nici tusea, ca mucii aceia, intre 2 aspiratii, se duc in gat si haraie Pofta de mancare nu a revenit, copilul se tot subtiaza si se vede ca e slabit, nu mai merge deloc singurel, daca sunt in preajma lui vrea numai in brate aproape. Dar tot sper de la o zi la alta sa-si mai revina, sa manance sa capete puteri si sa traiasca frumos din nou ..

Laura, ce rau imi pare ca nu am apucat sa-si spun ca sunt cu gandul la Andy in prima lui zi de scoala si la tine, mami! Sper ca a fost superb si va merge de drag de acum incolo, va invata bine si va va aduce astfel alte si alte bucurii!
La multi anisori Alexiei!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Nushulica, noi nu facem nici un vaccin la un an (bine, acum nici nu ar fi posibil), facem Priorix la 13 luni si Infanrix penta la 15 luni, zice doctorita ca fiindca astfel e mai aproape de nustiuce rapel, nu am inteles, nu am apucat sa aprofundez.
Luminita, bine ati revenit! Imi pare rau pentru concediul cu necazuri , bine ca sunteti sanatosi acum, asta e cel mai important.
Eva, am vazut si eu videoclipul vostru, te inteleg perfect ca-l lucrai plangand, am facut si eu asta Deja imi e cumplit de dor de bebelusul meu sarmaluta
Oana, din pacate progresele la mancare ale lui Gruia au tinut fix 4 zile, acum suntem din nou la cam 150 gr diversificat pe zi si nu sunt semne de mai bine
Babytza, mi s-a ridicat parul pe mine cand am citit de fetita prietenei ... brrr ...


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

bitza sanatate multa lui Lucas.

Si sanatate si tuturor celorlalti bobcei bolnavi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

LA MULTI ANI ALEXIA , LA MULTI ANI KARLA!!!SA FITI SANATOASE, NOROCOASE SI FRUMOASE!!!

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Salutare!
Nushulica mie saptamana trecuta mi-a zis dr de familie ca deja a reaparut pe piata...s facut deja la copii si ne-a zis ca ea le face la distanta de o luna.

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Nerantula esti atat de trista Te inteleg si imi dau seama cat iti este de greu sa il vezi bolnavior O sa isi revina, o sa ii treaca raceala si va fi totul bine Nu mai fi atat de suparata , o sa il vezi in cateva zile alergand si razand cu pofta prin casa

Andy g ma bucur nespus ca puiuta e bine Sa fie totul bine si dupa operatie

Ada bine ati revenit !!!!

Noi facem ambele vaccinuri impreuna , in aceeasi zi.

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

ALEXIA Laura multa sanatate si tot binele din lume va doresc. Fug sa citesc din urma...

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

anca din descrierile tale mai mult ca sigut este vreo enterocolita.Te sfatuiesc sa treci imediat pe regim alimentar...asta o face bine intr-un final.
Orez( cereale din orez simplu), morcov fiert, mar copt,banana rascoapta, apa de la orez( mucilagiu), ceai de menta si sunatoare. ..cat mai mult hidratata.Hydrasec este f bun dizolvat in lapte...in rest nu-ti da nici un sfat legat de alte medicamente.Sper sa se faca repede bine Carla...noi am trecut prin asta si stim cum este :(

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Revin...
va multumesc din suflet tuturor pt gandurile bune...sunteti minunate!Na ca m-ati facut sa plang!!
Acum Lucas se recupereaza,mananca din ce in ce mai bine,nu mai fug cu lingurita dupa el...doar ca e mamos tare,se lipeste de mine,ii da peste mana lui taica-su cand intinde mainile sa-l ia in brate.Dar a reinceput sa rada si sa "vorbeasca" cu lumea pe strada
Ca tratament mai ia doar Ca lactic si vit.C...chiar ii plac!Bine,el lua cu placere toate siropurile Nurofen chiar si Sumetrolim-ul care e scarbos rau!
Azi l-am impartasit si am multumit lui Dumnezeu cu lacrimi in ochi ca am trecut peste aceasta incercare!!Si totul a fost de la "rosu in gat"
Sanatate tuturor boboceilor bolnaviori!!

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Multumim celor care ne-au urat pentru ultima data La multe lunitze...ma trece un fior cand ma gandesc ca peste o luna e sarbatoare mare in familie.

Azi am facut-o de oaie...am plecat afara la intalnire cu Ada si cu Raducu...si am uitat gentutza mea cu portofel, telefon si in special cheile de la casa( usa mea se inchide fara cheie)...si de la 11.30 am stat pana la 7 pm sa vina tati sa ne colecteze de prin parcuri, insa a fost tare fun cu Ada si Raducu ( multumim inca o data ca au stat cu noi homeless), ca intodeauna de altfel de cate ori ne intalnim...gasim noi ce sa palavrim

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput